בית"ר ירושלים רשמה הערב (שבת) את הניצחון העצוב ביותר שלה השנה, כשגברה 0:1 בחוץ על עירוני קרית שמונה. ניצחון זה לא הספיק לחניכיו של רוני לוי, שיתמודדו בפלייאוף התחתון בגלל מספר השערים שכבשו לאורך העונה, לעומת מספר השערים שכבשה הפועל באר-שבע, לאחר שהשתיים סיימו עם אותו מספר נקודות ואותו הפרש שערים.

הירושלמים עלו ליתרון כבר בדקה הרביעית במשחק החוץ הקשה משער נהדר של קובי מויאל בנגיחה, אך למרות עליונות מוחלטת במחצית הראשונה הם לא הצליחו להכפיל את התוצאה, כשמשה בן לולו הוא האשם העיקרי לאחר שלוש החמצות, שתיים מהן ממצבים נהדרים.

במחצית השניה קרית שמונה חזרה למשחק, אך לא הצליחה להשוות ומצד שני בית"ר לא הצליחה לכבוש את השני ובדקה ה-86 של המשחק המקביל בבלומפילד בין מכבי תל-אביב להפועל ב"ש נפל דבר, כשהאורחים כבשו את השני שלהם, השוו את מספר הנקודות ויחס השערים לזה של בית"ר, אך חלפו על פני הירושלמים ועלו למקום העשירי בגלל יותר כיבושים במהלך העונה.

חן עזריאל וברוכיאן המומים בסיום המשחק (משה חרמון)
חן עזריאל וברוכיאן המומים בסיום המשחק (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

בית"ר לא הצליחה לכבוש שער נוסף עד לסיום, למרות הזדמנות טובה של אבירם ברוכיאן בתוספת הזמן, ולאחר השריקה האחרונה ראינו את שחקני בית"ר ההמומים תופסים את הראש, למרות הניצחון. בית"ר תפתח את הפלייאוף התחתון כשהיא עם 6 או 7 נקודות מעל לקו האדום (תלוי בתוצאה של סכנין מול עכו), בגלל הקיזוז, ובהחלט אפשר לומר שהקבוצה של רוני לוי נמצאת בסכנת ירידה.

עזריאל וריקן. שחקני בית
חן עזריאל ואבי ריקן המומים בסיום המשחק (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

ומה עם קרית שמונה? הקבוצה של רן בן שמעון הציגה יכולת מאכזבת, במיוחד במחצית הראשונה, לא ניצלה את הפסדה של מכבי ת"א לב"ש כדי לטפס למקום השלישי וסיימה את העונה הסדירה במקום הרביעי. הפרס של הצפוניים: במשחק האחרון של העונה הם יארחו את הפועל ת"א למה שעשוי להיות משחק אליפות.

מחצית ראשונה
דקה 4 - 0:1 לבית"ר: האורחים פתחו בסערה וכבר בדקה הרביעית עלו ליתרון. קרן נהדרת של עידן טל לעבר הקורה הקרובה מצאה את ראשו של קובי מויאל, שהתעופף באוויר ונגח כדור חד ומדויק מעל לידיו של דני עמוס ופנימה.

מויאל חוגג עם מבשל השער, עידן טל (משה חרמון)
מויאל חוגג עם מבשל השער, עידן טל (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

שתי דקות לאחר השער יכול היה תומר סוויסה להשיג שוויון מהיר. וויאם עמאשה קיבל כדור באגף שמאל והשאיר לאופיר חמו, שהרים מצויין לעבר מרכז הרחבה שם קיבל סוויסה את הכדור כחמישה מטרים מהשער, אך לא הצליח לייצר נגיחה, הכדור פגע בפניו והמשיך היישר לידיו של אריאל הרוש. קרית שמונה השתלטה על המגרש ובדקה העשירית ניסה אורי שטרית את כוחו בבעיטה מ-16 מטרים אלכסונית מהשער, אך הכדור פספס את מסגרת שערו של הרוש אך במעט.

בדקה ה-18 הגיעה בית"ר להזדמנות מצויינת להגדיל את יתרונה כאשר אבי ריקן פרץ באגף שמאל והעביר מסירת רוחב לרחבה, עידן טל הסיט את הכדור לעבר משה בן לולו, שמעשרה מטרים צריך היה רק לבעוט מדויק וחזק כדי להכניע את עמוס בפעם השניה במשחק, אך החלוץ הצעיר בעט רע כדור שחלף ליד הקורה - החמצה גדולה של בית"ר. בדקה ה-23 ירדו שחקני הקבוצות להפסקת שתיה של שתי דקות, בשל החום הרב ששרר בקרית שמונה.

בדקה ה-26 שוב הגיע בן לולו להזדמנות נהדרת להגדיל את היתרון ושוב החמיץ ממצב קורץ. סמואל יבואה קיבל כדור באגף שמאל על קו מחצית המגרש והחל בפריצה מהירה לעבר השער כשהוא לא מתקשה לרוץ מהר יותר מיניב לביא, החלוץ הגנאי הגיע לקו ה-16 והכניס כדור נהדר שהשאיר את בן לולו מול עמוס, אך החלוץ הצעיר, שניסה לגלגל את הכדור מעבר לשוער, לא היה מדויק מספיק והכדור פגע בקורה והורחק ע"י ההגנה בלבן לפני שבן שושן הספיק להגיע ולדחוק פנימה.

בן לולו מסתכל על הכדור מתגלגל לעבר הקורה, עמוס כבר על הדשא (משה חר
בן לולו מסתכל על הכדור מתגלגל לעבר הקורה, עמוס כבר על הדשא (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-29 הגיעה בית"ר לעוד הזדמנות טובה כשעידן טל קיבל כדור באגף שמאל והרים מדויק לעבר בן לולו, שמתוך רחבת החמש מזווית קשה הניף את רגלו באוויר ושיחרר בעיטה חזקה תוך כדי קפיצה, אך הכדור חלף על פני השער ויצא לחוץ. דקתיים לאחר מכן בצד השני של המגרש קיבל סוויסה כדור טוב מעמאשה על סף הרחבה, אך בעט רע מאוד ממצב נוח כדור שעלה מעל לשערו של הרוש.

בדקה ה-36 הזדמנות טובה לקרית שמונה להשוות כשכדור קרן מצא את ראשו של וויאם עמאשה, שנגח טוב לעבר פינת שערו של הרוש, אבל אלי דסה, שעמד ליד הקורה במהלך הקרן, הרחיק מהקו. בדקות הבאות נרגע מעט קצב המשחק, ועד למחצית נרשמה עוד הזדמנות אחת, כאשר הרמה מימין לתוך הרחבה הגיעה לראשו של עמאשה, שנגח כדור שפגע בראשו של גונזאלס ומשם הורחק. בתוך תוספת הזמן קיבל עמית בן שושן את הצהוב הראשון במשחק, לאחר עבירה במרכז המגרש והקבוצות ירדו לחדרי ההלבשה כשהאורחים ביתרון 0:1.

אורי שטרית לא מצליח לבלום את בן לולו (משה חרמון)
אורי שטרית לא מצליח לבלום את בן לולו (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

בירידה למחצית אוהדי קרית שמונה, לראשונה העונה, קראו קריאות בוז לשחקניהם, בטענה שקרית שמונה "מחזירה משחק" לבית"ר, אחרי שלפני שנתיים בית"ר ירושלים כביכול ניסתה לעזור לקרית שמונה, שהתמודדה נגד הירידה.

מחצית שניה
בפתיחת המחצית השניה ערך רן בן שמעון חילוף ראשון כשהכניס את שיר צדק במקום יניב לביא. בדקה ה-49 קיבל אדריאן רוצ'ט מסירה, סידר לעצמו מצב בעיטה אך שיחרר כדור חלש מדי שהתגלגל לעבר ידיו המושטות של אריאל הרוש. עוד דקה חלפה והפעם היה זה אלעד גבאי שהעביר מסירת רוחב מימין, אבל הרוש היה חד מספיק וירד לכדור לפני שחלוצי קרית שמונה הגיעו למסירה. פתיחה טובה של המארחים לחצי השני.

אורי שטרית על הרצפה:
אורי שטרית על הרצפה, יבואה צופה (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

המגמה המשיכה ובדקות הבאות קרית שמונה הגיעה לעוד שתי הזמנויות בבעיטות מחוץ לרחבה, אך בשני המקרים עלה הכדור מעל לשער. בדקה ה-57 החליף חן עזריאל את משה בן לולו, שהחמיץ פעמיים ממצבים נוחים. בן לולו קיבל כרטיס צהוב לאחר שהתעכב בירידה מהמגרש וזכה לקריאות בוז מהיציע של קרית שמונה.

בדקה ה-59 התקפה נהדרת של קרית שמונה הביאה למצב נהדר להשוות כאשר כדור שהועבר מאגף שמאל לתוך הרחבה הגיע לעמאשה, שהמשיך לעבר אופיר חמו וזה בעט מצויין, אך הרוש התעופף והדף נהדר לקרן. בדקה ה-62 חילוף שני בקרית שמונה, כשאביב דדו הצעיר עלה להופעה ראשונה בליגת העל במקום וויליאם נג'ובו. בדקה ה-68 קיבל גם אופיר חמו כרטיס צהוב.

חסארמה מול יבואה (משה חרמון)
חסארמה מול יבואה (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-72 היה זה סמואל יבואה המצויין שקיבל כדור באגף ימין ופרץ לעבר השער, חלף על פני שחקן הגנה ומזווית קשה שיחרר כדור חזק, אך עמוס הצליח להדוף. דקה לאחר מכן ערך בן שמעון את החילוף השלישי, כשהכניס את שמעון אבוחצירה במקום אופיר חמו. כבר לאחר דקתיים ניסה אבוחצירה את כוחו מ-25 מטרים, אך הבעיטה לא היתה מדוייקת והכדור יצא החוצה. בדקה ה-76 נכנס סטיבן כהן במקום עמית בן שושן בבית"ר.

בן יוסף ודסה מאוכזבים בסיום (משה חרמון)
בן יוסף ודסה מאוכזבים בסיום (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-77 קיבל גם בראיין גרזיץ' כרטיס צהוב לאחר עבירה במרכז המגרש. בדקה ה-82 ערכה בית"ר את החילוף האחרון כשאבירם בורכיאן החליף את סמואל יבואה. בדקה ה-86 נפל דבר במשחק המקביל, עת הפועל באר-שבע עלתה ליתרון 0:2 על מכבי תל-אביב וחלפה על פני בית"ר, שבאותו רגע היתה חייבת שער נוסף כדי לא ליפול לפלייאוף התחתון. בדקה ה-93 הגיע אבירם ברוכיאן למצב מצויין לאחר מהלך יפה, אך בעט החוצה במה שגזר את דינה של בית"ר לפלייאוף התחתון.

עירוני ק"ש: דני עמוס, אורי שטרית, יניב לביא (שיר צדק, 46), סאלח חסארמה, אלעד גבאי, בראיין גרזיץ', וויליאם נג'ובו (אביב דדו, 62), אופיר חמו (שמעון אבוחצירה, 73), אדריאן רוצ'ט, תומר סוויסה ו-וויאם עמאשה.

בית"ר ירושלים: אריאל הרוש, אלי דסה, תומר בן יוסף, כריסטיאן גונזאלס, אבי ריקן, קובי מויאל, עידן טל, דן אייבינדר, עמית בן שושן (סטיבן כהן, 76), משה בן לולו (חן עזריאל, 57) וסמואל יבואה (אבירם ברוכיאן, 82).