בדיוק למשחק הזה קיוו בהפועל תל אביב על מנת לצאת לדרך חדשה ולהשאיר מאחור את התקופה האחרונה והלא נעימה שעברה על המועדון, גם בפן המקצועי וגם בפן הבינאישי. האדומים שהביסו אמש (שבת) 0:5 את הפועל פתח תקווה ללא רחמים שאבו עידוד רב מהתוצאה ובעיקר מפער חמש הנקודות שנפתח ממי שאמורה להיות היריבה בצמרת, מכבי חיפה וכן העובדה שהתבססו לפחות באופן זמנית במקום הראשון בטבלה עם 17 נקודות.

כוכב המשחק, עומר דמארי, שהחל לפרוע את השטרות הרבים ששילמה הפועל תמורת שירותיו כבש את השלושער הראשון שלו במדי הקבוצה וזכה לשבחים רבים מחבריו וגם מהצוות המקצועי על היכולת הטובה, זאת מבלי ליחס חשיבות כמובן לריפיון שהפגינה היריבה בהגנה והעובדה שנותרה בעשרה שחקנים בלבד. בנוסף זכה דמארי לכדור המשחק מאיש המשק אלי בואנו כנהוג לאחר כיבוש שלושער בליגה האנגלית.

גם טוטו תמוז שכבש צמד העניק אנחת רווחה גדולה מאוד לדרור קשטן שידע כי על כתפיו מונחת חובת ההוכחה עוד לפני המשחק וכשברקע הדבר החשוב ביותר לאוהדים, צימצום את הפער מהיריבה העירונית, מכבי תל אביב, שנמצאת בפורמה טובה. במועדון הביעו שביעות רצון מהשינויים בהרכב ומהיכולת שהציגו אלרואי כהן ורועי גורדנה. כמו כן בהפועל היו מרוצים בעיקר מהעובדה שהשחקנים חזרו חדים מהפגרה וידעו לנצל את מצבה הקשה של הפועל פ"ת שהגיעה לבלומפילד בניסיון לשמור על כבודה.

גם בבוקר שאחרי במועדון עדיין לא נרגעו מכתובות הנאצה והביעו סלידה מההתנהגות של קומץ האוהדים שהשחיתו את שירותי שער 11 וללא בושה ריססו כתובות נגד אבי כהן ז"ל ונגד מני לוי, דברים שבשום מקום בעולם לא היו עוברים בשתיקה וגם לא בהפועל. כמו כן בהנהלה הביעו אכזבה גדולה מהעובדה כי ספגו קללות לאורך כל המשחק מהקהל האדום.

הקבוצה תעמוד לדין בבית הדין של ההתאחדות בגין כתובות הנאצה בשערים 10 11 וכן בשל קריאות השואה שהושמעו במשחק אמש. כתבתנו, דנה בהט מוסיפה כי נגד הקבוצה תלוי עונש של משחק ללא קהל על תנאי בגין התנהגות בלתי הולמת של אוהדים אשר עשוי להיות מופעל כעת.

קנדה מברך את דמארי כובש השלושער (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
קנדה מברך את דמארי כובש השלושער (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

כמו כן גורמים בהפועל הבינו כי אולי עשו שגיאה שהתעקשו להעביר את האוהדים השרופים לשערים המזוהים עם מכבי תל אביב. ״חבל שקומץ של כמה אוהדים מכתים את הקהל הכי טוב בארץ״, אמרו.

המגן הימני, עומרי קנדה אשר זכה גם הוא למחמאות אמר לאחר הניצחון: "היה משחק טוב, היינו צריכים את התצוגה כדי להחזיר את כוח ההרתעה של הפועל שאבד לנו בשבועות האחרונים. המצב החברתי בהפועל תל אביב מצויין  ואני בין היתר אחראי על זה. אני מדבר עם איתי שכטר בסקייפ והוא אומר לי מה להגיד".

על קריאות הקהל נגד ההנהלה במהלך המשחק הוסיף: "אני לא אכנס בין ההנהלה לקהל ממנו אנחנו מושפעים בצורה חיובית. הכי חשוב שאותנו הקהל מעודד ואני מאמין שזה יסתדר כמו שכל דבר מסתדר בהפועל בסוף".

עומר דמארי חוגג. קיבל את כדור המשחק (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
עומר דמארי חוגג. קיבל את כדור המשחק (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

על הקהל של פ"ת שקילל אותו במהלך המשחק אמר: "הוא אוהב אותי מאוד אבל הוא לא היו מעורה במו"מ בזמנו מול הפועל, היה כדאי לפ"ת שאני אעזוב מבחינה כלכלית. אני מאוד אוהב אותם ומאחל להם הצלחה כי אני אהיה עצוב אם הם יירדו ליגה".

על המשחק נגד פ.ס.וו איינדהובן ביום חמישי הוסיף: "אני בטוח שדרור יכין אותנו ושנגיע מוכנים. השנה לא הולך לנו באירופה אחרי שהרגלנו את הקהל לתצוגות מול שאלקה וסלטיק. השנה זו אופרה אחרת, אנחנו קבוצה חדשה, בשני המשחקים הראשונים הפסדנו סתם, בבית נגד ראפיד ובחוץ נגד לגיה שאין לי מושג איך הפסדנו שם. נגד איינדהובן בבית אנחנו מחויבים להוציא לפחות נקודה ונשתדל לעשות את זה".

הקשר אלרואי כהן הוסיף: "איינדהובן זו לא הפועל פתח תקווה, האדום עזר לנו אבל גם לפני זה שיחקנו טוב והצגנו יכולת משכנעת. נחכה ליום חמישי ונראה אם זו אינדקציה לאיינדהובן.

אלרואי כהן. &"איינדהובן זו לא הפועל פ&"ת&" (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אלרואי כהן. &"איינדהובן זו לא הפועל פ&"ת&" (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

אחרי כל משחק טוב שלנו שואלים אם הלחץ השתחרר. יכול להיות שהיה לחץ אבל ידענו שהיכולת הזו תגיע. כולם הספידו אותנו אבל צריך לזכור שאנחנו קבוצה חדשה וידענו שייקח לנו זמן להחתבר. יכול להיות שגם אותי הספידו מהר אבל לא שיחקתי טוב במשחקים שנתנו לי את ההזדמנות. עם קצת יותר ביטחון אני חושב שאני אוכיח את עצמי".

לסיום נשאל כהן על האווירה הלחוצה בתקופה האחרונה: "קרו כמה מקרים במועדון אבל השבוע היתה אווירה טובה מאוד וזה חשוב. העניין עם אביחי ידין נסגר כמו שצריך, אני לא יודע אם קשטן לקח הימור. הקהל אוהב את אביחי ומגיע לו לשחק כי הוא שחקן מצויין".