בהפועל ראשון לציון מתחילים להפנים את העובדה שהקבוצה נמצאת על מדרון תלול מאוד ואם לא יבוא שינוי דרסטי, ההדרדרות הזו תסתיים בחזרה מהירה לליגה השנייה. התוצאה האסטרונומית בה הובסה הקבוצה 6:2 בנתניה, הבהירה גם לאחרוני האופטימיים כי הסגל הקיים אינו מתאים לליגה הבכירה כלל וכלל.

חניכיו של ניסן יחזקאל צברו בעשרת המחזורים האחרונים ארבע נקודות בלבד מתוך 30 אפשריות וזהו משחק החוץ השני ברציפות בו ספגו שישייה. ההגנה של הקבוצה הינה מהחלשות שנראו בליגת העל עם 29 שערים עד כה שהוציא אוהד כהן מהרשת ב-12 מחזורים. עם נתונים כאלו פלא שהכתומים עדיין צפים מעל הקו האדום.

אך גם המצב הזה עלול להיות זמני כשבשלושת השבועות הקרובים תשחק ראשל"צ מול שתי קבוצות שמדורגות מתחתיה בטבלה, הפועל פ"ת והפועל ב"ש, כשהפסדים יורידו אותה אל מתחת לקו האדום, ממנו מנסים להימנע.

המחצית הראשונה לא העידה על מה שצפוי להתרחש וראשל"צ עוד הוליכה 1:2, אולם אז ספגה שער מפנדל בדקה האחרונה לפני הירידה לחדר ההלבשה,  בטעות של ג'סטין זולו, שירד מאוד ביכולתו במשחקים האחרונים ולחלק השני של המשחק כבר הכתומים התפרקו.

שחקנים בקבוצה אמרו: "זו בושה, לא להאמין שעוד הובלנו והובסנו בצורה כזו, זו פשוט נאיביות לחטוף שער דקה למחצית ואז להתפרק ככה. אם ננצח את המשחקים מול הפועל פ"ת וב"ש אז לא יזכרו שהפסדנו מול הגדולות אבל אם נפסיד אז כנראה שנגזר עלינו לרדת השנה, בכל מקרה חייב לבוא פה שינוי בגישה של כולם לקראת החלק השני של העונה".

יחזקאל הכניס שלושה שחקנים הגנתיים בדמותם של גיא משפתי, גיא אבנד ועמירן שקלים במטרה לעצור את המפולת בפתיחת המחצית השניה ובאופן מסויים גם הצליח בכך. מעמדו של יחזקאל אינו מוטל בספק כרגע, כשהבעלים, רביב ספיר, אינו מאשים את המאמן במצבה של הקבוצה ואמר: "ניסן עוד יוציא אותנו מהמצב הזה, נעשה מאמצים גדולים מאוד להתחזק ולהביא שחקנים שישוחררו מקבוצות אחרות, ניסן הוא לא הבעיה של הפועל ראשל"צ".

דייויד גומז, שסובל ממתיחה בשריר רגלו, לא שותף במשחק ובמקומו שיחק ינון ברדה, שכבש את שער הבכורה שלו העונה. במשחק הבא צפויים לשוב לסגל גומז, הילאל מוסא ואיתי אלקסלסי הפצועים כשמנגד, מי שיחסר ליחזקאל מול הפועל פ"ת יהיה דור הלוי שהורחק לקראת הסיום בנתניה.

יחזקאל בקופסא. מעמדו יציב (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
יחזקאל בקופסא. מעמדו יציב (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

בקבוצה מעוניינים מאוד לצרף את ערן לוי לשורותיהם כבר למשחק הליגה מול מ.ס. אשדוד שיתקיים בעוד שבועיים אולם השחקן עצמו, שמיוצג על ידי סוכן השחקנים, משה הר אדיר, מתלבט בין מספר אופציות שקיימות עבורו, כשידוע שההצעה מראשל"צ אינה היחידה שעומדת לפניו.

שחקני נתניה חוגגים (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
שחקני נתניה חוגגים (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE