ביום ראשון לפני כשבועיים בבלומפילד מספר אוהדי מכבי תל אביב, שישבו ביציע הכבוד, שפשפו את עיניהם ומלמלו: “זה גל ניר ששיחק אצלנו?”. השוער של הפועל ניר רמת-השרון היה המצטיין במשחק והזכיר את ההופעה ההרואית של שוער הנבחרת, דודו אוואט, בתיקו 2:2 מול אירלנד.

רמה"ש ניצחה 0:1 אחרי משחק לא גדול מבחינת הקבוצה אבל ענק מבחינת ניר. אלא שבקבוצה מהמורשה, לא ממש התרגשו יתר על המידה. ראשי הקבוצה והצוות המקצועי מודים שניר הוא אחד מעמודי התווך במועדון. השוער שהעפיל עם הקבוצה הצנועה לראשונה בהיסטוריה לליגת העל, הוא הקפטן וגם האיש הכל יכול בחדר ההלבשה.

"זה שוער שעוד יגיע לנבחרת. הוא צריך להיות שם", אמר האפסנאי, רפי, רגע לפני ששאלה דומה הופנתה לניר עצמו שרק נכנס לחדר המועדון של הקבוצה במרכזו עומד גביע הטוטו מהעונה שעברה – תואר היסטורי ראשון שגם עליו חתום בין היתר השוער.

"אומרים שהנבואה ניתנה לשוטים”, אומר ניר בפרצוף קצת מובך לנוכח השאלה אם גם הוא יהיה בנבחרת, "אני למדתי מאלי גוטמן בזמנו שהוא אימן אותי במכבי נתניה שלהישגים וגבהים בכדורגל מגיעים דרך עבודה קשה באימונים ובמשחקים ופחות בדיבורים. אני מקווה להמשיך ולהציג יכולת טובה, ומי יודע אולי זה יקרה".

גל ניר. הקפטן והאיש הכל יכול (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
גל ניר. הקפטן והאיש הכל יכול (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

בזמן שכולם מופתעים מהמיקום של עירוני קרית שמונה בראש הטבלה, ניר עצמו לא מרים גבה לנוכח המיקום של העולה הטרייה מרמה"ש שבדרך הנכונה להבטיח מקום בפלייאוף עליון כבר בעונתה הראשונה, אחרי ניצחון שני על מכבי ת"א העונה ותיקו מול מכבי חיפה במחזור האחרון. "אם תפשפשו בארכיון תראו שאמרתי גם בתחילת העונה שעם חומר השחקנים שלנו לא היה לי ספק שהקבוצה תתברג איפה שהיא נמצאת כרגע", מציין ניר. "היום כשאנחנו בשני שליש ליגה, זה כבר לא מזל, אני חושב שזה עניין של יכולת. אם תסתכל על סגל השחקנים שלנו אלו שחקנים שלקחו אליפויות ושיחקו בקבוצות צמרת".

ומה עם היו"ר הנצחי, מאיר יצחקי? עבור ניר מדובר בהרבה מעבר לבוס: “אני לא מכיר בעלים שיש לשחקנים קו טלפון ישיר אליהם, בכל בעיה ובכל טענה גם אם זה בשעות מאוחרות בלילה. אני יודע שהוא מזניח את העסקים האחרים שלו ונותן את הנשמה למועדון. אני חושב שאם מאיר יצחקי היה הבעלים של מועדון גדול כמו מכבי תל אביב עם התקציב שיש להם הם היו לוקחים אליפות במחזור ה-25”.

גל ניר (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
גל ניר (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

לשוער, שכבר הספיק לשחק בקבוצות כמו מכבי תל אביב ומכבי נתניה יש תשובה חד משמעית מדוע לא התקדם בקבוצות הבכירות בליגה: "לצערי, ואמרו את זה לא פעם בכדורגל הישראלי, אם אין לך סוכן טוב שדוחף אותך ואתה לא מקושר לעיתונאי כזה או אחר או פרשן אז קצת קשה להתקדם. לא בגלל זה אני אלך ואשנה דברים”

"אני חושב שהקבוצות הגדולות נכשלות פה וגדול", התייחס ניר להעדפת השוערים הזרים, "יש דור טוב של שוערים. לדוגמא שוער שלא מקבל מספיק חשיפה הוא אופיר מרציאנו. יש את אמיר אדרי שלדעתי חיפה מיהרה לוותר עליו. מאמנים מגיעים לקבוצות ורוצים תוצאה במיידי. אני בטוח שאם ייתנו יותר קרדיט לשוערים צעירים הם יקבלו את התמורה".

מאיר יצחקי. ניר: &"איתו מכבי היתה לוקחת אליפות במחזור 25&" (אלעד י (צילום: מערכת ONE)
מאיר יצחקי. ניר: &"איתו מכבי היתה לוקחת אליפות במחזור 25&" (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

בשבת הקרובה צפויה לגל ניר משימה קשה במיוחד כשיצטרך לעצור את ניסיונות ההתקפה של מוליכת הטבלה, עירוני קרית שמונה. "הם בשיא הכושר בליגה ואנחנו מתכוננים למשחק בשיא המרץ", סיפר ניר, "נקווה להוציא שם שלוש נקודות כדי להתקדם לעבר המטרה שלנו, פלייאוף עליון.

ההצלחה של קרית שמונה מפתיעה אותי באיזשהו מקום. אם יש קבוצות כמו מכבי תל אביב, מכבי חיפה והפועל תל אביב עם תקציבים גדולים ופתאום מגיעה קבוצה עם שליש תקציב ונמצאת איפה שהיא נמצאת, זה מפתיע. הקבוצות הקטנות עשו העונה קפיצת מדרגה, הן מאבדות פחות נקודות גם מהגדולות ורואים את זה בטבלה".