אוסטין אג´ידה (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אוסטין אג´ידה. יעבור לקבוצה אחרת בינואר? (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

שוערה הניגרי של הפועל פתח תקווה, אוסטין אג'ידה, קיבל אתמול (שלישי) לראשונה את חולצת ההרכב של הנבחרת הלאומית במשחק ידידות שנערך באנגליה מול נבחרת גאנה (0:0), וזכה לשבחים רבים על יכולתו. הוא אף עשוי להרוויח בכך את אפודת השוער הראשון גם במשחקים הרשמיים.

ל-ONE נודע כי נציגים ממספר קבוצות ברוסיה ובצרפת הגיעו לאנגליה כדי לעקוב אחר השוער במשחק הידידות מול גאנה ואף התרשמו ממנו. אג'ידה עשוי לקבל חוזה גדול כבר בחודש ינואר הקרוב, מה שיענה גם על הדרישות של הפועל פתח תקווה שמעוניינת למכור אותו על מנת להכניס כסף לקופת המועדון.

סכומי הכסף שהמלאבסים דורשים גבוהים מאוד. למרות שהם החזיקו במספר הצעות עד כה, החליטו להמתין בקבוצה להצעה מפתה יותר שאם אכן תגיע, לא יחשבו פעמיים וימכרו אותו למרבה במחיר.

בסביבתו של השוער טוענים כי הסקאוטים של קבוצות מהליגות הבכירות בצרפת וברוסיה הביעו עניין בשחקן לאחר המשחק ואף מקווים שיוכלו לקדם עסקה עמו כמה שיותר מהר. הצעות על אג'ידה צפויות להתקבל בתקופה הקרובה, אך יצטרכו לעבור דרך המועדון ממלאבס, משום שכרטיס השחקן שלו שייך לקבוצה. סקאוט קבוצה מהליגה הראשונה בהולנד שמגלה עניין בשוער נכח אף הוא במשחק הידידות, אך סיכוייו של אג'ידה לעבור לרוסיה או לצרפת גבוהים יותר. סוכנו של השוער, עו"ד גיא פרימור, אמר ל-ONE: "אנחנו בקשר עם מספר מועודנים ובוחנים לעומק מה שהכי נכון לאוסטין מבחינה מקצועית".

שניר דורי. צפוי להפוך לשוער הראשון אם אג´ידה יימכר (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
שניר דורי. צפוי להפוך לשוער הראשון אם אג´ידה יימכר (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

יש לציין כי אג'ידה שיחק על חשבונו של שוער בני יהודה, דלה איינוגבה, שפתח ב-2:2 נגד גינאה במסגרת מוקדמות אליפות אפריקה שקבע כי ה"סופר איגלס" לא יעפילו לאליפות עצמה. מאמן ניגריה, מיודענו סמסון סיאסיה ששיחק בעברו בצפרירים חולון, החליט לבצע מספר שינויים בהרכב, ביניהם גם הכללתו של שוער המלאבסים.

אם אג'ידה יימכר בינואר, מי שיקבל את אפודת השוער הוא שניר דורי, עליו בונים כבר זמן רב כשוער ראשון. במועדון אין כוונה להחתים שוער נוסף בכסף שייכנס מאג'ידה ומעדיפים להשתמש בכסף בחודש ינואר, אם אכן תתבצע מכירה, לטובת חיזוק משמעותי יותר לעמדות השדה ובראשן עמדת החלוץ.

דלה איינוגבה. אג´ידה הועדף על פניו (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
דלה איינוגבה. אג´ידה הועדף על פניו (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

אג'ידה עצמו צפוי לנחות בישראל הלילה ולקחת חלק באימון המסכם של הקבוצה ביום שישי לקראת המפגש מול הפועל תל אביב ביום שבת (19:30). במהלך האימון היום, המאמן גילי לנדאו, שם דגש בעיקר על משחק הלחץ של המלאבסים מתוך רצון ללחוץ על האדומים ולא לתת להם להשתלט על מרכז המגרש. מחר יזכו השחקנים ליום חופש בשל חג הסוכות ועל מנת להוריד מעט עומס.