ההחלטה של יניב קטן לפרוש מנבחרת ישראל אמנם התקבלה בהבנה ע"י אנשי הכדורגל הישראלי, אך בו זמנית גם מדובר באובדן לא פשוט עבור סגל הנבחרת. קטן מסיים את הקדנציה במדים הכחולים-לבנים עם 30 הופעות ו-5 שערים.

משחקו האחרון של קטן במדים הלאומיים היה מול לטביה, בהפסד 1:0 באצטדיון ר"ג. היה זה משחק שלמעשה חרץ את דינה של ישראל ושלל כל סיכוי ריאלי להעפיל למונדיאל.

קטן, שבעונה שעברה הוליך את מכבי חיפה לאליפות והעונה לליגת האלופות, סבל כבר תקופה ארוכה מפציעה בגב, ונראה כי העומס הגדול שעמד בפניו העונה הכריע אותו, והקפטן הירוק החליט לוותר על מפעל אחד, והוא מוקדמות היורו עם הנבחרת.

יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון, התייחס לעניין ואמר: "כולנו בהתאחדות מודים ליניב קטן על שירותו ושנותיו בנבחרת הבוגרת ובנבחרות הצעירות ומאחלים לו הרבה הצלחה".

משה סיני, שאימן בעבר את קטן גם בנבחרת הצעירה וגם כעוזר מאמן בנבחרת הבוגרת, אמר ל-ONE: "מההיכרות שלי עם קטן, הוא אדם אמיתי וכנה. ייתכן שהוא הגיע להחלטה כי הוא מבין שמבחינתו העומסים של מכבי חיפה ונבחרת ישראל יכולים לגרום לו לנזק".

סיני הוסיף: "אין ספק שזו החלטה שהוא לא קיבל בלב שלם, ואני מאמין שזה מה שהמליצו לו לעשות. הייתי איתו בנבחרת האולימפית ובבוגרת, היחסים בינינו טובים ואני מאחל לו הצלחה".

קטן ובניון. הקפטן: "מאמין שנשכנע אותו לחזור בו" (צילום: מערכת ONE)
קטן ובניון. הקפטן: "מאמין שנשכנע אותו לחזור בו" | צילום: מערכת ONE

קפטן הנבחרת, יוסי בניון, שחגג את יום הולדתו ה-30, התייחס לפרישת קטן: "נהניתי ביום ההולדת וקיבלתי רק ברכות ואיחולים, עד לבשורה מיניב שכמובן מבחינתי היתה מאוד לא משמחת, בלשון המעטה, כי יניב זה אחד החברים הכי טובים שלי ואחד השחקנים הכי טובים ששיחקתי איתם".

בניון הוסיף: "אני מבין את המצב שלו עם הפציעה הטורדנית, אבל אני מעדיף להשאיר את הדלת פתוחה ואני מאמין שאולי לקראת תחילת הטורניר נצליח לשכנע אותו לחזור בו, כי אני בטוח שיש לו עוד הרבה לתרום לנבחרת".

בניון ואוואט. אחד כובש בצ´לסי השני עוצר את רונאלדו (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
בניון ואוואט באימון (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

חלוץ גנק הבלגית, אליניב ברדה, התייחס לפרישה של חברו מסגל הנבחרת ואמר: "התמזל מזלי ושיחקתי עם יניב לא מעט במהלך הקריירה שלי, שיחקתי איתו בנבחרת הצעירה, במכבי חיפה וכמובן שיחד בנבחרת הבוגרת. יניב הוא קודם כל בנאדם מדהים שתמיד יהיה שם בשבילך, לא משנה מה תצטרך ממנו ומתי, הוא תמיד ישמח לעזור. מבחינה מקצועית מדובר בשחקן גדול שאני בהחלט מרגיש שלמדתי ממנו לא מעט. אני מאחל לו שיצליח בהמשך הדרך ובטוח שההחלטה שלו לפרוש מהנבחרת הגיעה אחרי התלבטויות רבות כי הנבחרת יקרה ללבו".

סיני וקשטן בנבחרת. משה יחליף את דרור? (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
משה סיני. (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בלם לוקרן הבלגית, אבי סטרול, הוסיף: "יניב הוא שחקן מצוין, יכול מאוד לעזור לנבחרת תמיד וחבל שהוא בחר בדרך הזו כי הוא חשוב מאוד. חייבים לכבד את ההחלטה שלו כי הוא כבר תרם רבות בכדורגל הישראלי ולנבחרת. אין הרבה אנשים ושחקנים כמו יניב קטן, חסר לנו בכדורגל בכלל שחקנים כמוהו".

אליניב ברדה. חוזר לנבחרת (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
אליניב ברדה. &" (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

גם חלוץ לוקרן, עומר גולן, התייחס להודעתו של יניב קטן ואמר: "אני מקווה שהוא ישנה את ההחלטה שלו, יניב הוא לא רק שחקן גדול אלא גם אחד מהאנשים שהכי כיף להיות איתם בחדר ההלבשה. הוא עושה אווירה טובה וכיף לשבת איתו, אם הוא לא ישנה את דעתו זה חבל, זו אבידה גדולה לנבחרת. תמיד נשמח לראות אותו חוזר, הוא שחקן ענק שיכול לתרום עוד הרבה".

חלוץ מינשנגלדבאך ומכבי ת"א בעונה הבאה, רוברטו קולאוטי, סיכם: "יניב שחקן מצוין וחבל מאוד שהוא החליט ככה. אני חושב שהנבחרת מעל לכל אבל צריך לכבד את ההחלטה שלו. הוא שחקן טוב ובוודאי יחסר לנבחרת".

רוברטו קולאוטי. &"הנבחרת מעל הכל אבל צריך לכבד את ההחלטה&" (אמיר ל (צילום: מערכת ONE)
רוברטו קולאוטי. &"הנבחרת מעל הכל אבל צריך לכבד את ההחלטה&" (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

באחד ממשחקיה הביתיים של הנבחרת, צפוי להיערך טקס פרידה מהשחקן, אך הדבר עדיין לא נקבע, שכן רק אחה"צ הודיע קטן על פרישתו.

בנושא אחר, מאמן הנבחרת, לואיס פרננדז, נחת בצרפת ויחזור לישראל בשבת ביחד עם אשתו.