לפתיחת עונה כזו לא פיללו בהפועל תל אביב, בסך הכל ארבעה מחזורים מפתיחת העונה והדאבליסטית כבר עם שני הפסדים לקבוצות שהם ציפו לקחת מולן את מלוא הנקודות.

היום (שבת) הפסידה הפועל תל אביב 4:2 בבלומפילד לעירוני קרית שמונה בעיקר בגלל שלושער של וויאם עמאשה המצויין, כשבנוסף לכך דגלאס דה סילבה סופג כרטיס אדום וכל זה כשביום רביעי היא מארחת את ליון במחזור השני של ליגת האלופות.           

ביציאה מהמשחק, למעלה מ-100 אוהדים התגודדו סביב מכוניתו של אלי טביב וביקשו לדבר איתו. במשך דקות ארוכות הוא לא עזב את המקום ושוחח עימם.

האוהדים באו בדרישה לטביב לקנוס את השחקנים בעקבות ההופעה שלהם ולשחרר חלק גדול מהם כבר בינואר, אם זו היכולת שלהם. באותו הזמן שמרו עליו שוטרי מג"ב ופרשים ואחרי כמה דקות הוא עזב את המקום ברכבו. יש לציין שהאירוע לא התפתח לכדי אלימות.

טביב מפלס את דרכו מחוץ לבלומפילד (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
טביב מפלס את דרכו מחוץ לבלומפילד (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

מאמן הפועל תל אביב, אלי גוטמן אמר בסיום באכזבה: "אין ספק שיש בעיה בהפועל ת"א. ספגנו ארבעה שערים בבית, כל הכבוד לקרית שמונה ששיחקה יוצא מהכלל. יש ימים כאלה, אנחנו בעיצומם של ימים לא טובים. הנעת הכדור שלנו היתה קלוקלת".

טביב מנסה לפלס את דרכו החוצה (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
טביב מנסה לפלס את דרכו החוצה (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

הבעיות בהנהלה לא חילחלו לכדורגל שלנו. הכנו את הקבוצה כמו  והיתה לי תחושה טובה לפני המשחק. השאלה היא מה עושים עם זה, אנחנו נראים לא טוב, התחלנו את העונה לא טוב. עצם העובדה שעלינו לאלופות לא נותנת לנו נקודות בליגה. זה צריך ללמד אותנו לקח, מה שהיה בשנה שעברה, שייך לשנה שעברה".

אלי גוטמן יורד מאוכזב מהמשחק. משהו לא עובד בהפועל (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
אלי גוטמן יורד מאוכזב מהמשחק. משהו לא עובד בהפועל (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

כובש צמד השערים של הפועל, איתי שכטר, הוסיף: "קרית שמונה היו יותר טובים וניצחו בצדק. תקופה פחות טובה ולא נעימה למועדון אבל הקהל שלנו ברובו ממשיך לעודד גם בתוצאות כאלה וזה עושה צמרמורת בכל הגוף. נראינו גרוע היום, זה הזמן להתרומם ולהיות חזקים, אין לי ספק שאנחנו נמשיך לרוץ לכל התארים". החלוץ התייחס למשחק ביום רביעי ואמר: "היום ננוח ונתכונן אליהם טוב. כרגע הכי חשוב זה הביחד שלנו שתמיד היה הכוח הכי גדול שלנו".

בסוף המשחק אלי גוטמן נכנס לחדר ההלבשה ואמר לשחקנים: "עכשיו יותר מתמיד אנחנו צריכים להיות מאוחדים. הייתי איתכם בניצחנות ובהצלחות ואני איתכם גם בהפסדים וכשפחות הולך. תרימו את הראש ובואו נהיה ביחד".

דה סילבה (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
דה סילבה מורחק ועוזב את האצטדיון מאוכזב (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

במשחק הבא שיהיה בקופסא מול מכבי נתניה וואליד באדיר צפוי לשתף פעולה עם ביוואן פרנסמן בעקבות הרחקתו של דגלאס דה סילבה.

רן בן שמעון: "אנחנו שווים את המקום שאנחנו נמצאים בו"


מהצד השני אושר גדול כמובן, אלרואי כהן המצטיין אמר בסיום: "יש לנו קבוצה מדהימה, חזרנו מ-1:0, ל-1:2 ואחר כך ל-2:4. אני הכי מאושר בעולם. אנחנו לא רוצים לצאת בהצהרות, אנחנו פשוט זורמים. השתפרנו מאוד".

כובש השלושער, וויאם עמאשה: "לא חלמתי לכבוש שלושער בבלומפילד. כל הקבוצה עבדה חבל על הזמן, נתנו 110 אחוז. כדי לנצח בבלומפילד צריך גם להיות מצויין וגם שהפועל לא תהיה טובה, זה מה שקרה".

שחקני ק"ש חוגגים את הניצחון הענק (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
אחרי משחק אחד אפשר כבר לסמן את הפתעת המחזור (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

המאמן של הקבוצה המפתיעה רן בן שמעון אמר לאחר המשחק: "חשבנו שלבוא לפה ולעלות במערך קצת יותר קדמי שלוחץ את הפועל תל אביב זה משהו שיכול לעזור לנו, אני שמח שזה הצליח. עמאשה בתהליך ארוך של התקדמות. הגולים מגיעים לו כדובדבן על תקופה טובה מאוד. אין ספק שהילדים האלה גם עם ניסיון יהיו יותר טובים. קרית שמונה שווה את המקום שהיא נמצאת בו ושווה כדורגל טוב, אנחנו ניבחן לאורך זמן".