אסוס מתוסכל. יחמיץ את הדרבי (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אסוס מתוסכל. יחמיץ את הדרבי (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

הפועל פתח תקוה וקשר הקבוצה, ג'ונתן אסוס עמדו הערב (רביעי) לדין עקב התפרעות השחקנים בחדר ההלבשה בבלומפילד לאחר ההפסד למכבי ת"א בליגה וגם בשל הפגיעה של אסוס בעובדה זבידאת במשחק האימון נגד של הפועל פ"ת מול בני סכנין.

איתן שור, מנהל אצטדיון בלומפילד טען כי חמישה שחקני פ"ת בראשות ג'ונתן אסוס ושני אנשי צוות מהקבוצה השתוללו ובעטו בדלתות חדרי ההלבשה וכאשר פנה אליהם וצעק לעברם חמשת השחקנים התקרבו אליו וקיללו אותו.

בנוסף, עמד אסוס לדין לאחר התלונה של זבידאת נגד הקשר בטענה שהצרפתי קרא לו "ערבי מזרחי" והלם בפניו.

בית הדין זיכה את ג'ונתן אסוס לגבי המקרה מול סכנין. בנוגע להתפרעות השחקן מול מכבי בבלומפילד גזר הדיין על אסוס עונש הרחקה בפועל ושני משחקים על תנאי, משמע שהשחקן לא יוכל לקחת חלק בדרבי הקרוב. בנוסף, הקבוצה נקנסה בסכום של 2,000 שקלים.

שי אליאס, עורך הדין של הפועל פ"ת הגיב לדברים: “נבקש דחיית ביצוע לעונש. מוזר שבנוגע למקרה הראשון, שדובר על חמישה שחקנים, דווקא אסוס הוא השחקן היחיד שהורחק. אנחנו נערער על ההרחקה. יש עליהום על ג'ונתן שהוא שחקן מוביל בקבוצה שלנו".

עטר מול אסוס (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
עטר מול אסוס (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

ג'ונתן אסוס, שהואשם בהתנהגות בלתי ספורטיבית, הפרת סדר והתנהגות בלתי הולמת, התייחס למקרה מול שחקנה של סכנין זבידאת ואמר: “אני לא ברוס לי, אני רק ג'ונתן אסוס".

על מקרה בלומפילד אמר אסוס: "היינו עצבניים על ההפסד. נכנסתי אחרון מכל הקבוצה. דיברתי עם מדוניאנין ושמעתי שיש בלאגן, זה בוודאות לא אני". אפי צפריר טען שקיים סיכוי כי מנהל האצטדיון טעה בין אסוס לתומר סיני או ויסה. איתן שור, מנהל האצטדיון טען שזה בוודאות היה אסוס.

בהפועל פ"ת גם מתאמנים


בינתיים, ללא אסוס שנעדר מהאימון עקב הדיון בבית הדין וללא אייל שן הפצוע שעדיין עורך אימונים חלקיים בלבד, הפועל פ"ת המשיכה את הכנותיה לקראת הדרבי ביום שבת. כזכור, כבר שלשום שוחח מחפוד עם חניכיו לקראת הדרבי, והיום(רביעי) המשיך בהכנה המנטאלית לקראת המשחק החשוב כששוב ערך שיחה עם השחקנים לפני היציאה לאימון.

מחפוד וויסה (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
מחפוד וויסה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

לאחר שהסביר להם מעט על שיטת המשחק של מכבי פ"ת ואמר לחניכיו, בין היתר, כי הקשר הסרבי נבויסה מרינקוביץ' מנהל את משחקה של היריבה העירונית שלהם מהקישור, עבר מחפוד להעלאת המוטיבציה והוסיף: "מעבר לעובדה שאנחנו חייבים לקחת נקודות ביום שבת, הדרבי הזה חשוב מאד לקהל ולמועדון, ליוקרה העירונית ולכבוד שלנו כקבוצה ואנחנו צריכים לנצח אותו".

בעקבות היעדרותו הצפויה של אסוס עקב ההרחקה שספג בבית הדין, מחפוד יצטרך להחליט מי ימלא את חסרונו בקישור האחורי. עושה רושם כי רפי דהאן בכל מקרה ישמור על מקומו בהרכב, ולנוכח היעדרותם של אסוס ואייל שן מי שעשוי לקבל הזדמנות ראשונה בהרכב הוא הקשר המושאל ממכבי חיפה, אור בן חמו, שגילה יכולת טובה כשנכנס כמחליף במשחקים האחרונים.