בן חיים . השאיר בור בהתקפה (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
בן חיים . השאיר בור בהתקפה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

בבוקר לאחר שפורסם לראשונה ב-ONE  כי טל בן חיים יעבור לשורותיה של הפועל תל אביב, במכבי פתח תקווה מנסים לעכל את השינוי הגדול. יש לזכור שבמהלך הקיץ איבדו בקבוצה חלוץ מרכזי נוסף, עומר דמארי, שחתם אף הוא בשורות האדומים.

עבור המאמן, מרקו בלבול, מדובר באבידה גדולה מאוד לחוד ההתקפה.כבר עתה ברור כי מלבד החיפושים אחר בלם זר, בקבוצה ירכזו כעת את המאמצים גם בניסיון להנחית במלאבס חלוץ שינסה להיכנס לנעליים הגדולות שהשאיר אחריו בן חיים.

בקבוצה הביעו תקווה כי הפערים הקטנים עם הבלם האורוגוואי, ג'ו ביזארה, ייסגרו וכי הוא יהיה הזר החמישי בסגל המלאבסים.

אם אכן יצטרף, תישקל האפשרות לשחרר את הקשר הצרפתי, סבסטיאן סנסוני, על מנת שיהיה ניתן לצרף חלוץ זר, זאת בשל היעדר חלוצים ישראלים טובים ופנויים.

מגן הקבוצה, אורי אוזן, התייחס לנושא בן חיים וצייץ: "אני שמח בשביל טל כחבר שעשה את ההתקדמות המתבקשת ועצוב במישור הקבוצתי והאישי שאיבדנו כח התקפי אדיר. מה שבטוח, הפועל עשתה קניה אדירה".

במועדון קיוו לקבל תמורתו של בן חיים את קשרה של מחזיקת הגביע, סלים טועמה, אך זה האחרון מתנגד בכל תוקף לעזוב את קבוצתו ומעדיף להישאר אדום, למרות הלחצים, גם בעונה הקרובה. במהלך היום ינסה נשיא המועדון, עמוס לוזון, לשכנע את טועמה להגיע בכל זאת לקדנציה נוספת בפתח תקווה.. 

סלים טועמה. מה הוא אשם?  (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
סלים טועמה. בפ&"ת עדיין מקווים שיצליחו לשכנעו להגיע (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

יש לציין כי במלאבס מחזיקים מאוד מהשחקן ומאמינים כי צירופו יכול להיות שדרוג משמעותי מאוד לסגל הקבוצה. "טועמה יכול להיות חיזוק אדיר לסגל שלנו ואני מאוד מקווה שהוא יגיע", התייחס שחקן בקבוצה לאפשרות כי קשר האדומים יצטרף למלאבסים. שמו של קשר אחר של האדומים, יוסי שבחון, גם עלה במועדון מאם המושבות וייתכן כי הוא זה שיגיע בסופו של דבר לקבוצתו של בלבול.

שחקנים בקבוצה לקחו את הבשורה על עזיבתו של בן חיים בצורה קשה כאשר אחד מהם אמר: "זה היה עניין של זמן מתי טל יעזוב לקבוצה גדולה כמו שעשה עומר, אבל לא חשבתי שזה יקרה העונה. כולם כמובן שמחים בשבילו, אבל עכשיו אנחנו חייבים להתחזק בהתקפה, למרות שיותר דחוף להביא קודם כל בלם. המכירה של בן חיים ודמארי הכניסה המון כסף למועדון וזה הזמן להתחזק, כי אי אפשר לעשות כאלו עסקאות גדולות ולא להביא שחקנים במקום".

תמוז ודמארי. לקח להם זמן למצוא את ה&
דמארי. בהתפקת מכבי פ&"ת נשאר בור גדול (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

אותו שחקן הוסיף: "אולי מתכוונים לעשות השנה עונה פיננסית כמו שעשו שנה שעברה באשדוד, זה בסדר ומקובל, אבל שיגידו לנו כדי שלא יבואו אחרי זה בטענות לשחקנים על כך שלא עומדים במטרות. בכל אופן, ברור שאף אחד לא יצהיר על כך באופן רשמי מה גם שאני לא מאמין שיעשו את זה".

"אני מאוד שמח בשביל טל אבל זו אבידה ענקית עבורנו כי כולם מכירים את היכולות שלו, הוא שחקן מצויין ויחסר לנו מאוד, יהיה קשה וכמעט בלתי אפשרי למלא את החיסרון שלו ושל עומר" הוסיף שחקן אחר.