אוהדי מכבי יפו. נדרשים לשלם מחיר גבוה (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי מכבי יפו. נדרשים לשלם מחיר גבוה (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

הרוחות לקראת משחק הגומלין על הכרטיס לליגה הלאומית בין הכח עמידר רמת גן למכבי קביליו יפו מתלהטות. אוהדי יפו זועמים על מחירי הכרטיסים המופקעים לטענתם ואילו בהנהלת הכח תולים את ההאשמה בדרישות האבטחה הגבוהות למשחק.

המשחק הראשון הסתיים בניצחונה של הכח עמידר ר"ג על קבוצת האוהדים מיפו 1:2 והגומלין ייערך ביום שלישי בווינטר.

בהודעה שהוציא דובר הקבוצה מיפו, ערן כהן אמין, טוענים האוהדים כי אנשי הכח פשוט רוצים למנוע מהם להגיע ולתמוך בקבוצתם: "ר"ג לא בוחלת באמצעים על מנת להכריע ההתמודדות עם מכבי קביליו יפו על הכרטיס לליגה הלאומית. ראשי הקבוצה הודיעו כי מחיר הכרטיסים למשחק ביום שלישי יעמוד על 70 ש"ח למבוגר ו 40 ש"ח לנוער/חייל. במשחק הראשון ביום חמישי אותו אירחה יפו נמכרו כרטיסים במחירים 40 ש"ח למבוגר ו 20 ש"ח נער/חייל. הכח החליטה כמעט להכפיל את המחירים".

עוד נמסר על ידי הדובר: "משיחות עם "יודעי דבר" מתברר כי בהכח מנסים לעשות הכל על מנת לוודא שכמה שפחות יפואים יגיעו לווינטר לדחוף את יפו. בקבוצה קיבלו את ההודעה בהלם מוחלט. מבחינתם זהו מעשה לא ספורטיבי. אוהדי הקבוצה מגבשים ברגעים אלו דעה ועשויים בסיטואציה מסוימת להחרים את המשחק כמחאה על המחירים המופקעים". בעונה שעברה החרימו האוהדים את משחק הליגה נגד מחנה יהודה עקב מחירים גבוהים ועודדו את קבוצתם מבחוץ ולא מן הנמנע שיעשו כך גם הפעם.

גיא שוסט מציל (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
גיא שוסט מציל (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

בהכח עמידר ר"ג דוחים את הטענות לפיהן הקבוצה לא רוצה שאוהדי יפו יגיעו ובשל כך מחירי הכרטיסים. יו"ר הקבוצה, איציק פוזמנטיר, הגיב לטענות ואמר: "אז מה אם אוהדי יפו מתלוננים, מה לעשות?. אני נדרש לאבטחה כפולה ומשולשת כיוון שהם טוענים שהם יביאו כמות גדולה של אוהדים. את אותו הסכום אני גובה גם מאוהדי הכח. הם לא רוצים, שלא יבואו. לפי נתונים והערכות המשטרה הם יביאו למעלה מ-2,500 איש ומכיוון שכך אוהדי הכח יועברו ליציע אחר, יציע האורחים בעוד אוהדי יפו יקבלו את יציע המארחים במשחק שאנחנו מארחים".

פוזמנטיר הוסיף: "אין לנו שום דבר נגד אנשי יפו אנחנו אוהבים אותם ומכבדים אותם. הרבה שנים היה בינינו שיתוף פעולה. המועדון קבע סכום של 70 שקלים. היתה פגישה ולאחר מה שנדרשנו זה נראה כאילו אנחנו משחקים נגד קבוצה מאיראן שאנחנו צריכים לשמור עליהם. אם כמות האבטחה היתה יורדת כך גם המחיר. מספר המאבטחים הוא אדיר יחסית למשחק בליגת הלאומית. כל הכדורגל הישראלי לא שווה 50 שקלים אבל צריך ללכת בהיגיון כלכלי, גם אם אני חושב שזה לא הוגן".

אוהדי קביליו יפו. יחלקו בית חדש עם בני יהודה? (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
מכבי קביליו יפו - הכח עמידר רquot;ג (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE