עזרא, בנימין וסבע. ההצגה הכי טובה (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
עזרא, בנימין וסבע. ההצגה הכי טובה (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

מכבי נתניה הביסה ללא תנאי הערב (שבת) את הפועל ראשון לציון 2:6 במסגרת המחזור ה-12 בליגת העל. היה זה ניצחון ראשון של נתניה לאחר שני מחזורי ליגה, והפגרה ככל הנראה, בה הספיקו לבלות באילת ולשחק באולינג, עשתה להם רק טוב.

מנגד, עבור החבורה מראשל"צ, זה נראה רע מאוד. הכתומים של ניסן יחזקאל לא ניצחו מאז ה-27 באוגוסט, או המחזור השני אם תרצו, וכמו שזה נראה כרגע, הם גם לא בדרך להשיג ניצחון. גם להפסיד צריך לדעת איך, והערב בקופסא, הראו חניכיו של ניסן יחזקאל, שגם את החלק הקטן הזה הם כבר לא מצליחים לעשות. עבור נתניה היה זה ניצחון ליגה שישי העונה, בעוד עבור ראשון מדובר בהפסד ליגה שישי.

המחצית הראשונה עוד נראתה טוב עבור האורחים, ראשון היתה במשחק ולרגע נדמה היה שהיא עוד עשויה להפתיע. אז הגיע השיוויון של סבע סמוך למחצית, ובמחצית השנייה, היה ברור לכול איך זה שהקבוצה מעיר היין לא ניצחה כבר 10 מחזורים.

בדקה ה-25 הגיע הראשון - כדור רוחב של טופי מצא את גל ספיר שדחק לשערו הוא - 0:1 לנתניה. שלוש דקות מאוחר יותר, הגבהה של אסי בלדוט מצאה את אברהם שנגח פנימה והשווה ל-1:1. בדקה ה-33 היה זה ינון ברדה שפהך את התוצאה לאחר בישול יפה של אסי בלדוט. ממש בסמוך למחצית נדחף בן בנימין ברחבה על ידי ג'סטין זולו. אחמד סבע לקח את הפנדל, לא התבלבל והשווה ל-2:2 שהייתה תוצאת המחצית, ואולי הרגע החשוב במשחק.

שחקני נתניה חוגגים. משחק גדול של הקבוצה השמחה בליגה (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
שחקני נתניה חוגגים. משחק גדול של הקבוצה השמחה בליגה (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE
אסי בלדוט על הרצפה, מטאפורה מדויקת למצבה של כל הקבוצה שלו (איתי יש (צילום: מערכת ONE)
אסי בלדוט על הרצפה, מטאפורה מדויקת למצבה של כל הקבוצה שלו (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

המחצית השנייה? סיפור אחר לחלוטין. בדקה ה-47 העלה עזרא ליתרון 2:3, ארבע דקות מאוחר יותר עשה סבע 2:4. דג'אני בפצצה קבע 2:5 בדקה ה-59, וחן עזרא השלים את השני שלו והשישי של נתניה בדקה ה-68 וחתם את תוצאת המשחק, ניצחון גדול למכבי נתניה, ראשון בהחלט תרצה לשים את השבת הזו מאחוריה.

עטר: "ההגנה הכי טובה היא התקפה, חיכינו לעזרא הרבה זמן"
המאמן המנצח של הערב הזה, ראובן עטר, אמר בסיום: "במחצית ראשונה זה לא היה המשחק שלנו, לא מה שאני רוצה לראות. במחצית השניה פתחנו נהדר עם חמישה שערים בעשרים דקות. מה שחשוב לי שאנחנו מייצרים בכך יכולת הרתעה וגם תחרות גדולה מאוד בחלק הקדמי של ההרכב. אני תמיד טוען שההגנה הכי טובה היא התקפה, אני רוצה להחתים שחקן נוסף אם אוכל. אמרתי לשחקנים במחצית שהם לא רצים מספיק לדעתי וזה מה שעשה את השינוי". על היכולת של מצטיין המשחק, חן עזרא אמר:" חיכינו לחן הרבה זמן שיפרוץ וייראה את מה שיש לו, אני מקווה מאוד שימשיך כך".

עטר מחוייך (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
עטר מחוייך (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

מאמן הפועל ראשל"צ, ניסן יחזקאל: "התפרקנו. אנחנו חוזרים לשבע דקות עד לסיום המחצית ומתחילת המחצית השניה שבהם אנחנו סופגים שערים כל הזמן. עד דקה 44 ראשון הייתה במשחק. יכולנו להגדיל את היתרון שלנו ואחר כך ספגנו בפנדל ושער עצמי, דברים שלא צריכים לקרות לקבוצה שנאבקת בתחתית. נצטרך לעבוד על הפן המנטלי כי יש לנו בעיה חמורה שם מעבר לבעיות המקצועיות שלנו".

הבעלים של הקבוצה המובסת, הפועל ראשון לציון, רביב ספיר התייחס בסיום למשחק ולשאלת מעמדו של ניסן יחזקאל ואמר לכתבנו אסף מרגלית: "אני ממש לא חושב שניסן יחזקאל הוא הבעיה. אני עוד משוכנע שהוא יוציא אותנו מהמצב הזה. נהיה חייבים להתחזק משמעותית בחודש ינואר עם שחקנים, בעיקר כאלה שישוחררו מקבוצות אחרות. מקווה שנלך ונשתפר. בכל מקרה תוצאה כזו היא בהחלט מבאסת".

גם הגשם לא הרתיע את אוהדי נתניה (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
גם הגשם לא הרתיע את אוהדי נתניה (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה
דקה 3: דור הלוי ראה כרטיס צהוב לאחר כניסה חזקה באחמד סבע.

אחמד סבע קבל טיפול (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
אחמד סבע קבל טיפול (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

דקה 15: אלביס מסיץ' הכשיל את חן עזרא 22 מטרים מהשער, עזרא לקח את הכדור בעצמו אך בעט רק מעל השער.

אופיר צדוק מול ניר נחום (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
אופיר צדוק מול ניר נחום (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

דקה 21: עזרא עבר שני שחקני ראשון וניסה את מזלו מרחוק אך לא מצא את המסגרת, ניסיון יפה.

דקה 23: ריף מסיקה תיעתע בהגנת נתניה משל היה הוא דייויד קופרפילד, הקוסם המפורסם, אך בעט רק לידיו של אמיר אדרי, עוד ניסיון יפה, השער הראשון מתקרב, טרם ידוע למי.

דור הלוי מקדים את חן עזרא לנגיחה (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
דור הלוי מקדים את חן עזרא לנגיחה (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

דקה 25: מכבי נתניה עלתה ל-0:1: שלא תגידו שלא אמרנו לכם - בן בנימין פרץ והעביר כדור שמאלה לטופי שהכניס רוחב לכיוון סרגיי טרטיאק, אך הכדור פגע בגל ספיר, הטעה את אוהד כהן ונכנס פנימה, לא ככה ציפו בנתניה לעלות ליתרון אך החגיגות היו זהות.  

נתניה -ראשל&"צ (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
נתניה -ראשל&"צ (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE
נתניה -ראשל&"צ (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
נתניה -ראשל&"צ (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

דקה 28: הפועל ראשל"צ השוותה ל-1:1: אסי בלדוט הגביה כדור מצד שמאל שמצא את ראשו של דודו אברהם שנגח חזק, הכדור ספג פגע בשחקן נתניה בדרך לרשת אך כך או כך זה שיוויון, משחק מצוין בנתניה.

נתניה -ראשל&"צ (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
נתניה -ראשל&"צ (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

דקה 33: הפועל ראשל"צ השלימה מהפך מהיר ועלתה ל-1:2: נתניה תקפה ובדיוק אז יצאה ראשל"צ למתפרצת, אסי בלדוט מצא את ינון ברדה בכדור ארוך והאחרון נשאר לבד אל מול אמיר אדרי ולא התבלבל וגילגל פנימה, מהפך מהיר בקופסא.

שחקני עכו חוגגים מהפך מהיר, שחקני נתניה בהלם (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
שחקני עכו חוגגים מהפך מהיר, שחקני נתניה בהלם (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE
ורצים לחגוג עם הספסל (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
ורצים לחגוג עם הספסל (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

דקה 39: נרגעו בקופסא? כנראה שלא, המשחק המצוין המשיך. עזרא הגביה כדור חופשי מצד ימין ודג'אני התרומם מעל כולם ונגח ליד העמוד, כמעט שיוויון.

סרגיי טרטיאק מנסה את מזלו (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
סרגיי טרטיאק מנסה את מזלו (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

דקה 45: מכבי נתניה השוותה ל-2:2: ליאור ראובן הרים לרחבה, בן בנימין עלה לנגיחה, אך נדחף על ידי ג'סטין זולו וקיבל כדור מ-11 מטרים.  את הכדור לקח אחמד סבע שלא התבלבל, כבש וסיים את המחצית הראשונה הכי טובה העונה בליגה.

בן בנימין מוכשל (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
בן בנימין מוכשל (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

מחצית שנייה
דקה 47: מכבי נתניה עלתה ל-2:3: חן עזרא קיבל כדור עומק בצד ימין, נכנס עם הכדור לתוך הרחבה ובחר לא להעביר רוחב לטרטיאק שהיה מול שער חשוף אך לא התקשה למצוא את הרשת, מהפך בנתניה פעם נוספת.

שחקני נתניה חוגגים את השלישי (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
שחקני נתניה חוגגים את השלישי (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

דקה 51: מכבי נתניה עלתה ל-2:4: עזרא קיבל כדור עומק בצד שמאל והעביר כדור רוחב לסבע שמחמישה מטרים גילגל פנימה, עכשיו זה נראה סגור.

שחקני נתניה חוגגים ניצחון ענק (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
שחקני נתניה חוגגים (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

דקה 59: מכבי נתניה עלתה ל-2:5: נתניה יצאה לעוד התקפה, ראשון הרחיקה את הכדור לא טוב עד דג'אני מרחק עשרים מטרים מהשער, הכדור קפץ פעם אחת על הדשא ואז שיחחר הקשר בעיטת פצצה במצאה רק רשת, ראשון מתפרקת.

שחקני נתניה חוגגים את החמישי, תמונות חגיגה נראות די דומה..  (איתי  (צילום: מערכת ONE)
שחקני נתניה חוגגים את החמישי, תמונות חגיגה נראות די דומה.. (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

דקה 62:  עוד התקפה של נתניה, טרטיאק מצא את סבע בתוך הרחבה שמצא את אוהד כהן מוכן.

דקה 68: מכבי נתניה עלתה ל-2:6: עזרא פרץ מצד ימין והעביר לסבע שבדאבל פס גדול השאיר אותו לבד מול כהן, והקשר הצעיר לא התקשה לגלגל פנימה את השני שלו, זה כבר ממש לא נעים.

חן עזרא חוגג את השישי (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
חן עזרא חוגג את השישי (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

דקה 75: הפועל ראשל"צ נשארה בעשרה שחקנים: דור הלוי נכנס חזק בכליבאת וראה את הצהוב השני, עוד מכה לראשל"צ במשחק שהיא תרצה לשכוח.

דור הלוי רואה אדום (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
דור הלוי רואה אדום (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE
דור הלוי. לא השלים את האימון (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
דור הלוי תופס את הראש (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

מכבי נתניה: אמיר אדרי: ליאור ראובן, עומרי בן הרוש, ליאוניד קרופניק (עידו לוי, 75), טופי, קובי דג'אני, בן בנימין, ניר נחום (פיראס מוגרבי, 63), חן עזרא, סרגיי טרטיאק (מוחמד כליבאת, 68) ואחמד סבע.

הפועל ראשון לציון: אוהד כהן, קובי מוסא, גל ספיר, אלביס מסיץ', אופיר צדוק (עמירן שקלים, 60), ג'סטין זולו (גיא משפתי, 53), דור הלוי, ריף מסיקה (גיא אבנד, 72), אסי בלדוט, דודו אברהם וינון ברדה.