איתי שכטר. רק שהפציעות לא יהרסו לו (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
איתי שכטר. רק שהפציעות לא יהרסו לו (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

אלוהי הכדורגל אינו מבחין בין המאמינים ולבין הכופרים. אין אירוניה גדולה מכך שדווקא השחקן שעטה על עצמו כיפה במהלך משחק כדורגל סובל מחוסר מזל משווע כל כך ואולי פספס את הרכבת האירופאית.

איתי שכטר הוא מסוג הכדורגלנים שגדלים כאן פעם בעשור בערך. כשרוני וחצוף, לא מפחד מאף אחד על המגרש, מת על מאני טיים, אינו חושש לקחת את המשחק על עצמו ומעל לכל - חד וקר רוח מול השער. מזכיר לכם מישהו?

כולי תקווה ששכטר לא יסיים את הקריירה כמו עודד קטש, אבל למרות ההבדל התהומי בין הסוג וחומרת הפציעות, אין ספק שהדמיון בין הכדורסלן הישראלי המוכשר בכל הזמנים לבין הכדורגלן המקומי הטוב ביותר בשלוש השנים האחרונות פשוט זועק לשמיים.

שכטר. חסר להפועל ברגעי ההכרעה (דרור רוזנפלד) (צילום: מערכת ONE)
שכטר. חסר להפועל ברגעי ההכרעה (דרור רוזנפלד) | צילום: מערכת ONE

קשה להעריך כמה חסרונו יפגע במרוץ של הפועל ת"א לשמור על תוארה, שכן האדומים הסתדרו בלי החלוץ בן ה-24 במרבית העונה וגם בניצחון האדיר 1:4 על מכבי חיפה סהר ותמוז סיפקו את הסחורה ללא עזרה.

אין ספק ששיאן הכיבושים לעונה של האדומים, בדאבל אשתקד, היה עוזר להפועל ברגעים שבהם הדברים הולכים קצת יותר קשה, בעיקר מול ההגנה הצפופה המצפה בדרבי. לכישרון של שכטר אין מתחרים בהפועל, כאשר עכשיו ברורה מידת ההשפעה שהייתה לו על היכולת של ורמוט בשנה שעברה.

גילי נהנה מחלוץ שעובד ונע כל הזמן כדי לקבל כדור, מה שהקל על הקשר, שידע שיש לו בכל רגע אופציית מסירה מועדפת ונוכחות ברחבה עם האפשרות לסיים מבצעים יפים בשער.

עודד קטש (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
עודד קטש. רואים דמיון לשכטר? (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

זה נתן לוורמוט את הביטחון להשתעשע וליטול סיכונים כשצריך. כמו שג'ון סטוקטון ידע בימים הטובים של יוטה ג'אז כי בצבע ממתין לו קרל מלון המצוין ואפשר לרכז לככב בכל טבלאות מוסרי האסיסטים.

גם תמוז וסהר חלוצים מצויינים, אך אלה שחקנים של טריק אחד או שניים במקרה הטוב. אין להם את הרבגוניות של שכטר, בטח לא את יכולת הכדרור המסחררת שלו. במחזורים האחרונים יצטרך ורמוט להוכיח כי הוא יכול להסתדר בלי התאום הפנומן מהעונה שעברה וכי בכיולתו להפעיל את צמד החלוצים הנוכחיים בהצלחה דומה.

כעת הרבה תלוי גם בצוות המאמנים גוטמן את אבוקסיס. אלה הוכיחו לא פעם כי הם מסוגלים להוציא מהאדומים יותר ממה שהשחקנים האמינו שקיים בהם. גוטמן ועוזרו יכולים להשתמש בפציעה כדי להעיר את השחקנים שקצת נמנמו במחזורים האחרונים ולמנף את הטרגדיה כספק מוטיבציה שיאפשר להפועל לעשות שוב את הבלתי אפשרי ולעקוף את הירוקים בישורת האחרונה.

אלי גוטמן וגילי ורמוט. הקשר פחות טוב בלי שכטר לצידו (דרור רוזנפלד) (צילום: מערכת ONE)
אלי גוטמן וגילי ורמוט. הקשר פחות טוב בלי שכטר לצידו (דרור רוזנפלד) | צילום: מערכת ONE

ובלי קשר אם אתם אוהדי הפועל או לא, כל מי שאוהב כדורגל וספורט בכלל צריך להחזיק אצבעות לחלוץ הפצוע ולקוות שלא ילך בדרכו של קטש.

הכתוב הינו טור דעה