אייל לחמן. לא ממהר בכל הקשור לחיזוק (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אייל לחמן. לא ממהר בכל הקשור לחיזוק (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

העובדה שבחמשת המשחקים האחרונים מכבי פתח תקווה לא הצליחה להשיג ניצחון, לא גורמת למאמן הקבוצה, אייל לחמן, לפעול בפזיזות בצירוף חיזוק לסגל השחקנים אלא לבדוק היטב לפני שהוא מחליט איזה שחקן זר להחתים עד סיום העונה.

כזכור, בשבוע שעבר החתימה פ"ת את הקשר האוקראיני, איגור מאליש, שהספיק לערוך את הופעת בכורה נגד הפועל ראשון לציון במשחק האחרון לאחריו קיבל שבחים רבים וכעת לחמן מעוניין להמשיך במגמת חיזוק סגל השחקנים תוך כדי בדיקה מעמיקה לפני שהוא מקבל החלטה סופית.

אמש (שלישי) החלו להיבחן ארבעה זרים במטרה להרשים את המאמן אך לאחר שני האימונים שנערכו החליט כי הוא משחרר את החלוץ האסטוני, אטס פוריי, הבלם האוקראיני, ולדיסלאב נאליגאץ' וכן את הבלם הקרואטי, מיסלאב לקו.

השחקן הרביעי שהגיע להיבחן ולעומת שלושת הנבחנים האחרים דווקא הצליח להציג יכות טובה בשני האימונים הוא הבלם ההונגרי, קרולי גראסזל, אשר ימשיך להיבחן עד סוף השבוע, זאת לפני שלחמן יקבל תשובה סופית לגביו.

גראסזל בן ה-27 (1.92 מטרים) שיחק לאחרונה בקאפוסבארי ההונגרית אך טרם יצא לשחק מחוץ לארץ מולדתו.

למרות ההתרשמות של מאמן המלאבסים מהבלם ההונגרי הגבוה, מעוניין לחמן לחזק בראש ובראשונה את החלק ההתקפי ולאחר מכן יחליט האם לצרף בלם בשל פציעתו של תומר אלבז שייעדר לתקופה של חודש וחצי לפחות בשל קרע בשריר הירך האחורי. יש לציין כי בסגל הקבוצה ישנם שני בלמים ישראלים טובים ובעלי ניסיון רב דוגמת שי מימון וניצן דמארי וזו סיבה נוספת לכך שלחמן אינו ממהר לצרף בלם בשלב זה של העונה.

יחד עם זאת אם ההונגרי ימשיך להציג יכולת גבוהה ייתכן ולחמן יקדם את החתמתו מאחר ולרשותו יש שלושה מקומות פנויים זאת בהנחה שמריו צ'ארביץ' יסכים לקבל את הפיצוי הכספי תמורת הפרת חוזהו. כזכור הקשר הקרואטי קיבל הודעה כבר לפני שבועיים שהוא אינו נמצא בתוכניות הקבוצה להמשך העונה ואף אינו מורשם להתאמן, מה שהוביל להתערבות של מנכ"ל ארגון השחקנים, אריה אלטר, שנפגש עם מנכ"ל פ"ת, איציק לוזון, כדי להגיע להסכמה על פיצוי כספי.

גיא צרפתי ומריו צ´ארביץ´ (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
גיא צרפתי ומריו צ´ארביץ´ (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

למרות הרושם החיובי שהותיר הקשר הגנאי, סולומון אמואסי, לחמן החליט לוותר על שירותיו בשל הרצון להתחזק תחילה בבלם וחלוץ זרים. בתוך כך עדיין אין חדש בעניינו של חלוץ הפועל רעננה, מוחמד פודי, שטרם סיכם את תנאיו הכספיים בקבוצה זאת למרות שבשבוע שעבר רעננה ופ"ת סיכמו על מכירת מחצית מכרטיסו תמורת 250,000 אלף שקלים. במהלך הימים הקרובים סוכניו של החלוץ ייפגשו עם הנהלת הקבוצה על מנת לסגור סופית את העברתו של החלוץ בן ה-23.

בתוך כך, לחמן החליט לגוון בתוכנית האימונים השבועית כשלקח את חניכיו להתאמן בספורטן בפתח תקווה שם עברו שיעור זומבה. מעניין יהיה לראות האם לאחר שיעור הריקוד המלאבסים ירקדו גם על המגרש במשחק נגד בני סכנין ביום שבת הקרוב.