השחקן הבוסני החדש של מכבי חיפה, אדין צוצאליץ', עבר היום (רביעי) בדיקות רפואיות, חתם לשלוש עונות וחצי ולאחר מכן ערך אימון בכורה, בו תורגל בהרכב לקראת מכבי ת"א. הבוסני, שקיבל את החולצה מספר 25, הרשים מאוד באימון, גילה יכולת טכנית גבוהה ויפתח ביום שני לצידו של יוריצה בולייאט כאשר סארי פלאח יירד לספסל.

צוצאליץ' סיפר על עצמו לפני אימונו הראשון במדים הירוקים: "התחלתי את הקריירה שלי בגיל שבע, שיחקתי 11 שנים בבוסניה ולאחר מכן שיחקתי ביוון. אני יודע שמכבי חיפה זה המועדון הכי גדול בישראל והקבוצה הכי טובה אני מכיר את הבעיות שלה ויודע למה מצפים ממני. עקבתי אחריהם ואני יודע בדיוק מה המצב. אני יכול לשחק בשני תפקידים בלם וקשר אחורי. לא באתי לפיקניק כאן".

מי שלא לקח חלק באימון הוא השוער ניר דוידוביץ' שנכח באותה שעה בכנס מאמנים. בחיפה עוקבים אחרי הפציעה של אייל גולסה, שמתח את שריר הירך האחורי ולא שיחק מול רמה"ש. הקשר אמור לנסות לחזור להתאמן ביום שישי וכשיהיה כשיר, ישוב לפעילות.

מי שחזר להתאמן ועשוי לפתוח בחוד מול מכבי ת"א הוא החלוץ חן עזריאל, שתורגל לצד מוחמד גדיר. אגב, עזריאל ישחק מעתה עם החולצה מספר 8. אייל משומר חזר גם הוא להתאמן ולפי שעה לא ברור אם אלישע לוי יחליט להחזירו לעמדת המגן הימני על חשבון אוראל דגני. יאיא סיידו וגוסטבו בוקולי ישחקו בקישור האחורי.

צוצאליץ´. יצליח להנהיג את חיפה? (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
צוצאליץ´ מציג את מדיו החדשים (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

וויאם עמאשה לא ינותח בסוף השבוע
חלוץ הקבוצה, וויאם עמאשה לא יעבור ניתוח בסוף השבוע הקרוב כפי שתוכנן תחילה. השינוי בהחלטה הרפואית הגיע לאחר שהתקבלו תוצאות ה-MRI של השחקן היום (רביעי).
 

אדין צוצאליץ´ מקבל פרחים מהאוהד ואסילי (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אדין צוצאליץ´ מקבל פרחים מהאוהד ואסילי (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בבדיקה לא נמצא ממצא חד משמעי בנוגע לצורך בניתוח, בימים הקרובים יוחלט על המשך הטיפול בשחקן. כרגע לא ברור מתי הוא יחזור למגרשים אך בכל מקרה יחמיץ את מכבי ת"א.  

אדין צוצאליץ´ (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אדין צוצאליץ´ באימונו הראשון יחד עם הכהנים, תמיר ואיציק (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

מלבד שלושת השחקנים הצעירים, גבריאל גרינר, רועי עטר ושובל גוזלן, שעלו מקבוצת הנוער, החל להתאמן בבוגרים גם דור כוכב שנחשב לפוטנציאל והצטיין ב-2:2 מול מכבי ת"א בליגה לנוער.

אדין צוצאליץ´ עם אלישע לוי (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אדין צוצאליץ´ בשיחה עם אלישע לוי (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

קבוצת נערים ב' של המועדון הוזמנה לטורניר בינלאומי בספליט שבקרואטיה. בין הקבוצות שיטלו בו חלק הן: היידוק ספליט, דינמו זאגרב, לוקמוטיב מוסקבה וכנראה מילאן שעדיין לא נתנה תשובה סופית למארגנים.

יוריצה בולייאט, סארי פלאח, רועי עטר ושובל גוזלן באימון (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
יוריצה בולייאט, סארי פלאח, רועי עטר ושובל גוזלן באימון (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

היציאה לטורניר היוקרתי היא חלק ממדיניות המועדון שמאפשר לשחקנים הצעירים והמוכשרים לצבור ניסיון על מנת שברגע שיגיעו לקבוצה הבוגרת, המעבר יהיה להם קל יותר, כפי שקרה בעבר עם סארי פלאח, טאלב טוואטחה, מוחמד גדיר וגולסה שיצאו לטורנירים דומים.