טל בן חיים. נשאר במכבי פתח תקווה (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
טל בן חיים. נשאר במכבי פתח תקווה (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

עסקת העברתו של טל בן חיים ממכבי פתח תקווה להפועל תל אביב פוצצה בעקבות סירובו של סלים טועמה להגמיש את דרישותיו ולעבור לשורות מכבי פתח תקווה.

"לצערנו עסקת בן חיים פוצצה לאחר שסלים טועמה סירב לעבור למכבי פ"ת", אישרו בהפועל תל אביב.

ל-ONE נודע שאמש הצדדים חתמו על החוזה של השחקן המוכשר, בן חיים מול קבוצתו החדשה וגם על החוזה בין שני המועדונים כאשר חלק מהעסקה היא העברתו של סלים טועמה, ממנו לא מרוצים בשורות האדומים, לקבוצתו של עמוס לוזון.

אמש טועמה עוד אמר שאין לו בעיה וסינן בין היתר: "מי שלא רוצה אותי, לא צריך. אין לי בעיה לקום וללכת, במיוחד למכבי פ"ת ששם יש לי חברים רבים". טועמה עוד הסכים לפרטים, אולם היום נודע ל-ONE שהוא הערים קשיים וביקש חוזה כבד מאוד ל-3 שנים במכבי פ"ת, נושא שלוזון מסרב אליו בתוקף.

בסביבתו של טועמה אמרו בתגובה לכתבנו דרור רוזנפלד: "סלים שמח להישאר בהפועל, זה הבית שלו. הוא דאג להודות גם לקהל של הפועל שתמך בו לאורך כל הזמן ורצה שיישאר בקבוצה".

טועמה גם הוסיף למקורביו: "מלכתחילה לא רציתי ללכת לפ"ת. אלי. אני לא השחקן הראשון בהפועל שזוכה ליחס כזה ובטח גם לא האחרון, שלא יפילו עלי את זה שהעסקה התפוצצה כי אני בכלל לא קשור לזה. הופתעתי גם מהיחס שקיבלתי מקשטן שגידל אותי".

שחקנים במכבי פ"ת: "לא יודעים איך בן חיים יתרכז בנבחרת"
קפטן מכבי פתח תקווה, עומר גולן, התייחס לדבר פיצוץ העסקה ואמר לכתבנו עומרי תבור: "הופתעתי לשמוע על הפיצוץ. אין ספק שזה טוב למכבי פתח תקווה כי טל הוא בורג מאוד משמעותי וחשוב לקבוצה. מכבי פ"ת זה הבית של טל בן חיים וכמובן שנקבל אותו בזרועות פתוחות, סה"כ המועדון לא השתנה ב-24 שעות האחרונות. אני מצטער בשבילו שהעניין לא הבשיל לכדי חתימה על חוזה כרגע אבל אני בטוח שעתידו עוד לפניו. מאחל לו הצלחה גדולה בנבחרת ושיתרכז רק בזה כי זה מה שצריך לעניין אותו בראש ובראשונה".

טועמה וקנדה (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
טועמה וקנדה (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

שחקנים נוספים בקבוצה הוסיפו לדבריו של הקפטן: "מסכן טל, בטוח הוא מבואס. אתמול הוא היה על גג העולם כשחתם בהפועל והיום זה התפוצץ בגלל שטועמה לא רוצה לבוא אלינו, לא יודע איך הוא יצליח להתרכז במשחק של הנבחרת. ברור שמבחינת הקבוצה זה מצויין כי טל הוא אחד השחקנים הכי טובים בארץ ואיתו יהיה אפשר להשיג את המטרות שלנו. בוא נחכה ונראה מה יהיה כי המצב יכול להשתנות עוד פעם".

התפנית הדרמטית בעסקת טל בן חיים
יום דרמטי עבר על הפועל תל אביב שבסיומו היא איבדה את האפשרות לצרף לשורותיה את אחד החלוצים המוכשרים כיום בליגה, טל בן חיים.

עוד לפני ההודעה הרשמית על פיצוץ העסקה, עלה החשש כי כך אכן יקרה בעקבות הדרישות הגבוהות שהציב טועמה בפני מכבי פתח תקווה. אוסידון אישר את הידיעה ל-ONE ואמר עוד לפני שפוצצה העסקה: "הכל חתום, אבל ללא חותמת רשמית של הרשות לבקרת תקציבים עד היום בחצות, אנחנו לא יכולים לצרף את בן-חיים. אני מקווה שהנושא של טועמה ייסגר בשעתיים הקרובות וכל הבעיות יהיו מאחורינו, וכל אחד ייצא לדרך חדשה. אני מאוד מקווה שהעסקה לא תתפוצץ חלילה". לצערו ולצערם של שאר האנשים בהפועל תל אביב, תקוותיו לא התממשו והעסקה אכן התפוצצה.      

סלים טועמה. חוסר וודאות (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
סלים טועמה. לא מתכוון לעבור (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

לפני אימון הערב של הפועל ת"א, שוחח אוסידון עם טועמה ואמר לו: "אם לא תעבור למכבי פ"ת לא תהיה עסקה עם בן-חיים ותשב ביציע". טועמה השיב: "אני לא עובר לשום מקום, תסדר לי כיסא לידך ביציע".

אחיו של סלים, מוני טועמה, אמר באימו: "טועמה לא מנהל מו"מ מול מכבי פ"ת ולא מתכוון לנהל מו"מ עם מכבי פ"ת. סלים מחזיק בחוזה עם הפועל ת"א עד סוף העונה, מתכוון לכבד אותו ומצפה שגם הקבוצה תכבד אותו. סלים מאד אוהב את המועדון והאוהדים, והוא רוצה להישאר בקבוצה, שהיא כמו בית בשבילו, עוד שנים רבות. אם הפועל לא רוצה אותו, שתגיד לו, ותשלם לו את כל הכסף שמגיע לו. בכל מקרה, סלים לא מתכוון לשחק במכבי פ"ת".

עמוס לוזון (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
עמוס לוזון (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

כזכור, טרם הקשיים בהשלמת העסקה, מכבי פ"ת והפועל ת"א סיכמו כי האדומים ישלמו 1.5 מיליון יורו תמורת מחצית מכרטיסו של בן-חיים - עסקה זהה לזו שבמסגרתה עומר דמארי עשה את הדרך ממלאבס למדים האדומים.
 

בן-חיים כבר חתם על החוזה ל-5 שנים בשורות הפועל ת"א לאחר מו"מ בין המועדונים שארך כשבועיים, אלא שאז צצו הקשיים ברישומו ברשות לבקרת התקציבים.