מה אפשר לומר על תוצאה כמו 3:7? משוגעת, לא פחות. זה מה שהשיגה הערב (שבת) הפועל ת"א מול מכבי נתניה, במה שהפך לניצחון הראשון בעידן ניצן שירזי (אחרי תבוסה להפועל חיפה בבכרוה).

גם אוהדי הפועל ת"א שמחו לפני המשחק וגם במהלכו, נגד אלי טביב (ראה בהמשך), לא נשארו אדישים לשלושער של טוטו תמוז, צמד של דמארי, ועוד שערים של סלים טועמה ושי אבוטבול, לעומת מכבי נתניה שראתה 3 אדומים! ראשון להיות  מורחק היה ליאור ראובן, לאחר  מכן השוער אמיר אדרי ולסיום: אחמד סבע.

לסיכום: הפועל ת"א פשוט התעללה במכבי נתניה, במשחק בו הנחיתות המספרית גרמה למבוכה גדולה.

הבעלים אלי טביב, אמר לאחר המשחק: "שחקני הקבוצה והצוות המקצועי הוכיחו כי הקבוצה והמועדון הם מעל הכל. האוהדים דחפו את הקבוצה לכל אורך המשחק. שמעתי את קולות המחאה ואני קורא לאוהדים לשים את המחלוקות בצד ולחזק את הקבוצה והשחקנים, כי יש לנו עוד דרך ארוכה ביחד".שירזי
אמר בסיום: "היה משחק מטורף. זה לא משחק שמאמנים אוהבים, לא משנה מהי זהות המנצחת. לא ניתן לשכוח שהיריבה היתה בנחיתות מספרית. השוער שלנו לא נגע בכדור היום וספגנו שלושה שערים. צריך לתת את הדעת על מה שקורה בהגנה".

שחקני הפועל מרוצים (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
שחקני הפועל מרוצים (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

על הבכורה של מרקו שולר אמר המאמן: "לא היה פשוט ומורכב. שולר הוא בלם מצוין, הוא ייתן לנו את השקט. באדיר יחזור וישחק לידו. הגנה זה לא רק רביעיה אחורית, אלא כל ".

על המחאה נגד אלי טביב: "אנחנו נתעסק רק במה שקורה על המגרש, מעבר לזה, יהיה טוב".

אוהדי הפועל ת&"א מוחים נגד טביב (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי הפועל ת&"א מוחים נגד טביב (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

על השלושער של תמוז: "אני מקווה שהוא יישאר בהפועל ת"א. אני מניח שניהנה ממנו עד סוף העונה. אני לא יודע איזה תג מחיר ייקבע לו, אני לא מבין בשמאות".

שביט אלימלך: “הייתי במשחק דומה שהשתתפתי בו כשחקן, אבל זה באמת קורה פעם ב... מצד אחד צר לי על נתניה שהיו חזק במשחק, מה שנתן לנו אור אדום. מצד שני, פעם ראשונה שהפועל ת"א חוזרת מפיגור, שזה נותן לנו תקווה. אני חושב שההרחקות היו מוצדקות. מגיעים סופרלטיבים לשחקנים שנשארו רגועים למרות האירועים האלה. יש דברים שאפשר לציין ויש דברים שאנחנו צריכים לעבוד עליהם כמו ההגנה".

ניצן שירזי (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
ניצן שירזי (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

"אדל לא נגע יותר מדי בכדור, אך היו שתי טעויות שלנו, מצד אחד מרקו שולר שפיספס את הכדור אבל זה קורה במזג אוויר כזה. מצד שני, טעות של נאאל חוטבא, שזה לא מראה על חוסר יכולת אלא על חוסר מזל, ואלה דברים שקורים. ספיגת שלושה שערים לא מראה את המשחק הטוב שהיה היום. שחקנים הוכיחו שהם יודעים לעשות את הניתוק בין מה שמסביב, כמובן שזה גם מגיע מאיתנו. זאת הזדמנות מבחינתי לקרוא לקהל להתחבר אלינו שוב, סוף סוף אחרי ניצחון ראשון של ניצן ושלי".

על האפשרות שטוטו תמוז יעזוב בחלון העברות הנוכחי: “עד כמה שידוע לי אין לו הצעות כרגע, אבל אם יהיו, זה עניין אישי שלו. לא דיברנו על זה איתו, הראש שלנו הוא לקדם את הקבוצה. אומנם הלך קשה היום להשיג את הניצחון הראשון שלנו, קשה מאוד. אבל יש בזה מתיקות, יש פה קבוצה עם עוצמות וברור שטוטו חלק חשוב מאוד בפאזל שלנו, אבל צרה בשעתה".

טוטו תמוז חוגג (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
טוטו תמוז חוגג (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

על מחאת האוהדים הוסיף: “יש פה בעיה שצריך לפתור אותה ואני מאמין שגם האוהדים, גם אלי וגם אנחנו נדע לשנס מותניים ואיכשהו לחבר את הפאזל הזה, כי הפועל ת"א זה מועדון גדול. אני שמח שהיום בחלק ההתקפי הוכחנו עוצמות וגם כשנתניה היו בשמונה שחקנים לא הורדנו את הרגל מהגז".

טוטו תמוז: “אנחנו שמחים מאוד על הניצחון, היה לנו חשוב לחזור לנצח אחרי תקופה לא קלה שעברה עלינו. אני שמח שעשינו את זה בצורה יפה ובאופן אישי אני שמח שהצלחתי לעזור לקבוצה עם שלושה שערים. היה חשוב לי ולשאר הקבוצה לחזור להציג יכולת טובה. למרות הניצחון יש לנו המון מה לשפר, אנחנו לא צריכים לספוג בכזו קלות".

על מחאת האוהדים אמר תמוז: “אנחנו לא מתעסקים בזה, אנחנו מקצוענים שמקבלים כסף כדי לשחק כדורגל ובזה אנחנו מתרכזים. היום הרגשנו תמיכה מהקהל, אבל אני רוצה להגיד לאוהדים שאנחנו צריכים אותם איתנו ובמיוחד בתקופות כאלה. אני מקווה שהם יעזבו את הכל בצד ויתרכזו בעיקר שזה לעודד אותנו".

שחקני הפועל חוגגים (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
שחקני הפועל חוגגים (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE


עוד אמר תמוז: "יש לנו משחק חשוב מאוד ביום שלישי - גמר גביע הטוטו, אנחנו רוצים להוסיף עוד תואר לארון. מבחינת הליגה, הדרך עוד ארוכה מאוד, אנחנו צריכים להתייחס לכל משחק כמו לגמר גביע. אין מה להסתכל על ק"ש כי עד עכשיו אנחנו עשינו את הטעויות והם לקחו את המתנות. אנחנו צריכים להתרכז בעצמינו ולנסות לנצח כל משחק".

על הישארותו בקבוצה עד תום העונה אמר תמוז: “אני חייב הרבה להפועל ת"א, היו לי פה שנה וחצי נהדרים ואני אף פעם לא אשכח את זה. כרגע אני שחקן הפועל ת"א, אין לי הצעות על השולחן, כשיהיו נראה מה עושים".

שי אבוטבול: “אני לא זוכר כזה משחק משוגע בקריירה שלי, אבל אני זוכר ששיחקנו משחקים כאלה בעבר, בהם התחלנו טוב ודברים לא הסתדרו טוב. למרות הניצחון יש לנו הרבה על מה לעבוד, עשינו המון טעויות בהגנה שאנחנו צריכים לשפר ולתקן, אבל הכי חשוב זה שניצחנו ואנחנו מסתכלים קדימה. אני אומר לכם שלקהל היה מעניין לראות את המשחק, הרגשנו אותם לאורך כל המשחק. אני חושב שכל מה שהשופט החליט היה נכון".

חגיגה אדומה הערב בבלומפילד  (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
חגיגה אדומה הערב בבלומפילד (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

"ברור שהרגשנו את המחאה, אנחנו לא משחקים עם סרטים שחורים על העיניים, אבל הרגשנו שהם גם תמכו בנו. אנחנו צריכים את הקהל הזה שיהיה איתנו, במיוחד בתקופות קשות כאלה עם הבלאגן מסביב. יש דברים שהם מעבר לכדורגל ואנחנו השחקנים לא צריכים להתעסק עם זה, אלא לשחק טוב ולהצעיד את הפועל קדימה, אנחנו מדברים כרגע על זה שאנחנו צריכים להשתפר ממשחק למשחק ולעשות התקדמות, הגיע הזמן שנפסיק להסתכל על ק"ש ועל קבוצות אחרות כמו שעשינו בעבר. עדיף שנתמקד רק בעצמנו".

המחאה תופסת תאוצה
מחאת אוהדי הפועל תל אביב תופסת תאוצה, ולאחר שבשבועות האחרונים היה נראה כי מדובר רק בחלק קטן מהקהל האדום שמתנגד להמשך פעילותו של אלי טביב כבעלים של המועדון, לפני המשחק מול מכבי נתניה התאגדו מאות אוהדים יושבי כל השערים בבלומפילד, והמשיכו בפעילות המחאה שלהם נגד הבעלים.

בתחילה חשבו האוהדים כי יאלצו להסתפק בשלטים שהכינו ברגע האחרון בשל האיסור על הכנסת 3,000 פלקטים מקרטון, אולם עמידתם האיתנה של האוהדים עשתה את שלה ובהנהלת המועדון אישרו ביחד עם הנהלת האצטדיון הכנסה של כ-200 פלקטים בכל שער, ובסה"כ כ-1,200 פלקטים.

אוהדי הפועל ת&"א מוחים נגד טביב (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי הפועל ת&"א מוחים נגד טביב (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

בנוסף, מאות אוהדים הכינו שלטים באופן עצמאי, כאשר מרבית הקהל צפוי להתרכז במהלך המשחק במחאה נגד טביב ופחות במלאכת העידוד אליה רגילים השחקנים.

נמרוד בוכמן, ממובילי המחאה וממקימי אתר האינטרנט הרשמי של מחאת האוהדים תחת הכיתוב "Save Hapoel”, סיפר לפני המשחק על פעולות האוהדים: “היה ניסיון של ההנהלה למנוע הכנסת שלטי מחאה למגרש, אבל הניסיון הזה עשה את הפעולה ההפוכה כי אוהדים החלו להתארגן באופן עצמאי והביאו שלטים משלהם. הכנו שלטים חלופיים ומכרנו חולצות שעפו בתוך דקות, טביב ניסה להשתיק את המחאה אבל זה חזר אליו כמו בומרנג".

אוהדי הפועל ת&"א מוחים נגד טביב (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי הפועל ת&"א מוחים נגד טביב (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

"אי אפשר למנוע מחאה אמיתית של אוהדים שמביעים את מחאתם באופן דמוקרטי, טביב ניסה לעצור את זה ולא הצליח. כל הקהל התעורר בשבועיים האחרונים שהיו מאוד דרמטיים, כל ההנהלה התפטרה, טביב נשאר במיאמי במקום לחזור ולטפל במשבר. במקום למנות מנכ"ל ויו"ר חדשים, הוא מינה איש יח"צ וזה גרם לכל האוהדים להבין עם מי יש להם עסק".

בוכמן סיכם: “עברנו מחאות גם בכדורסל עם אוסישקין וגם נגד חולדאי, אבל אני לא זוכר מחאה בסדר גודל כזה. המחאה היא אם כל המחאות של אוהדי הפועל, אלפי אנשים שמאוחדים בדעה אחת – אלי טביב צריך ללכת הביתה. הוא לא טיפש ולא יישאר איפה שהוא לא רצוי, ברגע שהוא יקבל הצעה שתחזיר את ששת מיליון השקלים אותם השקיע, הוא ימכור את הקבוצה. אני מאמין שבתוך כמה שבועות הוא כבר לא יהיה כאן".          

אוהדי הפועל ת&"א מוחים נגד טביב (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי הפועל ת&"א מוחים נגד טביב (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE
אוהדי הפועל ת&"א מוחים נגד טביב (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי הפועל ת&"א מוחים נגד טביב (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

עטר: המשחק ארך שעות
ראובן עטר אמר על המשחק המטורף: "שלושה שחקנים מורחקים, לא ראיתי. אני מבחינתי צריך לנצח את המשחק. הישוונו ל-3:3 והיינו טובים. עלינו עם הרבה אמונה למחצית השניה, אבל עם 8 או תשעה שחקנים לא ניתן לשחק. עבורי, זה היה כמו כמה שעות, שחיכיתי שהמשחק ייגמר".

"כאב לי הלב על השחקנים שלי", הוסיף עטר, "לא חשבתי שייגמר בצורה כזו. אני לא אגיד מילה רעה על השופטים. אם טעו או לא, אני לא יודע. הם לא רוצים לטעות. אולי גם מנשה משיח לא טעה".

קרופניק ונחום מאוכזבים (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
קרופניק ונחום מאוכזבים (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

על הרחקת סבע אמר עטר: "נכון, הוא עשה קצת בלחי ליטוף כזה לגל שיש. בכל מקרה שיחקנו פה כדורגל עד ההרחקה. המאבק שלנו על מיקום יהיה עד הסוף. עם הרוח שבאנו היום, עם זה נצליח להגיע ליעד שלנו. צריך להתאושש ממשחק כזה ואנחנו בלי שלושה שחקנים במשחק הבא".