אלי טביב. "מתבייש ומצטער שמוני השותף שלי" (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אלי טביב. "מתבייש ומצטער שמוני השותף שלי" (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

הבלאגן בהפועל תל אביב לא מפסיק לרגע. אחרי שהיה נראה כי בעלי האדומים, אלי טביב ומוני הראל הגיעו לרגיעה, הגזרה בין השניים התחממה שוב ולא נראה שהסוף באופק.

הערב (ראשון) עלה אלי טביב לראיון מיוחד מביתו שבמיאמי בתוכנית הספורט של רדיו ללא הפסקה בשיתוף ONE ופתח פרק נוסף בעימות הבלתי נגמר. הבעלים ירה לכל כיוון ותקף את מוני הראל על התנהלותו כשותף שלו בהפועל ת"א.

אלי, מה הסיפור עם כל הכותרות סביבך?
"אני מתבייש באיך שהכל מתנהל, אני לא רגיל לזה. אנשים מסיתים נגדי כבר תקופה ארוכה. אם זה הסתה של הקהל, ואם זה שאי אפשר להשיג אותי, או שאני לא רוצה לחתום על צ'קים, זה לא נכון. אני לא יכול להיות בקשר עם אדם שלא עומד בהסכמים, כמובן שמדברים על מוני הראל".

"לכולם יש זיכרון קצר", המשיך טביב. "מוני הראל הגיע למצב שהוא לא יכל להחזיק את הקבוצה יותר, שהוא הגיע לגירעון של 18 מיליון שקלים. כשהיינו בליסבון מוני תקף את קצרה מילולית. הוא אמר לו שלא בא לו עליו ושלא בא לו לראות אותו יותר קבוצה. מוני חלק גדול מהסיבה שקצרה לא בקבוצה".

למה קצרה התפטר?
"מוני ישב עם גוטמן בנוכחות קצרה. גוטמן אמר להראל, אם אנחנו עולים לצ'מפיונס מה אתה נותן לי? אז הוא ענה לו שהוא יתן לו חצי מיליון דולר ובאמת עלינו לצ'מפיונס. הוא ביקש את הכסף כשעלינו ובתגובה הוא אמר לו שהוא לא הבטיח לו. הם קראו לקצרה והוא אמר את האמת, שהוא באמת הבטיח לו, ומאז, שגבי אמר את האמת, מוני לא סבל אותו".

אלי טביב וגבי קצרה (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אלי טביב וגבי קצרה. &"מוני הראל התנכל לקצרה&" (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

"לא יכול להיות שאדם שעשה עבודה כל כך טובה בהפועל יעזוב ככה בגלל שהוא לא שיקר בשבילו. מה שקרה, הוא עצר לו את השכר שלו ואני אמרתי שזה לא יכול להתנהל כך. השכר של קצרה היה 52,000 שקלים ברוטו. לא יכול להיות שמוני העלה שכר לאמיר לובין ללא ידיעתי. הוא העלה ללובין מ-10,000 שקלים את השכר ל-23,000 ללא ידיעתי".

אמיר לובין (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
אמיר לובין (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

אתה אומר שקצרה התפטר מהפועל כי מוני התנכל לו?
"ברור שהוא התנכל לו. לובין הוא דובר של מוני הראל, הוא לא עושה שום תפקיד אחר בקבוצה. ה'תואר' שלו זה יו"ר. בשבילי הוא מייצג את מוני ולא את הפועל ת"א. הם מסיתים נגדי. הכל התחיל בפרשיית גבי קצרה".

"חוץ מהעניין של קצרה היתה התנהלות בתוך הקבוצה. אני מדבר על הבאת שחקנים. לא יכול להיות שהוא מחליט לבד את מי הוא מביא לקבוצה וכמה שכר לשלם לו. לא יכול להיות כשאני נמצא במיאמי הוא יושב בבית קפה ומחתים שחקן. הוא חוטף שחקן לג'קי בן זקן, שג'קי כבר דיבר איתו, זה לא יכול להיות. ג'קי התקשר לקצרה והוא לא ידע על מה הוא מדבר. קצרה התקשר למוני ושאל איך יכול להיות שאתה לא מיידע אותי? מוני אמר לו שהוא יסתדר איתי כבר. זה לא יכול להיות שהוא יתנהל כמו שהוא מתנהל", המשיך.

מוני הראל. &" (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
מוני הראל. טביב: &"הוא מסית נגדי את האוהדים&" (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

"כל שחקן שהבאתי, קיבלתי את האישור שלו לפני. לא יכול להיות שאני נמצא במונאקו בהגרלה ופתאום נוחת פה שחקן מבלגיה ואז גבי מתקשר אליי ואומר לו שהוא עובר בדיקות רפואיות במועדון. גבי שאל אותי אם מוני עידכן אותי ואמרתי לו, לא. זה שחקן יקר, ב-600 אלף יורו. שאלתי את מוני איך יכול להיות שאתה מנחית שחקן ולא מדבר איתי בכלל? זו לא התנהלות!"

למה אתה לא משלם משכורת לאבוטבול וללה?
"השחקנים האלה רצו הלוואת ואני אישרתי את זה להם, 200 אלף שקלים. הם קיבלו את ההלוואה וזה בא על חשבון השכר שלהם. ה-200 אלף שקלים זה בעצם עד כיסוי החוזה שלהם. בדקתי את העניין ונשאר אולי משכורת אחת שלא הושלמה, אך מעבר לכך חתמנו על הצ'קים, על כולם. אנחנו בסה"כ ב-16 בחודש, הם יקבלו את השכר. הם ישר מסיתים נגדי שאני לא רוצה לשלם לשחקנים ולא להביא שחקנים. אני בקשר עם אבוקסיס, אמרתי להם שאם הם חושבים שיש שחקן שמתאים שיביאו אותו. אני מתבייש לדבר על זה, על ההתנהלות הזאת. מוני שכח שבתקופתו הקבוצה היתה בגירעון של 18 מיליון שקלים".

באדיר ואבוטבול (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אבוטבול וללה עם באדיר. טביב: &"(שי לוי) | צילום: מערכת ONE

בלעדיך לא היו מגיעים לצ'מפיונס?
"אני יכול להגיד ב-100 אחוזים שלא. לפני שבאתי לא היה שחקן אחד שאפשר היה למכור חוץ מאניימה".

"אני מצטער שמוני הראל הוא השותף שלי"
כמה כסף שמת עד היום מכיסך הפרטי?
"השקעתי מספיק. אני לא רוצה להיכנס לכספים מדוייקים. כשהיינו באקטובה והפסדנו את המשחק מוני נכנס ללחץ ולפאניקה. הוא דאג שאם לא נעלה לצ'מפיונס לא נביא את הכסף. מוני רצה לקזז לשחקנים, אמרתי לו שיחכה כי יש לנו עוד משחק נגדם. אני וגוטמן כינסנו את השחקנים ועודדנו אותם. אמרתי לשחקנים שאני עומד מאחורי כל מה שהבטחתי ולא משנה התוצאה בארץ".

"אי אפשר להתנהל כך, אי אפשר להמשיך עם ההסתה הזאת. אני אומר לכם באחריות. אמרתי למוני שיש לנו שני מגנים ימניים, איך יכול להיות שאתה רוצה להביא מגן ב-600 אלף דולרים לפני שראית אותו? גוטמן בכלל לא יודע מי זה הוויליאם הזה. אין דברים כאלה, מה זה?! לי יש הוכחות לכל המעשים. כשאני רציתי להביא את טוטו תמוז התקשרתי למוני ואמרתי לו שיש לי אפשרות, אמרתי לו שאם הוא לא רוצה אני לא אביא אותו. מוני אמר שגוטמן לא רוצה אותו. התקשרתי לאלי והוא אמר שאני יכול להביא אותו".

האם אתה מצטער שנכנסת להפועל?
"אני לא מצטער שנכנסתי להפועל. נכנסתי למועדון גדול ואכפת לי מאוד מהקבוצה. את מוני לא הכרתי לפני זה, אולי רק שלום שלום. להגיד לך שאני מצטער שהוא השותף שלי? כן, ברור. אי אפשר להתנהל עם האיש הזה. ברור שמוני לא יכול להיות שותף כי הוא לא מתנהל כשותף, הוא מנחית דברים מעל הראש שלי, זה לא הגיוני לעשות דברים כאלה ואני אומר את הכל באחריות".

אתה נשאר או עוזב?
"אם הוא כל כך רוצה למה הוא לא שם מעטפה וקונה את הפועל? הוא התחיל עם כל הסיפור הזה שיביא כסף ויקנה את החלק שלי. לא מעניין אותי אם יש לו כסף, מעניין אותי ההתנהלות של הקבוצה. אם בן אדם לא יכול להחזיק את הקבוצה והגיע לגירעון כזה גדול ולי הוא אמר באופן אישי שהוא לא יכול להחזיק את הפועל לבד. הוא אמר לי שזה גדול עליו והוא לא יכול להחזיק את הפועל בלעדיי".

האוהדים יכולים להיות רגועים, הם לא צריכים להקשיב לקשקושים
מה יש לך להגיד לאוהדים?
"נמאס לי מהמצב הזה כמו לאוהדים. נמאס לי שעושים דברים ללא אישור שלי, לא יכול להיות דבר כזה. את לא תראי שום חתימה שלי או של גבי על הזר החדש. לא אישרתי להחתים אותו. אני אקח אותו לבית משפט על זה. אני מתבייש בהתנהלות הזאת".

אוהדי הפועל ת&"א (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי הפועל ת&"א. טביב: &"שלא יקשיבו לקשקושים&" (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

יש לך שותפים בעסקים אחרים?
"כן. יש לי שותף בעסק בארץ ולא היו בינינו אפילו חילוקי דעות".

איך אתה מתכוון לעשות סדר?
"הם מצליחים בכל מיני דרכים להסית את הקהל נגדי. נגד עובדות אי אפשר להתווכח. הוא כמעט ירד ליגה כשניהל את הפועל לבד והיה בגירעון, זה הניהול שלו במשך שלוש שנים. בתקופה שלו היו שותפים שכולם ברחו משם".

מה המסר שאתה רוצה להעביר?
"האוהדים יכולים להיות רגועים. הם לא צריכים להקשיב לקשקושים. השאיפה שלי היא לקחת עוד אליפות ולהביא בלם על ידי החלטה של אלי גוטמן ויוסי אבוקסיס. אני אתן להם אישור להביא איזה בלם שהם רוצים. הם מסיתים נגדי ואומרים שאני לא מוכן להביא שחקן במיליון דולר. מה הקשר בין הסכום לבין השחקן? שחקן טוב יכול לעלות זול. קניתי את דה סילבה ב-100 אלף דולרים!"

משה הראל, קצרה, מוני הראל טביב (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
טביב עם הראל. &"נמאס לי מהמצב הזה!&" | צילום: מערכת ONE

מה דעתך על מכירת שכטר?
"אני אישית לא קיבלתי שום הצעה רשמית, אני עד עכשיו רק שומע סיפורים. במצב שאנחנו נמצאים בו היום כולם צריכים להישאר. אני הבטחתי לדה סילבה שאם אנחנו מגיעים לצ'מפיונס בינואר הוא ישאר וכך קרה. אני הבטחתי אז קיימתי למרות שהיינו זקוקים לו. מה היה הטעם להשאיר אותו עם מצב רוח ירוד? אני לא יודע שמוני ישב עם שכטר בכלל. הוא לא התייעץ או שאל אותי. מוני בשלו, כאילו אין לו שותף בכלל".

"המסר שלי למוני, שיכנס לחדר וינעל אותו חזק חזק ולא ייצא ממנו. הוא צריך לתת לקבוצה להתנהל כמו שהתנהלה עד עכשיו. מוני והצוות שלו עושים את כל הבלאגן. עד הצ'מפיונס הם שתקו ותראו לאן הגענו".

משה הראל הגיב לדבריו של אלי טביב ואמר: "סייג לחכמה שתיקה". בסביבתם של משפחת הראל זועמים על דבריו של טביב, ושוקלים להגיש נגדו תביעה בגין הוצאת לשון הרע.