בהפועל ת"א העבירו היום (שלישי) הילוך בכל הנוגע להכנות לעונה הבאה. אחד מבעלי הפועל תל-אביב, אלי טביב והמאמן המיועד, יוסי אבוקסיס, החלו בפגישות לקראת העונה הבאה בצוותא עם חבר הדירקטוריון, דורון אוסידון והחשב, ניר כץ.

אבוקסיס וראשי המועדון שוחחו במשך כשעה אך טרם הודיעו רשמית על החתמתו של עוזר המאמן לתפקיד המאמן הראשי, מה שאמור לקרות במהלך הימים הקרובים.

מי שהגיע למתחם חודורוב הוא הסוכן אבי נמני, כדי להיפגש על ראשי הפועל ת"א בנושא שחקנים אותם הוא מייצג. מדובר בפגישה יוצאת דופן בין הסמל הבלתי מעורער של מכבי שהחל לייצג שחקנים בכירים בליגת העל, לבין אבוקסיס, שצפוי לעמוד על הקווים של הפועל בעונה הבאה.

בין השאר, נמני מייצג את לירוי צעירי ואבירם ברוכיאן, כאשר ניתן לשער כי גם רועי גורדנה, שחקן ששייך לאדומים והושאל בעונה החולפת להפועל פ"ת, נמצא על הפרק.

בגזרת השוער: מועמדותו של הסרבי בויאן שראנוב נחלשה ועושה רושם כי הוא לא יגיע להפועל ת"א בשלב זה. המועמד הבכיר נותר דלה אינוגבה, שוער בני-יהודה, עליו פורסם לראשונה ב-ONE ושוער נוסף שהצטרף לרשימת המועמדים הוא דושאן קוציאק הסלובקי.

Du?an Kuciak דושאן קוציאק שוער הפועל ת&"א (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
Du?an Kuciak דושאן קוציאק שוער הפועל ת&"א (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

קוציאק, יליד ז'ילינה, גדל במחלקת הנוער שלה ולאחר שנתיים בטרנצ'ין חזר אליה בתור שוער שני. ב-2006 הפך לשוער הראשון של ז'ילינה וב-2007 זכה איתה באליפות. ב-2008 עבר לוואסלוי תמורת 800,000 יורו ושיחק שלוש פעמים בנבחרת סלובקיה. שוער נוסף שעדיין נמצא על הפרק הוא אדוארדו לובוס הצ'יליאני בן ה-29.

פגישה ראשונה בנושא עומר דמארי
טביב, אוסידון ואבוקסיס נפגשו גם לראשונה עם עובד קראוס, סוכנו של חלוץ מכבי פ"ת עומר דמארי בכדי לקדם את העברתו לשורות האדומים. עם זאת, טרם הוגשה הצעה רשמית לחלוץ או למכבי פ"ת. 

מאוחר יותר הגיע למתחם חודורוב גם הסוכן הבינלאומי, רונן קצב, בכדי לנסות ולסגור את העברותיהם של גילי ורמוט ואיתי שכטר לקייזרסלאוטרן הגרמנית. כזכור, השניים סיכמו את תנאיהם בשורות הקבוצה מהבונדסליגה ביום שבת, אחרי שהגרמנים פנו לשכטר כבר לפני כחודשיים כפי שפורסם לראשונה ב-ONE.

אבי נמני במתחם חודורוב (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אבי נמני במתחם חודורוב (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

עם זאת, דמי ההעברה תמורת השניים טרם נסגרו, וקצב אמר בנושא זה עם הגעתו למתחם: "אם הדברים היו סגורים לא הייתי פה, בשביל זה הגעתי. נהיה חכמים יותר בתום הפגישה".

אחד השחקנים שהגיע אף הוא לפגישה הוא המגן עומרי קנדה, וזאת כדי לנהל מגעים בנוגע לעתידו. יש לציין כי דני בונדר, שהתחרה עם קנדה על חולצת ההרכב, כבר עזב לקבוצה ברוסיה.

אלי טביב. קצב: &"מצפה ממנו לשחרר אותם מיידית&"  (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אלי טביב (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

לאחרונה היה קנדה בתקופה טובה ואף היה אחד השחקנים הבולטים בשורות האדומים בגמר גביע המדינה, בו הפועל זכתה בתואר לאחר ניצחון על מכבי חיפה.

כזכור, אמש נחת טביב בארץ ואמר על נושא העברת הצמד: "עוד אין מעבר ואין סיכום לגבי הסכום, בתקשורת מתעסקים בסכומים כשאני עדיין לא ישבתי ולא סיכמתי על שום דבר. יש הרבה דברים על סדר היום, העבודה מרובה".

דורון אוסידון. הבטיח חיזוק (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
דורון אוסידון (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

בנוסף, קצב צפוי לנסות ולסגור סופית גם את עסקת העברתו של ערן זהבי לפאלרמו, ועל השאלה האם הוא צפוי להביא להפועל ת"א שחקנים במקום אלה שעוזבים, אמר קצב: "אנסה לראות במה אוכל לעזור להפועל".