יעקב בוזגלו. קריירה חדשה (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
יעקב בוזגלו. קריירה חדשה (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

אחרי שפיפ"א הודיעה כי היא מתכוונת לאשר חוק הקובע כי כל אחד יכול להיות סוכן שחקנים ללא מבחנים וללא תנאים, יעקב בוזגלו, אביו של קשר מכבי תל אביב, מאור בוזגלו, כבר חושב על העתיד ומרים את הכפפה.

על פי הנוהל החדש של פיפ"א מי שירצה לייצג שחקנים כבר לא יהיה חייב לשאת בתעודת סוכן. המהלך אמור להתחיל כבר בחודשים הקרובים.

"זה כמו להגשים חלום בשבילי אחרי העשייה שלי עבור ילדיי לאורך כל השנים", אמר האב שהודיע כי בכוונתו לפצוח בקריירת סוכן שחקנים. בוזגלו, שלפני כחודשיים פתח גם חברה לגילוי וטיפוח כישרונות צעירים מכוון עכשיו גם לשחקנים הבוגרים יותר.

"ידע זה כוח וכוח זה ידע ולי יש ידע", מספר בוזגלו את היתרונות לטענתו שהוא מתאים לתפקיד. "אחד בעלים הכבדים בכדורגל הישראלי כבר הציע לי בעבר לנהל מו"מ מול שחקנים בליגה, אחרי שהותש המו"מ עימי. הידע והניסיון שלי מהווים יתרון עבורי על פני אחרים".

"מהיום הראשון שאתה מתחיל לנהל מו"מ אתה צובר ידע שלסוכנים ותיקים אין כשאני מעיר את תשומת ליבם והם יודעים להודות לי. אגודות יודעות לספר לשחקנים מה שהם רוצים לשמוע, אבל מה שלא כתוב לא קיים, וזה משהו שאני למדתי על ניסיוני ולא אתן לזה אף פעם להפיל אותי כמו שהפיל סוכנים אחרים. אני חושב שאני שועל לא קטן ומקושר עם העולם הזה כך שכל זה מהווה יתרון", הוסיף בוזגלו.

בוזגלו חוגג. אביו יוציא אותו לחו&"ל? (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
בוזגלו חוגג. אביו יוציא אותו לחו&"ל? (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

ש: אתה חושב שזה צעד חכם שעושה פיפ"א?
"אני חושב שזה צעד חכם. לא מוצא סיבה להגביל אנשים ששוחים בכל מה שקשור לניהול מו"מ. לערכתי אדם כזה יכול וצריך לעסוק בתחום".

כזכור, בוזגלו האב היה מי שניהל את המו"מ למעברו של הבן, מאור לשורות מכבי תל אביב. המו"מ היה מלווה בלא מעט קשיים שהעפילה עליו מכבי חיפה והנשיא שלה, יעקב שחר. בסופו של דבר בוזגלו הבן נחת בקריית שלום במעבר שהיה מהיקרים בארץ כשמכבי תל אביב שילמה כ-2 מיליון יורו למכבי חיפה כמחצית מהסכום הועבר לבוזגלו עצמו שהחזיק ב-50 אחוז מכרטיס בנו. לטענת האב כבר בזמן הקרוב הוא אמור לשבת עם מספר שחקני ליגה במטרה לייצג אותם מול הקבוצות שרוצות אותם.

יעקב בוזגלו (יופ ציוני) (צילום: מערכת ONE)
יעקב בוזגלו (יופ ציוני) | צילום: מערכת ONE