שלומי דורה. בסכנין לא מקבלים את העונש (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
שלומי דורה. בסכנין לא מקבלים את העונש (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

בבני סכנין לא מקבלים בעין יפה את עונש הפחתת שתי הנקודות שספגה הקבוצה בעקבות החוזה הכפול עם נסטיה צ'ה. בקבוצה מתכוונים להגיש ערעור עד יום ראשון לנשיאות בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל. באמצעות עו"ד אייל יפה, תגיש סכנין ערעור ותסתמך על חומר החקירה ופסק הדין שפורסם אתמול ע"י הדיינים.

בחלק האחרון של פסק הדין התריעו הדיינים, ישראל שמעוני ועמנואל סלע על ליקויים חמורים בחקירה: "מטעמים לא ברורים, לא עלה בידי מערכת התביעה לפרט את הנתונים המדויקים (כגון סכומים ומועדים) בהם ניתנה לשחקן (בעקיפין) הטבה מתוך תשלום חשובונות הטלפון וכרטיסי הטיסה. על פניו, חקירה של פרטים מסוג זה אשר לפי טבעם אינם משולמים במחשכים הינה קלה, אך הדבר לא נעשה. לא פחות תמוהה היא אי חקירת זהות הנוכחים הנוספים (באם בכלל) במעמד תשלום הסך של 20,000 דולר".

עוד הוסיפו הדיינים: "אי מיצוי החקירה בנושאים אלה מהווה ליקוי חמור וגם אם לא היה בה לשנות בסופו של דבר מהכרעתנו, מוצאים אנחנו לנכון להתריע כי מחדלים מהסוג הזה הופכים את מלאכת השיפוט לקשה יותר שלא לצורך. לא התרשמנו כי הראיות שהוצגו בפנינו ואופן הצגתם נעשו מתוך הטיה כלשהי של החומר הראיתי שנצבר, אולם אנו מתריעים כי עסקינן בהתנהלות לקויה אשר ראוי שתתוקן בתיקים הבאים".

לטענת סכנין יש להם מספיק נימוקים לבטל את החלטת בית הדין שבנוסף להפחתת 2 נקודות ליגה ממאזן הקבוצה גם קנס את המועדון ב-50 אלף שקלים. עו"ד אייל יפה אמר :"אנחנו שוקדים על הערעור וחושבים שפסק הדין שגוי מאד".

בסכנין החליטו לבטל את הישיבה שתוכננה לאתמול בלילה ובמועדון מעדיפים לתת לקבוצה שקט לקראת משחק הליגה מול מכבי ת"א. בקבוצה מקווים שעד סוף השבוע פיפ"א תאשר לאריק גאו את המעבר לסכנין. גאו ממשיך להתאמן בקבוצה ולא ממהר לעזוב עד אשר פיפ"א תפסוק בעניינו.