איתמר ניצן. עבר מהפועל לצפון (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
איתמר ניצן. עבר מהפועל לצפון (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

איתמר ניצן עולה מדרגה. נכון, קשה לומר שמעבר אל עירוני קרית שמונה מהפועל ת"א הוא שדרוג אבל עבור השוער הטרי של הקבוצה הצפונית, אין ספק כי מדובר בפרק חדש בקריירה של ניצן, פרק בו יעבור השוער ממאחורי הקלעים אל אור הזרקורים.

רגע לאחר החתימה הרשמית בקבוצה של רן בן שמעון, התפנה ניצן לראיון בו הוא מדבר על התקופה בהפועל ת"א, המאבקים בין אלי טביב למוני הראל, העבודה עם השוער המדהים, וינסנט אניימה, ההשפעה של אירופה על מאבקי האליפות וכמובן על הרצון לפרוח בקבוצתו החדשה.

השוער הצנוע של הפועל ת"א מחמיא לבעלי ק"ש, איזי שרצקי ולמאמן, בן שמעון, חולם על נבחרת ישראל ויודע שכל ספורטאי צריך לשאוף ליותר. היום (חמישי) הוא ייצא לדרך חדשה ויפתח את האימונים עם ק"ש.

איך התחושה להגיע לצפון הרחוק?
"אני מאוד שמח להגיע לבית חדש. שמעתי המון דברים טובים על ק"ש ועל האנשים הנפלאים שיש כאן בהנהלה ובצוות המקצועי. מחכה בקוצר רוח לאימון הראשון שלי".

בוא נחזור מעט לאחור. בהפועל ת"א שיחקת חמישה משחקים. איך היית מסכם את התקופה במתחם חודורוב?
"זו הייתה אומנם תקופה קצרה אבל אפשר להגיד שנהנתי מכל רגע. אני מחפש בשלב הזה להתקדם ולפרוח וכמה שיותר מהר וזו אחת הסיבות המרכזיות שחתמתי בק"ש".

מה הסיבות שגרמו לאובדן האליפות?
"יהיה לי קשה לשים את האצבע על נקודה מסויימת. אני חושב שהגענו לסוג של פיק ונפלנו בו. אם ניקח את העונה כולה שיחקנו יותר משחקים מכל קבוצה בגלל ליגת האלופות ולכל קבוצה בעולם יש ירידות. חבל שזה הגיע במחזורי הסיום ולא היה לנו את מעט הכוח לסיים כמו שצריך. אין ספק שמאוד התאכזבתי. אין שחקן שלא רוצה לקחת אליפות ולזכות בתארים ולצערי בשנה שעברה זה לא קרה. יחד עם זאת, לשמחתי הייתי שותף לזכייה בגביע המדינה".

ניצן מאוכזב באשדוד. &" (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
ניצן מאוכזב באשדוד. &" (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

מדברים המון על ההשפעה של המאבקים בין טביב להראל. זה באמת השפיע על התפקוד שלכם?
"אני ממש לא חושב ככה. לא אדבר על שחקנים אחרים אבל אני יכול להגיד לך שמבחינתי קיבלתי את הכסף שלי בזמן. לא הייתה לנו יותר מידי אינטרקציה מול הבעלים כך שהגענו לאימונים ועשינו את העבודה שלנו. אני לא מסכים עם הטענות שזה השפיע".

עבדת עם אחד השוערים הגדולים שהגיעו לארץ. מה למדת מאניימה?
"כדי לדבר על אניימה צריך שעות, הוא אדם מדהים ושוער ענק. למדתי ממנו המון דברים מנטאלים ופיזיים. זה הייתה חוויה להתאמן ולעבוד איתו, הוא בנאדם מאוד חביב שתמיד רוצה לעזור לתמוך וללמד".

ובכל זאת, אתה יכול לשים את האצבע על נקודה אחת שתיקח מאניימה להמשך הדרך?
אני חושב שאת שמחת החיים שלו. הוא תמיד לוקח דברים בפרופורציה ומחייך, זה מאוד חשוב".

וינסנט אניימה ואיתמר ניצן (דרור רוזנפלד) (צילום: מערכת ONE)
וינסנט אניימה ואיתמר ניצן (דרור רוזנפלד) | צילום: מערכת ONE

כשאמרו לך שק"ש מעוניינת בך, מה עבר לך בראש?
אין ספק שזה מאוד מחמיא לי. כבר לא צריך להתבייש כשאומרים את זה - ק"ש זה מועדון צמרת בישראל, זו קבוצה שלא פעם התברגה בצמרת למשך עונה שלמה. בנוסף, יש כאן צוות ובעלים משכמם ומעלה. איזי אדם שונה מסוג האנשים שאנחנו רגילים לראות כמחזיקי קבוצות. מאוד רציתי להגיע ולצוות המצוין כאן יש חלק גדול בזה".

החזקת בהצעות נוספות ובכל זאת בחרת בקריה. מה הבדיל את הקבוצה הזו מאחרות מבחינת ההחלטה שלך באיזו קבוצה לשחק?
"דיברתי עם המון שחקנים ששיחקו כאן ושמעתי דברים טובים. גם אלרואי כהן סיפר לי על המועדון, הרעיף שבחים ומחמאות והמליץ לי מאוד. יש כאן את התנאים הכי טובים לשחקן, את השקט וכל האפשרויות להצליח. אפשר להוסיף לזה את הניהול המעולה והצוות שלוקח שחקנים אנונימיים והופך אותם ללגיטימיים בליגת העל. זה מאוד קרץ לי".

עוד שוער שהגיע חסר ניסיון ופרח כאן זה גיא חיימוב. אתה רואה את ההצלחה שלו כמודל?
"ק"ש זו אופציה מעולה לפריצה, אם אוכיח את עצמי אז אפרח ואצליח אבל אני לא רואה את חיימוב כחיקוי. אני רואה את האפשרות שאתרום לקבוצה ואתפתח. אני בא ועושה, לא חושב אחורה".

שרצקי ובן שמעון (ONE) (צילום: מערכת ONE)
שרצקי ובן שמעון (ONE) | צילום: מערכת ONE

מה דעתך על המאמן  החדש שלך - רן בן שמעון ומה החלק שלו בהגעתך?
"אני יודע שרן רצה אותי וזה מאוד החמיא לי. אין ספק שרן הוא אחד המאמנים הכי טובים בליגה. העובדה שהוא כאן הגבירה בי את הרצון לשחק בקבוצה".

מה תיחשב מבחינתך הצלחה העונה?
"השמיים הם הגבול. אין לי מטרות ואני רוצה להגיע כמה שיותר רחוק. כספורטאי אני לא חושב שזה נכון לשים גבולות כל פעם צריך לשאוף ליותר וליותר. אני רוצה להצליח כמה שיותר, הכי הרבה".

איתמר ניצן יכול להגיע לנבחרת ישראל?
"אם לא הייתי מאמין בעצמי זו הייתה בעיה. תמיד האמנתי ביכולות שלי. אני לא אוהב לדבר על עצמי אבל זה חלום ענק לכל שחקן לייצג את הנבחרת ואני מאמין שאני מסוגל לזה".

איתמר ניצן (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
איתמר ניצן (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

מה אפשר לאחל לך?
"רק בריאות ואושר. כל מה שמעבר לזה זה הבל הבלים".