עומר דמארי. אפילו עניינו קרוב לסיום (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
עומר דמארי. העסקה נסגרה (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

פרסום ראשון: עסקת העברתו של חלוצה המוכשר של מכבי פתח תקווה, עומר דמארי, להפועל תל אביב, נסגרה הערב. העסקה המתוקשרת הושלמה לאחר שמוני הראל חתם גם הוא על המסמכים הרלוונטיים, כך נודע הערב לראשונה ל-ONE.

הראל, שהחליט להיענות לרצון האוהדים, אמר לאחר סגירת העסקה: "אני רואה את עומר דמארי מנצח לנו את הדרבי". על פי טיוטות העסקה שנסגרה מול עמוס לוזון, אם הראל יהיה הבעלים היחיד התשלום יבוצע בפריסה לעשרה חודשים, בעוד שאם טביב ישאר הבעלים היחיד העסקה תבוצע בתשלום אחד.

הסאגה הזו באה לאחר יום ארוך ומורט עצבים עבור אוהדי הפועל ת"א, המאמן דרור קשטן והחלוץ הצעיר, עומר דמארי. הראל עמד במילה שלו כי לא יפריע להחתמות שחקנים משמעותיים עבור המועדון, וחתם על מסמכי ההעברה ללא קשר לתלונה שהגיש במשטרה בה ביקש שתיפתח חקירה בנוגע לטענתו כי כספים הועברו מחשבון הקבוצה בהתאחדות ללא אישורו.

במהלך היום נשמעו קולות מודאגים הן בקבוצה והן בקרב האוהדים על כך שהאדומים עשויים לאבד את הרכש הבולט שלהם הקיץ, אולם כאמור החששות הללו התבדו כשהראל סגר את העסקה באופן סופי ועמד באולטימטום שהציב אמש נשיא מכבי פ"ת, עמוס לוזון.

הפועל תשלם למלאבסים 1,500,000 יורו תמורת 50 אחוזים מכרטיסו של דמארי, שיחזיק בסעיף שחרור לחו"ל בגובה 3 מיליון יורו. מקורביו של השחקן שיחררו אנחת רווחה ואמרו ל-ONE: "חבל שהשם שלו השתרבב לכל הפרשה הזאת כי הוא בכלל לא קשור לזה, אבל עכשיו הוא יוכל להתרכז בכדורגל".

אפולה אדל מתעופף. עצר פעמיים (קובי ברדה, האתר הרשמי של הפועל ת&"א) (צילום: מערכת ONE)
אפולה אדל מתעופף (קובי ברדה, האתר הרשמי של הפועל ת&"א) (ONE) | צילום: מערכת ONE

בתוך כך, האדומים המשיכו בהכנות האינטנסיביות לפתיחת העונה האירופית שלהם כבר בסוף החודש, כאשר קשטן דואג שחניכיו יעבדו קשה במתכונת של שני אימונים ביום.

שחקני הפועל ת&"א באימון (קובי ברדה, אתר הפועל ת&"א) (ONE) (צילום: מערכת ONE)
שחקני הפועל ת&"א באימון (קובי ברדה, אתר הפועל ת&"א) (ONE) | צילום: מערכת ONE

השוער החדש של הקבוצה, אפולה אדל, הצטרף לאימונים עם יתר חבריו החדשים ומגלה יכולת טובה, כאשר שחקנים בקבוצה סיפרו עליו: "הוא נראה שוער מצוין, יש לו אינסטינקטים של חתול".

מחר תפגוש הפועל ת"א את מגן הקבוצה לשעבר, דני בונדר, וקבוצתו הרוסית וולגה ניז'ני נובגורוד. קשטן צפוי לערוך שני שינויים ב-11 לעומת ההרכב שפתח בניצחון 3:5 על קונקורדיה בוקרשט, כאשר אדל אמור לערוך בכורה בין הקורות ואלרואי כהן יפתח במקום יוסי שיבחון.

יוסי שבחון (קובי ברדה, אתר הפועל ת&"א) (ONE) (צילום: מערכת ONE)
יוסי שבחון (קובי ברדה, אתר הפועל ת&"א) (ONE) | צילום: מערכת ONE