דה ז'ה וו. זו התחושה שליוותה אמש (שבת) את מאות אוהדי מכבי תל אביב שעשו את הדרך הארוכה מעכו למרכז אחרי התבוסה 3:0 לקבוצה הצפונית, תוצאה כמעט זהה לזו שספגו הצהובים בעונה שעברה בסיבוב הראשון (3:1), אשר סימנה את ההתפרקות של הקבוצה. תחושה לא פחות קשה ליוותה את השחקנים שנשמעו מבולבלים בעקבות ההפסד, בסיום שרר שקט בחדר ההלבשה ולא נאמרו דברים מהצוות המקצועי.

"זה הסיוט הכי גדול שיכולנו לחלום עליו - להגיע ככה לדרבי", אמרו במכבי, "שום דבר ממה שאנחנו מתרגלים במהלך השבוע, לא בא לידי ביטוי במשחק עצמו וזה הכי חמור שיכול להיות. שחקנים נראים מבולבלים על המגרש. אנחנו עולים עם בטונדות על הרגליים ורחוקים מלהרגיש ביטחון. יש לנו שבוע לשנות את זה ואנחנו חייבים לעשות את זה כי הפסד כזה בדרבי יהיה כבר סיפור אחר לגמרי".

שחקנים גם התייחסו לעובדה שהקבוצה כמעט ולא הגיעה להזדמנויות ואמרו. "שיחקנו מול קבוצה שלא שיחקה עם ההגנה הטבעית שלה וזה היה נראה כאילו אנחנו בלי התקפה", אמר שחקן שהתייחס לעובדה שאלירן עטר נאלץ במרבית המשחק להסתדר לבד בחוד ההתקפה, כשגם החילופים במחצית וכניסתו של מוסא קונאטה לא ממש תרמה, כשרוברטו קולאוטי כלל לא שותף.

בקבוצה ישנה תחושה של שחקנים שבורחים מאחריות ובמקום להוביל את הקבוצה גם בפיגור ולחץ, השחקנים מפילים את האחריות אחד על השני. ביקורת נשמעה גם על משחק ההגנה ובין היתר על היכולת החלשה שהציג ניבאלדו, שחזר להרכב לראשונה אחרי היעדרות של למעלה מחודש כשרק בשבוע האחרון חזר לאימונים מלאים. במכבי מאוד לא מרוצים מניבאלדו ולא מתכוונים להאריך לו את החוזה הנגמר בתום העונה.

שחקן נוסף שספג ביקורת היה האריס מדוניאנין, שבקבוצה ציפו שייתפוס מנהיגות אך הקשר שהציג יכולת חלשה מאוד, הוחלף כבר במחצית. גם האדום שספג רוברטו פונצ'ץ לא חסך ממנו ביקורת על העבירה המיותרת שעלתה לצהובים בכדור עונשין מ-11 מטרים שהצליח לעצור ברק לוי.

קונאטה, רועי קהת (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שחקני מכבי ת"א המומים מול עכו (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

ברק לוי: ההצגה שלי לא שווה כלום כי הפסדנו
“אם לא ברק לוי אנחנו סופגים עוד שלושה שערים בקלות", אמרו שחקנים על השוער הצעיר שלקח קשה מאוד את ההפסד ונרגע אחרי שקיבל עידוד ממאמן השוערים, שורה אובארוב. "ההצגה שלי לא שווה כלום כי הפסדנו”, אמר באכזבה גדולה לוי. "הובסנו וזה כבר מאחורינו, זה היסטוריה. צריך להסתכל קדימה, כי יש דרבי, אני מקווה שנצליח להרים את עצמנו, ננסה לנצח את הדרבי”.

לוי התייחס להתפרקות של מכבי: "לא יודע איך קרה שהתרסקנו ככה. לא יודע להסביר מה קרה, קיבלנו אדום והכל נפל והתפרק. הדברים לא הלכו כפי שתיכננו. כשאתה מקבל אדום כבר במחצית הראשונה, זה לא חלק מהתוכניות, אתה לא מתכנן מראש לשחק בעשרה שחקנים מהדקה ה-40. זה לא היה צריך לקרות ככה ואנחנו קבוצה מספיק חזקה בשביל להרים את עצמנו. נעשה הכל כדי לנצח את הדרבי בשביל כל האוהדים שבאו עד עכו".

ניבאלדו וברק לוי לא מעכלים (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
ניבאלדו וברק לוי לא מעכלים (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

גם הקשר מושיקו לוגסי שספג כרטיס צהוב מיותר על דיבורים עם השופט וננזף על כך על ידי איווניר במחצית, התייחס לדרבי: "בשבוע הבא נגיע בשיא היכולת ובשיא הריכוז כי דרבי זה מעל לכל, זה מה שחינכו אותי. אני מאמין שיהיה בסדר וננצח את הדרבי הזה".

גם ראשי הקבוצה התאכזבו מהתוצאה ולא פחות מהדרך, אך למרות האכזבה של הבעלים מיץ' גולדהאר מהיכולת שמציגה הקבוצה בחודש וחצי האחרון, לא נראה שכרגע יהיו שינויים דרמטיים ומעמדו של איווניר עדיין יציב.

לוגסי זועם (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
לוגסי זועם (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

כמו כן, עדיין לא ברור אם גולדהאר יגיע לארץ לקראת הדרבי. במועדון מעדיפים לתת לצוות המקצועי ולשחקנים שקט תעשייתי לקראת הדרבי. ביום שלישי תצא מכבי למחנה אימונים בבית מלון בקיסריה, שם יישהו עד סוף השבוע. “השינוי חייב להגיע ולא חשוב איך, אם זה יהיה במחנה אימונים במלון או בקרית שלום. אם לא יהיה שינוי על המגרש, המצב יהיה גרוע מאוד", אמרו שחקנים.             

במכבי יקוו ששרן ייני, שנעדר מהסגל אחרי שקם בבוקר שבת עם כאבי גב, ישוב להתאמן כרגיל ויוכל לעמוד לרשותו של מוטי איווניר, שצפוי לערוך שינויים בהרכב גם לקראת הדרבי הקרוב. בקבוצה יעשו מאמצים להכשיר את רפי דהן שסובל ממתיחה בשריר המפשעה. אם יהיה כשיר, הקשר יתפוס את מקומו של פונצ'ץ.