בלם סטנדרד ליאז' הבלגית, רמי גרשון, ששמו עלה כמועמד להצטרף בעונה הבאה למכבי חיפה סיפר שאין בכוונתו לחזור ולשחק בארץ והוא מעוניין להמשיך ולשחק בבלגיה אחרי שהתאקלם שם היטב. 

בכך, המועמדות של גרשון יורדת מהפרק ומיד לאחר שניתן יהיה לדעת אם אריק בנאדו יפרוש, במועדון יעשו מאמצים גדולים למצוא בלם זר או ישראלי בנוסף לאנדריי פילאבסקי. 

בתוך כך, סקואט הירוקים, אלון חרזי, כבר צפה בשוער הסרבי, בויאן שאראנוב שמועמד לקבוצה אך הגעתו לכרמל, רחוקה מלהיסגר. שאראנוב, המשחק ב-OFK ביוגראד, שמחזיק את כרטיס השחקן שלו ביד ידרוש סכומי כסף גבוהים במיוחד ובנוסף, יש עוד קבוצות באירופה ובארץ שרוצות בשירותיו. אחת מהן, לפי הדיווחים, היא לא אחרת מאשר הפועל ת"א שהודיעה שביקשה לצרף את השוער עוד לפני חיפה. 

נראה ששני המועדונים ינסו להשיג את השוער ומחכה להם משימה לא פשוטה. בכל מקרה בחיפה יכולים להיות רגועים בנושא שכן יש לקבוצה את ניר דוידוביץ' שספג העונה את כמות השערים הנמוכה ביותר בליגה. דוידוביץ' ממשיך לפחות עוד עונה בחיפה בהתאם לחוזהו והערכה היא שהקבוצה בכל מקרה תרצה לצרף שוער נוסף שיהווה מחליף אפשרי לשוער הוותיק. עוד בענייני רכש, במועדון ינסו לסגור את עסקת החתמתו של חלוץ עירוני קרית שמונה, וויאם עמאשה.

רמי גרשון בפעולה בקורטריק (scoutpush.com) (צילום: מערכת ONE)
גרשון בבלגיה. לא רוצה להגיע לחיפה (scoutpush.com) | צילום: מערכת ONE

מרבית שחקני הקבוצה נמצאים בחופשות וכך גם המאמן אלישע לוי ועוזרו גאורגי דרסיליה שזכו למחמאות השנה על הדרך בה עבדו והביאו את הקבוצה שוב למעמד בו תתמודד על הזכות להשתתף בשלב הבתים של ליגת האלופות.

העובדה שאלישע הפיק לקחים מהעונה שעברה עמדה לזכות המאמן בזמן שהנשיא, יעקב שחר, בחן את הסיבות להחתמתו של אלישע לעונה רביעית ברציפות.