שלום אביטן. ניקה את שמו (צילום: מערכת ONE)
שלום אביטן. ניקה את שמו | צילום: מערכת ONE

כדורגלן העבר, שלום אביטן, יכול לחזור לחייך. בית משפט השלום בבאר שבע זיכה אמש (שלישי) את אביטן מההאשמות שיוחסו לו בגין הטרדה מינית של עובדת בחברת "כיוונים", חברת בת של עיריית באר שבע, לפני כחמש שנים.

כזכור, לפני כארבעה חודשים וחצי הורשע אביטן בשלוש עבירות של הטרדה מינית, אך זיכה אותו מעבירות של מעשה מגונה. לאחר מספר דיונים נוספים החליט השופט ג'ורג' אמוראי לזכות את כדורגלן העבר גם מעבירות אלו.

אביטן התייחס לפסק הדין ואמר ל-ONE: "הצדק יצא לאור כי אי אפשר לבוא ולהכפיש את שמו של אדם בעל משפחה. אני מרגיש הקלה וגאה במשפט הישראלי בראשות השופט ג'ורג' אמוראי שהוכיח כי הצדק יצא לאור".

אביטן הוסיף: "עברתי שש שנים מאוד קשות עם המשפחה שלי ובסוף התברר שאני האדם הטוב והישר. השופט הבין מיד את מה שידעתי כל הזמן וזה שיש פה עלילה של אנשים רעים נגדי ואנשים שרק רצו לפגוע בי ולהכפיש את שמי".

אמוראי כתב בפסיקתו: "מדובר בנסיבות שאינן מהרף הגבוה. לאחר עריכת האיזונים בין השיקולים השונים שוכנעתי כי הנזק שייגרם לנאשם באם יורשע עולה על האינטרס הציבורי שבמיצוי הדין עימו".

משמעות ההחלטה היא שאביטן יוכל לחזור לעיסוקיו ואפילו לאמן כדורגל. שחקן העבר ומלך השערים בכל הזמנים של הפועל באר שבע מתכוון להגיש תביעה נגד המתלוננת ונגד גורמים שונים בחברת "כיוונים" ובעיריית באר שבע בטענה לפגיעה בשמו הטוב.

אביטן (ONE) (צילום: מערכת ONE)
אביטן (ONE) | צילום: מערכת ONE