שחקני עכו חוגגים, מרעי לא מאמין (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
שחקני עכו חוגגים, מרעי לא מאמין (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

הכל היה מוכן לחגיגה של מכבי פתח תקווה. הקבוצה חנכה את האצטדיון החדש, המושבה, ראש העיר, איציק אוחיון ויו"ר ההתאחדות, אבי לוזון כיבדו את האירוע בנוכחותם ואפילו עמוס לוזון, החליט לקחת הפסקה מהחרם שלו על ליגת העל כדי לצפות בפלא, אבל דווקא השחקנים של אייל לחמן היו בחזקת נוכחים/נעדרים כשהובסו 4:0 על ידי הפועל עכו במסגרת המחזור ה-15 בליגת העל.

המאזן של לחמן מאז מונה למאמן עומד על ניצחון אחד בלבד בשבעה משחקים ובקבוצה אולי מצטערים עכשיו על כך ששחררו את מרקו בלבול מוקדם מדי ואולי בכך הפכו את עצמם לקבוצת פלייאוף תחתון.

את הקבוצה של אלי כהן כל זה לא עניין. היא הגיעה למשחק עם שני הפסדים ברציפות, רצתה לצאת מהתקופה הרעה ועשתה זאת בצורה נהדרת. שצ'פוביץ' כבש את השער ראשון באצטדיון החדש אחרי תשע דקות ובדקה ה-42 הכפיל גיא דיין את התוצאה.

שצ'פוביץ', שמתברר כרכש מצוין של כהן, השלים צמד בדקה ה-63 ויובל שבתאי חתם את החגיגה העכואית עם הרביעי בדקה ה-75. לפני השריקה למחצית השניה הורחק החלוץ, טל בן חיים, ככל הנראה לאחר שהקוון, שלומי בניטה ציין בפני השופט כי הוא קילל וירק לעבר אוהדי מכבי פ"ת שקיללו אותו.

בשל העובדה שספסלי הקבוצות הסתירו ליושבי השורות הראשונות, החליטו האחראיים לפני מספר ימים להוריד את הספסלים וכעת המאמן והשחקנים יושבים בשורות הראשונות במתחם מגודר.

אוהדי מכבי פתח תקווה חנכו את האצטדיון במפגן עידוד מרשים עם הרבה דגלים ושלט: "משהו חדש מתחיל אצלי עכשיו".  אבי לוזון ואיציק אוחיון עלו על כר הדשא לפני פתיחת המשחק, שוחחו עם השופט רועי רינשרייבר ולאח מכן ראש העיר התכבד בבעיטת הפתיחה.

הכניסה לאצטדיון המושבה. יש למה לצפות  (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
ברוכים הבאים לאצטדיון המושבה (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE
אצטדיון המושבה. לא יימכרו כרטיסים באצטדיון (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אצטדיון המושבה במבט מלמעלה (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE
הספסל המאולתר של הפועל עכו (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
הספסל המאולתר של הפועל עכו (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE
עמוס לוזון נכנס לאצטדיון החדש (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
עמוס לוזון נכנס לאצטדיון החדש (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE
איציק אוחיון בועט את בעיטת הפתיחה באצטדיון המושבה (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
איציק אוחיון בועט את בעיטת הפתיחה באצטדיון המושבה (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

טל בן חיים: "לא ירקתי", הקוון טען שראה אותו יורק
טל בן חיים אמר בסיום על הרחקתו: "ירדתי למחצית והקוון שלומי בניטה ניגש אליי ואמר לי שאני מורחק, אז שאלתי אותו למה, אבל הוא לא הסכים להגיד לי. עליתי למחצית השנייה וקיבלתי את הכרטיס האדום. בסוף המשחק נכנסתי עם המנהל, עמי פאן, לחדר של השופט, בהסכמה כמובן, אחרי שהשופט הראשי אישר לנו ושאלתי את הקוון אם הוא ראה אותי יורק ואחרי שהוא חשב קצת הוא השיב שכן. אני עניתי לו שלא ירקתי ושאני מוכן להיבדק במכונת אמת ושאלתי אותו גם אם הוא מוכן לבוא והוא אמר לי שלא, אז תסיקו מזה מה שאתם מבינים".

בן חיים המשיך: "בסך הכל עשיתי תנועה עם היד לאחד האוהדים, לא ירקתי ובחיים גם לא ירקתי על אוהד של מכבי פ"ת. גם לא ירקתי על אף אחד מהקהל ובטח ובטח שלא עשיתי תנועה מגונה. לא עשיתי שום דבר. ניסיתי לדבר עם השופט ריינשרייבר וגם עם הקוון, אבל הוא לא היה מוכן לדבר איתי. הוא לא נתן לי לעלות למחצית השנייה והראה לי את הכרטיס האדום. אני מוכן ללכת לפוליגרף ואני מקווה שהוא יסכים. כשהצעתי לו הוא אמר לי שהוא לא עובד אצלי ולא צריך להגיע".

שלומי בניטה. ציין בדו&"ח כי בן חיים ירק (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
שלומי בניטה. טוען שבן חיים ירק (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

כשנשאל שלומי בניטה האם הוא ראה שטל בן חיים ירק הוא השיב בחיוב.

תמיר בן חיים, אביו של טל שאחראי על האבטחה במגרש, אמר על הרחקתו של בנו: "בירידה למחצית אוהדים של פ"ת קיללו את טל. הקוון, שלומי בניטה, אמר לשופט שטל קילל וירק על האוהדים, מה שלא נכון. אני הייתי שם והוא לא ירק, אלא רק עשה להם סימן". השחקן צפוי לעמוד לדין.

המאמן אייל לחמן אמר: “כל שחקן שמקבל כרטיס אדום אני צועק עליו. אני רוצה לתת את הקרדיט לשופט על ההחלטה. ממה ששמעתי לטל יש הכחשות מלאות למה שהשופטים טוענים, אבל כולנו נלך על פי החוק וניתן את הקרדיט למי שמקבל את ההחלטות. אני מאוד לא אוהב את המקרה הזה, לא אוהב את ההתנהלות. אני מקווה בשביל טל בן חיים שהוא לא עשה את זה, בין היתר עבור מערכת היחסים שלו עם האוהדים. מי שיש לו אופי ברזל, דיבורים גם על מעבר לניו יורק ניקס לא ישפיעו, ומי שיש לו אופי חלש אז כל דבר קטן משפיע. בסופו של דבר קבוצה טובה בנויה מהרבה אופי, ובינתיים אין לנו את זה".

אייל לחמן: &" (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אייל לחמן: &" (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

על המשחק אמר: "אפשר להגיד שבחודשיים האחרונים עבדנו קשה והיום הרסנו הכל. היתה לנו מטרה לגרום לקבוצה להיות קבוצה חזקה, שלא סופגת, לא להוביל את טבלת הספיגות, כמו שהיה מנת חלקנו אחרי המשחק מול מכבי חיפה, עשינו את זה בצורה מעוררת כבוד בזמן האחרון. היום הלכנו אחורה, נראינו רע מאוד על המגרש. אנחנו מתחילים ממש מהתחלה. היינו מועמדים לירידה לפני המשחק הזה ונהיה גם אחריו. יש בקבוצה שחקנים שגם אחרי הפסדים כאלו אי אפשר לבוא אליהם בטענות, הם נותנים את הכל על המגרש, נותנים את הנשמה. מה תגיד לאורי אוזן? לטל מעבי? אסי משיח? הם נתנו הכל על המגרש. אבל קבוצת כדורגל צריכה להיות בנויה מעשרה אנשים חזקים, אמינים וחדים ללא עליות וירידות, אבל אנחנו לא כאלה".

מאמן המנצחת, אלי כהן, אמר: "הגענו אחרי שני הפסדים והיה לחץ לא קטן. לא רצינו להיכנס למדרון. למרות שבשני ההפסדים הראינו יכולת לא רעה היה חשוב לנו לחזור עם נקודות הביתה, ובנוסף לנקודות היתה פה תצוגה של כדורגל. אני תמיד אומר שאין מאושר ממני מהניצחון אבל הדרך לא פחות חשובה. מבחינתי זה ניצחון מושלם. הרסנו את ההצגה למכבי פ"ת אבל מי שראה את המשחק לשנו היום ראה הצגה אחרת, וסליחה על השחצנות".

אלי כהן ואיציק טוויזר חוזרים מחוייכים לעכו (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אלי כהן ואיציק טוויזר חוזרים מחוייכים לעכו (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

כובש השער, גיא דיין, חגג: מקדיש את השער לאוהדי הפועל פ"ת".

מחצית ראשונה
דקה 1: דקות הפתיחה מאופיינות בעיקר בהתרגשות ובגישושים ללא מצב הבקעה של אחת מהקבוצות, אוהדי מכבי פתח תקווה מעודדים ללא הרף.

דקה 9 - 0:1 להפועל עכו: הלם באיצטדיון המושבה, סינטיהו סולליך הרים כדור מהאגף הימני שהגיע לראשו של סטפן סצ'פוביץ'. החלוץ נגח מעשרה מטרים לרשת, שטראובר זינק אך לא הגיע לכדור.

עכו חוגגת את שער היתרון (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
עכו חוגגת את שער היתרון (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

דקה 12: גיא דיין הרים כדור חופשי לראשו של קפילוטו שנגח, אך שטראובר היה במקום ועצר את הכדור החלש.

דקה 14: מהלך גדול של ניקולאס פלצ'וק, שעבר שלושה שחקנים, הסתיים בבעיטה של החלוץ שנבלמה על ידי הגנת פתח תקווה לקרן שלא נוצלה.

סולליך עולה לנגיחה (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
סולליך עולה לנגיחה (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

דקה 20: עשרים הדקות הראשונות בשליטה מוחלטת של הצפוניים שאם היו טיפה יותר מרוכזים היו מגדילים את היתרון.

דקה 28: אלירן דנין העביר כדור רוחב מהאגף השמאלי שעבר את כל הגנת פתח תקווה והגיע לסולליך. הקשר הצעיר בעט מקצה הרחבה כדור מסוכן שחלף סנטימטרים מהקורה.

ניקולאס פלצ´וק אחרי עוד החמצה של עכו (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
ניקולאס פלצ´וק אחרי עוד החמצה של עכו (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

דקה 29: עכו בזבזה הזדמנות גדולה. מהלך קבוצתי מדהים שכלל שתי מסירות עקב הסתיים במסירה מצויינת של סצ'פוביץ' ליובל שבתאי שהגיע למצב של אחד על אחד מול שטראובר, אך במקום לבעוט ניסה להשתעשע ולעבור את השוער ולא הצליח.

דקה 30: ויקטור מרעי פרץ לרחבה ובעט מזווית לא קלה, אך דוד גורש יצא בהירואיות ועצר את הכדור לקרן ותוך כדי נפגע מהחלוץ.  את כדור הקרן הרים טל בן חיים לראשו של אורי אוזן שנגח מחמישה מטרים החוצה.

שטראובר יורד לכדור (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
שטראובר יורד לכדור (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

דקה 41: החמצה גדולה של מכבי פתח תקווה. מהלך מצויין של מרעי הסתיים במסירה של החלוץ לעברו של משיח, שהיה חייב להשוות, אך הבעיטה הראשונה שלו נהדפה על ידי הגנת עכו ואת הריבאונד משיח בעט שוב, אך כשל.

דקה 42 - 0:2 להפועל עכו: עומר גולן קיבל מסירה מצויינת והגיע למצב של אחד מול גורש, אך השוער יצא מצויין ועצר את הבעיטה של החלוץ. עכו יצאה להתקפה, גיא דיין בעט כדור מעשרים מטרים שספק פגע בהגנת פתח תקווה, הטעה את שטראובר וחדר לרשת. בעקבות השער, החלו אוהדי לקרוא בוז, כאשר גם בירידה למחצית השריקות שלהם נשמעו בכל האצטדיון.

שבתאי ודיין חוגגים, צ´ראביץ´ מאוכזב (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
שבתאי ודיין חוגגים, צ´ראביץ´ מאוכזב (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה
דקה 46 - טל בן חיים הורחק: עם עליית השחקנים למחצית השניה ניגש השופט לבן חיים ושלף לעברו את הכרטיס האדום, החלוץ רץ לקוון שלומי בניטה, שאמר לשופט להראות לו את הכרטיס לאחר שציין בפניו כי בן חיים קילל וירד לעבר אוהדי קבוצתו. אנשי פתח תקווה הרחיקו את החלוץ מהאיזור. המנכ"ל, איציק לוזון, ניגש לבניטה וסינן לעברו מספר מילים, אך השופט הרביעי יעקב רקוטש הרחיק אותו מהאיזור. 

טל בן חיים עצבני לאחר ההרחקה (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
טל בן חיים עצבני (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

איציק לוזון משוחח עם שלומי בניטה (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
איציק לוזון משוחח עם שלומי בניטה (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

 דקה 55: העצבים ממשיכים לתת אותותיהם על המלאבסים. קפטן מכבי פתח תקווה, עומר גולן, גלש בצורה פראית ופגע בניסו קפילוטו, החלוץ קיבל את הכרטיס הצהוב.

דקה 57: אלכסנדר דוידוב ניסה את כוחו מעשרים מטרים אך הבעיטה שלו הלכה גבוה מעל השער.

ויקטור מרעי (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
ויקטור מרעי (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

דקה 63 - 0:3 להפועל עכו: יובל שבתאי מסר כדור מצויין לעברו של סשפוביץ', שהקפיץ מעל שטראובר השלים צמד  וקבע 0:3 מדהים ומוצדק של עכו.

שצ´פוביץ´, דנין ופלצ´וק לא מאמינים כמה זה קל (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
שצ´פוביץ´, דנין ופלצ´וק לא מאמינים כמה זה קל (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

דקה 75 - 0:4 להפועל עכו: יובל שבתאי התנהל עם הכדור במחצית המגרש של פתח תקווה, הרים את רגל ימין, שלח את הכדור אל בין החיבורים של שטראובר מעשרים מטרים והפך את התבוסה להשפלה. שער מדהים של הקשר.

מכבי פ"ת: לירן שטראובר, אורי אוזן, תומר אלבז, שי מימון, טל מעבי, אסי משיח (ג'סטיס וומפור/69), מרוואן קבהא, מריו צ'ראביץ' (ציון צמח/63), טל בן חיים, ויקטור מרעי ועומר גולן (חגי גולדנברג/69).

שחקני מכבי פ&"ת לא מאמינים (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
שחקני פ&"ת לא מאמינים (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

הפועל עכו: דודו גורש, שגיב כהן, ניסו קפילוטו, גבא ברקאי, אלירן דנין, יובל שבתאי, אלכסנדר דוידוב, גיא דיין (נבויסה מרינקוביץ'/70), סינטיהו סולליך, ניקולאס פלצ'וק וסטפן סצ'פוביץ' (רוביל סרסור/73).