רועי דיין עם ראדי ואלמליח. שער דרמטי (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
רועי דיין עם ראדי ואלמליח. שער דרמטי (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

הפועל עכו והפועל אשקלון היו קרובות להיפרד הערב (שבת) ב-0:0 במשחק חלש שנערך באצטדיון גרין, אבל רועי דיין הציל את קבוצתו בדקה ה-87 וקבע 0:1 לעכו.

אותו דיין החמיץ רק חמש דקות לפני השער שלו ממצב בטוח, מחמישה מטרים מול שער חשוף, אבל הצליח לפצות עם שער ניצחון.

שתי הקבוצות הציגו משחק לא גדול שאפיין מועדונים במשבר. עכו שוב נראתה לא משכנעת, אחרי שלא הרשימה בליגה במחזורים האחרונים וגם הודחה מגביע המדינה על ידי עירוני ג'ת אלאהלי.

אשקלון מנגד, אמנם הצליחה להעפיל לשלב הבא בגביע, אבל לא הרשימה במשחק החוץ. המחצית הראשונה התאפיינה במצבים טובים לזכות עכו, שהיתה קרובה לכבוש מספר פעמים, אבל לא מצאה את הרשת.

במחצית השניה, היה מהראן ראדי קרוב מאוד לכבוש שער, אבל אהורלו עצר אותו בשניה האחרונה. מנגד, אשקלון היתה קרובה ליתרון משלה, אבל כדור גבוה של שניר גואטה שיפשף את המשקוף. לאחר מכן, רשם דיין את ההחמצה הגדולה וגם את השער הדרמטי, שהחזיר את עכו למקום החמישי בטבלה.

אלי כהן: "עברנו שבוע קשה, זה ניצחון של נחישות"


מאמן הפועל עכו, אלי כהן, היה מאושר בסיום ואמר: “מגיע כל הכבוד לשחקנים שלי, רשמנו ניצחון חשוב ביותר לאור הסגל הקצר שהיה לנו ואחרי השבוע הקשה שעברנו עם ההדחה מגביע המדינה. זה היה ניצחון של נחישות והמון רצון".

אלי כהן. מאושר אחרי הניצחון על אשקלון (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אלי כהן. מאושר אחרי הניצחון על אשקלון (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בצד השני, המאמן גיא עזורי נראה מאוכזב בסיום: “זה מתסכל מאוד להפסיד בצורה כזו. ספגנו שער שלוש דקות לסיום ועשר דקות קודם לכן היינו צריכים לכבוש עם ההזדמנות הגדולה של שניר גואטה. היה ברור שהמשחק הזה יוכרע עם שער לכאן או לכאן. חבל מאוד שאנחנו בצד המפסיד".

גיא עזורי. &"היה ברור שזה יוכרע עם שער לכאן או לכאן&" (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
גיא עזורי. &"היה ברור שזה יוכרע עם שער לכאן או לכאן&" (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה
אסף קינן פתח את המשחק בגרין לעיני 100 צופים בלבד. הפועל עכו פתחה את ההתמודדות בצורה טובה יותר. בדקה השביעית השתלט ליעד אלמליח על כדור חוזר מהגנת אשקלון ובעט לשער, אבל סטיבן אהורלו מתח את איבריו והדף. שתי דקות מאוחר יותר, ניצל רן קוז'וק ערבוביה ברחבת אשקלון ובעט כדור שחלף בסמוך לקורת השער.

ג´אקו ערפאת. עזב את עכו ללא רשות (גיא בן זיו) (öéìåí: מערכת ONE)
ג´אקו ערפאת. נאלץ לצאת בשלב מוקדם של המשחק (גיא בן זיו) | öéìåí: מערכת ONE

בדקה ה-17 פרץ ניקולאס פלצ'וק באגף ימין, חתך למרכז ובעט כדור לפינה הרחוקה שהחמיץ את המסגרת. אשקלון סיכנה לראשונה את עכו בדקה ה-19, אז אושרי גיטא קיבל כדור מאריק גאו ובעט אותו, איציק כהן בלם את הכדור לקרן שלא נוצלה. בדקה ה-29 ניסה ליעד אלמליח את כוחו בבעיטה מרחוק, אבל אהורלו הדף.

ג'אקו ערפאת מתח את השריר ברגלו והתקשה להמשיך לשחק. הקור העז באצטדיון גרין לא הוסיף למצב ועכו נאלצה לבצע חילוף מוקדם בדקה ה-30. ערפאת יצא ואבי כנפו נכנס במקומו.

דניאל היידמן. הציל שער בטוח של רועי דיין (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
דניאל היידמן. הציל שער בטוח של רועי דיין (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

עכו הגיעה להזדמנות הטובה ביותר שלה במשחק בדקה ה-32. רן קוז'וק העביר כדור לרועי דיין. החלוץ היה במצב של אחד על אחד, עקף את אהורלו, אבל הכדור נעצר בדרכו לשער על ידי דניאל היידמן.

מחצית שניה


אשקלון פתחה טוב יותר את המחצית השניה. אחרי שתי דקות הרים סואד פילקוביץ' כדור ומצא את סרג' איילי במרכז הרחבה. החלוץ ניסה מספרת שחלפה מעט מעל המשקוף של דודו גורש.

בדקה ה-55 יצאה אשקלון להתקפה מתפרצת. אמייה טגה שלח באגף שמאל כדור טוב לאדיר טובול. האחרון העביר כדור רוחב לאריק גאו, שבעט מ-16 מטרים החוצה. בדקה ה-63 יצאה עכו להתקפה יפה, בה אבי כנפו שלח את רועי לוי באגף ימין. כנפו הרים לרחבה, מהראן ראדי נגח, אבל מחוץ למסגרת.

מהראן ראדי. מאמצים בסכנין להגיע לסיכום סופי איתו (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
מהראן ראדי מרחיק את הכדור (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

מהראן ראדי היה קרוב מאוד לכבוש לזכות עכו. הוא מצא את עצמו במרחק שמונה מטרים מהשער בדקה ה-72, הוריד את הכדור בחזה ובעט בחוזקה. אהורלו הדף בקושי והציל שער בטוח.

אשקלון יצאה להתקפה מתפרצת בדקה ה-78. דרקו לובריץ' נתן כדור עומק לאושרי גיטא, שהמשיך בכדור רוחב לשניר גואטה. השחקן שנכנס כמחליף בעט טוב ודודו גורש הדף לקרן. גואטה ניסה את כוחו שוב, אבל הכדור שפשף את המשקוף ועכו ניצלה מספיגה.

שניר גואטה (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
שניר גואטה. כדור שלו שיפשף את המשקוף של דודו גורש (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

רועי לוי שנכנס כמחליף הגביה את הכדור מאגף ימין בדקה ה-82. בצד השני של רחבת אשקלון המתין ניקולאס פלצ'וק שנגח לרוחב השער. כדור הרוחב מצא רועי דיין מול שער חשוף, אבל החלוץ בעט ברשלנות החוצה מחמישה מטרים.

דקה 87: עכו עולה ל-0:1 דרמטי. כדור גובה של ניקולאס פלצ'וק מצא את רועי דיין בתוך רחבת החמש, אבל הפעם דיין היה מרוכז יותר ודחק את הכדור פנימה.

רועי דיין מאושר. כבש שער ניצחון דרמטי (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
רועי דיין מאושר. כבש שער ניצחון דרמטי (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

הרכב הפועל עכו: דודו גורש, רן קוז'וק, איציק כהן, דימקאו פידליס, שמעון הרוש (רועי לוי 46'), ליעד אלמליח, בן בנימין, מהראן ראדי, ניקולאס פלצ'וק (אלי ארליך 90'), ג'אקו ערפאת (אבי כנפו 30'), ורועי דיין.

הרכב הפועל אשקלון: סטיבן אהורלו, שי פטלק, דרקו לובריץ', סואד פילקוביץ', אדיר טובול, אמייה טגה (שי בירוק 89'), דניאל היידמן (יניב אלול 76'), רביד גזל, אריק גאו (שניר גואטה 65'), אושרי גיטא וסרג' איילי.