פחות מיממה אחרי התבוסה לעכו, ובדיוק שבוע לפני שמכבי תל אביב תצטרך לעמוד מול אחד המשחקים המלחיצים שמכיר המועדון, הדרבי התל אביבי, ובקבוצה של מוטי איווניר, עדיין מנסים להבין מה צריך לעשות כדי להיחלץ מ"כדור השלג", כך יש מי שמגדיר במועדון את הסיטואציה אליה נקלעה הקבוצה, “כדור שהחל להתגלגל כבר לפני חודש, אבל רק כעת מבינים כמה הוא גדול".

אם מישהו ציפה לאסיפה נוקבת הערב לפני אימון השחרור של הקבוצה הוא התבדה. לפני האימון קיימה הקבוצה אסיפה קצרה למדי ואיווניר לא הרבה לדבר: “רציתי לומר מספר מילים אבל יש פה כמה דברים שנותנים לי חומר למחשבה", כשהוא נראה כועס ומאוכזב. כמו כן, במהלך האימון נראה המאמן גדי כרמלי משוחח ביחידות עם מספר שחקנים.

עדיין לא ברור אם הבעלים מיץ' גולדהאר יינחת בארץ לקראת הדרבי, אך לכל ברור שהקנדי לא אוהב את מה שהוא רואה בתקופה האחרונה. בתוך כך, אין כוונה לערוך זעזועים לפני צמד המשחקים הקרובים של הצהובים מול הפועל ומול בשיקטאש בליגה האירופית, כשיש מי שטוען שגולדהאר לא ימהר להסיק מסקנות כבר בשלב הזה של העונה, אם כי לתוצאות תהיינה השלכה בכל הקשור להמשך העונה, לרבות נושא החיזוק.

"אנחנו מקבלים סטירה אחרי סטירה וזה אומר משהו עלינו", אמר שחקן בקבוצה. “אם לא יהיה שינוי בקרוב, זה יפגע בכולם. נצטרך לעבוד קשה מאוד כדי להתעשת כשהמשחק הבא הוא כבר מעבר לכדורגל".

במועדון, אגב, מתעקשים שלא להצביע על מהפכת הצעירים כמוגזמת, אך נראה שכבר במשחק הקרוב יהיו לא מעט שינויים בהרכב שייפתח. גורם בקבוצה אמר: ”האחריות מוטלת על כולם, וזה לא חוכמה להפיל את זה דווקא על הצעירים. כולם צריכים לקחת אחריות".

ביום שלישי תצא הקבוצה למחנה אימונים בקיסריה כדי לבודד את השחקנים מההמולה לקראת הדרבי. במהלך המחנה שיערך מיום שלישי ועד יום שישי הצוות המקצועי לא מתכוון להקל על השחקנים שצפויים לערוך במשך שלושה ימים אימונים כפולים, כשבקבוצה אף יתעקשו על משמעת בבית המלון במהלך כל ארבעת הימים. הקבוצה תשוב ממחנה האימונים ביום שישי, ובשבת תערוך את האימון המסכם.

בקבוצה יעשו את כל המאמצים להכשיר למשחק את שרן ייני ואת רפי דהן. הראשון סובל מכאבים בגבו ולכן לא שיחק מול עכו. דהן מחלים מהפציעה בשריר המפשעה ועדיין לא ברור אם יהיה כשיר למשחק מול הפועל. השניים ערכו היום אימון ריצה קל בלבד וקיבלו טיפולים.

איווניר. נמנע מלשטוף את שחקניו (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
איווניר. נמנע מלשטוף את שחקניו (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

אוהדי הקבוצה הבהירו כי למרות האכזבה הרבה, בייחוד של מאות האוהדים שנסעו במזג האויר לעכו כדי ללוות את השחקנים ושבו מאוכזבים, אין כוונה בשבוע הקרוב לקיים מחאה בעקבות היכולת. האוהדים הבהירו כי ייתנו לקבוצה את השקט שלה כדי להתכונן כראוי לקראת המשחק כשהמטרה היא לאפשר לשחקנים להוכיח בדרבי שפתיחת העונה לא הייתה מקרית ושהסמל על החולצה אכן חשוב להם.