ליפקה וברסקי. הצהובים קרובים לאליפות (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
ליפקה וברסקי. הצהובים קרובים לאליפות (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

קבוצת הנוער של מכבי ת"א התקרבה היום (שבת) לאליפות בקרית שלום למרות 1:1 עם קבוצת הנוער של מכבי חיפה במסגרת המחזור ה-25 בליגה. המשחק הפגיש את המדורגת ראשונה, מכבי ת"א, עם השניה מכבי חיפה.

הירוקים היו יכולים להוריד לשש נקודות הפרש ומנגד הצהובים היו יכולים להעלות ל-12 נקודות הפרש ולהבטיח כמעט סופית את האליפות. תוצאת התיקו יצרה סטטוס-קוו אך וקירבה את הצהובים לאליפות ראשונה מזה שש שנים.

הירוקים החלו עם שליטה במרכז השדה, אך בדקה ה-29 מכבי ת"א יצאה להתקפה נדירה שבסיומה מואנס דבור שלח כדור לחיבורים של השוער רון שושן. דבור נפצע ויצא חמש דקות מאוחר יותר.

בדקה ה-74 הקבוצה של איתי מרדכי הצליחה להשוות בשער שנוי במחלוקת: עאמר זידאן התרומם למספרת בכדור שפגע במשקוף וספק אם עבר את הקו, אך השופט אישר וחיפה יצאה עם נקודה. בסיום התפתחה מהומה בין השחקנים, שהופסקה במהרה בהתערבות המאמנים.

עמיר תורג'מן: "עדיין אי אפשר לברך אותנו, זה לא נגמר"


מאמן מכבי ת"א, עמיר תורג'מן, אמר בסיום: “הובלנו כבר 0:1 ויכולנו להגדיל את התוצאה, למרות שלא היינו טובים. אבל אני מסתפק בתוצאת התיקו הזאת. לאחר התוצאה, הדרך קצרה יותר להשגת המטרה. אין ספק שמבחינתינו לא היה משחק גדול, לא הצלחנו לייצר מספיק מצבים ולכן החלטנו לשחק על תוצאה, התיקו הזה הוא בסדר גמור מבחינתי".

עמיר תורג´מן (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
עמיר תורג´מן (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

"חמישה מחזורים לסיום אנחנו בפער תשע נקודות ממכבי חיפה וגם נמצאים בחצי גמר הגביע, ככה שזה טוב מאוד", הודה תורג'מן. "אני הולך הביתה מבסוט, אבל אי אפשר לברך אותנו עדיין, כי זה עוד לא נגמר. אנחנו קרובים מאוד להשגת המטרה והיה לי חשוב שלא נפסיד".

בצד השני, המאמן איתי מרדכי אמר: “במחצית כשהיינו בפיגור, אמרתי לשחקנים שלי שאני גאה בהם, כי נראינו טוב יותר ממכבי ת"א בכל פרמטר על המגרש. לדעתי היינו שווים היום שלושה או ארבעה שערים, התוצאה מאכזבת אותי, אבל מגיע למכבי ת"א להיות אלופה השנה, הם היו יציבים מאיתנו".

"אני נמצא כבר ארבע שנים במחלקת הנוער של מכבי חיפה ולדעתי זו העונה המולצחת ביותר שלנו, כי העלנו שבעה שחקנים לקבוצה הבוגרת וזה חשוב יותר מאליפות, אנחנו עושים את העבודה שלנו בצניעות, כי ככה נהוג במועדון הכדורגל של מכבי חיפה", המשיך המאמן.

איתי מרדכי (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
איתי מרדכי. &"העלנו שבעה שחקנים לקבוצה הבוגרת, זה חשוב יותר מאליפות&" (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

על המהומה בסיום בין השחקנים הוסיף המאמן: “שחקן שלנו ושלהם חיממו טיפה את האווירה, אבל מיד שני הספסלים נזעקו כדי להפריד. לא צריך לעשות מזה סיפור גדול, כי דברים כאלו קורים עם כל האמוציות של משחק כדורגל. בשורה התחתונה בין הקבוצות יש יחסים טובים מאוד מכל הבחינות".

מחצית ראשונה
בדקה החמישית דור כוכב נשלח קדימה אבל שוער מכבי ת"א, ברק לוי, הקדים אותו והרחיק את הכדור עם הרגל. בדקה התשיעית שאדי שעבאן הרים כדור לרחבה, סוליליך בעט ולא מצא את המסגרת.

סוליליך (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
סוליליך (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-13 מכבי ת"א הגיעה להזדמנות הראשונה שלה: השוער של מכבי חיפה רון שושן שמט כדור ומואנס דבור לא הצליח להכניע אותו מקרוב. מהעבר השני שאדי שעבאן סובב כדור חופשי מ-18 מטרים החוצה.

בדקה ה-17 כדור רוחב הוסט על ידי יגיל ביטון לשערו הוא וברק לוי הציל שער עצמי שהיה שם את הירוקים ביתרון. בדקה ה-21 שאדי שעבאן פרץ ממרכז המגרש ולא איתר את זידאן הפנוי בתוך הרחבה.

דבור (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
דבור (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

דקה 29, 0:1 למכבי ת"א. בניגוד למהלך המשחק, מואנס דבור קיבל כדור בקצה הרחבה ובבעיטה חזקה שלח אותו לחיבורים של רון שושן והעלה את הצהובים ליתרון בקרית שלום.

מברכים את דבור (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
מברכים את דבור (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-35 שושן עצר את עידו אחיאל באחד על אחד. דבור יצא בדקה ה-36 והוחלף על ידי נדב קרופיק. בדקה ה-45 דידאן בעט חזק מהאוויר והכדור גילח את המשקוף.

רימון עשן (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
רימון עשן (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה
בדקה ה-48 סוליליך קיבל כדור באגף ימין, שבר שמאלה וברגל שמאל הטיס את הכדור מעל השער. בדקה ה-55 שעבאן סובב עוד כדור חופשי ברגל שמאל ושוב לא מצא את המסגרת.

נמני (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
נמני (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-59 זידאן הגיע לאחד על אחד לאחר מהלך כדורגל יפה וברק לוי עצר אותו. בדקה ה-73 המחליף עומרי פרל פרץ באגף ימין, הרים בשמאל ומרגוליס נגח לא טוב החוצה.

דקה 74, חיפה השוותה ל-1:1. הירוקים השיגו את השוויון עם שער שנוי במחלוקת: הכדור הגיע בתוך הרחבה לעמאר זידאן שבבעיטת מספרת פגע במשקוף. הכדור ירד לכיוון הקו והשופט פסק שער. לאחר שריקת הסיום החלה מהומה קטנה שנרגעה.

חיפה חוגגת (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
חיפה חוגגת (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

מכבי ת"א: ברק לוי, אלירן ג'ורג' (אושר אבו, 87), מישל נחמיאס, יגיל ביטון, אורי כהן, טאקלה אמסלש, רוסלן ברסקי, רועי קהת, גאל מרגוליס (דור ג'אן, 84), עידו אחיאל (עומרי פרל, 54) ומואנס דבור (נדב קרופיק, 36).

מכבי חיפה: רון שושן, גיא ליפקה, אמרי זייד (סארי פלאח, 46), גבי גרינר, אחמד שעבאן, סינטיהו סוליליך, בר אביטן, ערן מלכין, עאמר זידאן, שאדי שעבאן ודור כוכב.

מהומה (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
מהומה (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

בית"ר ירושלים הביסה 0:3 את הפועל ת"א


בית"ר ירושלים הביסה את הפועל ת"א 0:3 משערים של ברק משה, עומר נחמני ואופיר קריאף. בעקבות הניצחון חלפה בית"ר על פני הפועל בטבלה והתמקמה במקום השישי.

מאמן בית"ר, איתן מזרחי, אמר: "רצינו לסיים בתוצאה גבוהה יותר, אבל אנחנו מסתפקים במה שיש. זה ניצחון יוקרתי. יש יריבות ארוכה בין שני המועדונים ואני מקווה שזה ייתן את ההתחלה להמשך של הקבוצה הבוגרת ביום שלישי בגביע".

איצן מזרחי (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
איצן מזרחי (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

מכבי נתניה אירחה את הפועל ראשל"צ וניצחה 0:2 לאחר ששלטה במשחק לכל אורכו. ירין חסן שהצטיין במשחק כבש את השער הראשון בדקה ה-44 ולאחר מכן בישל את שער הניצחון לאביב עזריאן, רון צורי הצטיין גם הוא בשורות המנצחים.

מאמן נתניה, גיל פישל, אמר לאחר הניצחון: "השחקנים שלי הפנימו שרק בעזרת עבודת צוות אפשר להגיע לניצחון, שלטנו במשחק והיינו טובים לכל אורכו, אנחנו שמחים".

גיל פישל (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
גיל פישל (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

מכבי פתח תקווה שעלתה בהרכב חסר למשחק החוץ מול הפועל חיפה ספגה הפסד 1:0 משער של אלי אלבז. הפועל חיפה נשארה במקום ה-13 בעקבות הניצחון. הפועל רעננה הפתיעה את השלישית בטבלה, בני יהודה כשניצחה 0:2 מצמד של דן רובינסון. בית"ר נס טוברוק ניצחה את הפועל קרית שמונה 1:2.