האצטדיון החדש בפתח תקווה. מעורר מחלוקת (צילום: מערכת ONE)
הדמיה של המגרש בפ"ת. עדיין אין אישורים | צילום: מערכת ONE

מתי סוף סוף ייחנך אצטדיון "המושבה" החדש בפתח תקווה? משחק הבכורה שאמור היה להיערך ביום שני הקרוב בין מכבי פ"ת לבני יהודה לא ייערך בסופו של דבר במגרש החדש, אלא באצטדיון רמת גן, זאת בניגוד לצפי האחרון ולתכניות שמשתנות מדי יום.

בתחילה הצהירו יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, וראש עיריית פתח תקווה, איציק אוחיון, כי המשחק הראשון שייערך ב"מושבה" יהיה המפגש בין הפועל פתח תקווה למ.ס אשדוד (משחק שנערך כבר בשבת שחלפה) ולאחר מכן בין קבוצתו של אייל לחמן לבין הזהובים משכונת התקווה.

כעת מתברר כי עדיין אין תאריך סופי מאחר שהחברה לפיתוח פתח תקווה אשר מנהלת את האצטדיון עדיין לא נתנה את האישור לקיים משחקים בו היות שטרם התקבלו כל האישורים הנדרשים להפעלתו. בחברה הבהירו כי הם עושים ככל שביכולתם על מנת להשיג את האישורים הרלוונטים על מנת שקהל הצופים יוכל ליהנות מהאצטדיון בהקדם האפשרי.

כמו כן, בחברה לפיתוח פ"ת מתכננים לקיים אירוע השקה גדול, מושקע ונוצץ עם נכבדים רבים וביניהם כמובן איציק אוחיון ואבי לוזון. אירוע ההשקה צפוי להיערך ב-6 בדצמבר, אך כאמור דבר אינו סופי. אחריו יתקיים המשחק הראשון באצטדיון, כשעדיין לא ברור האם תהיה זו מכבי פתח תקווה שתחנוך את המגרש או שמא דווקא הפועל פתח תקווה.

בנוסף, בחברה לפיתוח פ"ת מעוניינים לקיים משחק ראווה במקביל לאירוע ההשקה בו נבחרת ישראל תשחק נגד קבוצה מאוחדת של שחקני פתח תקווה ו/או להנחית קבוצה אירופאית גדולה שהסיכויים לכך פחות גבוהים ולפיכך את מירב הכוחות ישקיעו בניסיון לתאם עם נבחרת ישראל משחק שכזה.

מקורבים לשתי הקבוצות ציינו כי אינם מופתעים מהעיכוב בפתיחת האצטדיון שכן גורמים בעיר מעוניינים כי המשחק הראשון יהיה כשאחת מקבוצות העיר תארח קבוצה גדולה שתביא עימה צופים רבים. אחת האופציות שעונות על הדרישות הנ"ל הן המפגש בין מכבי פ"ת להפועל תל אביב ב-17.12. אופציות נוספות הן שמכבי פ"ת תארח את הפועל עכו ב-10.12, אך משחק זה לא ימשוך קהל רב כלל וכן אפשרות שהפועל פ"ת תארח את בני סכנין שבוע לפני כן, אך הסיכויים לכך נמוכים שמשום שספק אם ישיגו כל האישורים הרלוונטים עד אז.

מהחברה לפיתוח אמרו היום ל-ONE: "משום שעדיין אין את כל האישורים האחרונים לפתיחת האצטדיון בצורה המכובדת ביותר לטובת רווחת קהל הצופים, עדיין אין תאריך סופי ולוח משחקים. ברגע שהנושא ייסגר סופית תועבר הודעה מסודרת לתקשורת. החברה לפיתוח פ"ת עושה ככל שביכולתה לקבל את האישורים הרלוונטיים ותכנוננו של אירוע השקה".

שחקני נבחרת ישראל. יחנכו את המגרש בפ&"ת? (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
שחקני נבחרת ישראל. יחנכו את המגרש בפ&"ת? (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

ממכבי פתח תקווה אישרו כי המשחק נגד בני יהודה ייערך ביום שני הבא בשעה 20:00 באיצטדיון רמת גן.