יואב כץ. הזמן קצר והמלאכה מרובה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
יואב כץ. מצפה לשינוי מהיר (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

הכל הולך הפוך השנה להפועל חיפה: פציעות, הרחקות והפסדים. מתברר שגם כאשר מכריזים בקבוצה על הגעתו של חלוץ הולנדי זר, קולינס ג'ון, להתרשמות, הדברים לא הולכים חלק.

קולינס בן ה-26 שיחק בניימכן ההולנדית ופולהאם האנגלית והיה אמור לנחות בארץ לפנות בוקר ולערוך אחה"צ את אימון הבכורה. ניצן שירזי אפילו הסכים להזיז את שעת האימון כדי לראות את החלוץ, אבל ההולנדי המעופף לא הגיע.

לטענת סוכניו מדובר בעיכוב טכני וקולינס ינחת ב-48 השעות הקרובות. בהפועל חיפה אמרו הבוקר: "כאשר לא הולך אז לא הולך. מזל שיש בליגה עוד כל כך הרבה מחזורים כדי לתקן".

מי שמאבד את הסבלנות ורוצה שיפור מיידי הוא הבעלים יואב כץ, שבתחילת העונה דיבר על מקום בפלייאוף העליון. כץ אמר :"אני מקווה מאד לראות את השחקנים עושים סוויץ' ומשנים כיוון כבר במשחק הליגה הבא מול בית"ר י-ם. אם לא יהיה שיפור דרסטי ביכולת יהיו שינויים. אני מקווה שכל אחד יבין את מה שמוטל עליו. אני מצפה משחקני הרכש שהגיעו להיות חלקה מההצלחה שאליה אנחנו שואפים".

עתידו של משה ביטון ממשיך להיות לא ברור. שירזי שכבר שוחח עם החלוץ בשבוע שעבר והבהיר לו שהוא מצפה ממנו לשינוי, נמצא תחת לחץ לשחררו. המשחק מול בית"ר עלול להוות את ההזדמנות האחרונה של ביטון שבמשחק האחרון מול בני יהודה דווקא גילה ניצוצות של חזרה לכושר משחק.

קולינס ג´ון. יגיע ב-48 השעות הקרובות (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
קולינס ג´ון. יגיע ב-48 השעות הקרובות (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

אמיר אבוניל חזר להתאמן אבל לא יהיה בסגל. גל אראל שחזר מפציעה גם כן בספק ואייל טרטצקי שאמור לעבור ניתוח בידו יעבור מחר בדיקה אחרונה לפני ניתוח אפשרי וגם הוא לא בסגל. אושרי רואש מורחק לעוד שני משחקים מול ויחמיץ את המשחק מול בית"ר והמשחק מול הפועל עכו ביום רביעי בקרית אליעזר.

מרוואן קבהא ומשה ביטון (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
מרוואן קבהא ומשה ביטון (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE