דבאלשווילי ברגע הפציעה. ייעדר כחודש (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
דבאלשווילי ברגע הפציעה. ייעדר כחודש (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדיקת האולטראסאונד שעבר הבוקר (שלישי) החלוץ הגאורגי של מכבי חיפה, ולדימיר דבאלשווילי, אוששה את האבחנה הראשונה שקבעה כי החלוץ סובל מקרע בינוני בשריר הירך האחורי וייאלץ להיעדר מהממגרשים בחודש הקרוב.

מדובר במכה לא פשוטה, הן לחלוץ והן עבור מכבי חיפה, שתיאלץ להסתדר עם מצבת חלוצים מצומצת ביותר שכרגע כוללת את תומר חמד, מוחמד גדיר שמתאושש מפציעה ושלומי אזולאי שסובב את קרסולו ובחיפה מקווים להכשיר למשחק מול אשדוד.

מכת הפציעות לא פסחה גם על ג'ון קולמה שנאלץ לנטוש את האימון בגלל פגיעה בקרסול. שחקן נוסף שזכה למנוחה הוא שי מימון שסובל מפציעה בקרסול. גם טאלב טוואטחה הצעיר, ששוחרר מסגל נבחרת ישראל הצעירה, זכה למנוחה.

טוואטחה סובל ממתיחה במפשעה ובחיפה מרוצים משחרורו מהנבחרת. המגן הצעיר משחק כדרך קבע במקומו של פיטר מסיללה ונאלץ להתרגל לעומסים גדולים יותר. פיטר מסיללה אמור לחזור לפעילות רק לקראת חודש הבא.

במועדון לא מתרגשים מהעובדה שהפועל ת"א היא זו ששמה את ידה על אלרואי כהן מק"ש. אלישע לוי רצה מאוד את כהן כבר לפני חודש אבל בחיפה לא מוכנים לשלם סכומי כסף כה גבוהים על שחקנים ישראלים בטח לא סכומים של מיליון או מיליון וחצי יורו.

בוקולי מול אלרואי כהן. בחיפה לא מצטערים שהוא עבר להפועל (עמית מצפה (צילום: מערכת ONE)
בוקולי מול אלרואי כהן. בחיפה לא מצטערים שהוא עבר להפועל (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

במכבי חיפה יכולים להיות מרוצים מהעובדה שבכלים שיש לרשות אלישע הקבוצה נמצאת במקום הראשון עם סיכוי טוב לזכות בתואר הנכסף. אגב, ההחלטה לשחרר את שני השחקנים הברזילאים שנבחנו, התקבלה אחרי שהיה ברור שהשניים לא יכולים לשדרג את הקבוצה ואין טעם להחתים זר שלא ישדרג ויבוא על חשבון שחקן בית. אלכסנדר זהבי הגיע הבוקר לאימון ונפרד מחבריו. זהבי הושאל עד תום העונה להפועל עכו.

זהבי עם יניב קטן. הקשר נפרד מחבריו (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
זהבי עם יניב קטן. הקשר נפרד מחבריו (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE