ההתאחדות לכדורגל כינסה היום (שני) ישיבה מיוחדת בשיתוף רופאים, על בדיקות סמים בליגות הבכירות ובנבחרות השונות.

את הישיבה כינסו לירן ליפשיץ, מנהל האגף הרפואי של ההתאחדות, וד"ר מיקי זגר, רופא נבחרת הנערים ובודק "דופינג" (שימוש בחומרים אסורים) מטעם אופ"א ובהתאחדות לכדורגל.

הישיבה היתה מצגת הדרכה והכשרת צוותים לתחילת הקמפיין. פאנל הישיבה היה מורכב מרופאים, מלווים ובודקים מקצועיים ומוסמכים ע"י אופ"א, שיתחלקו לצוותים ויערכו בדיקות פתע לכדורגלנים בליגת העל, גביע הטוטו, בגביע המדינה ובנבחרות השונות מנערים ועד הבוגרת.

במקרה ובבדיקת שתן תהיה חיובית וימצאו חומרים אסורים, יעלה השחקן בפני ועדת משמעת והוועדה תחליט את העונש לפי כמות הפעמים שהשחקן יימצא חיובי ועל פי החומרים בהם הוא השתמש. העונש לא יהיה אחיד ויש מספר רב של קריטריונים ומדדים שעל פיהם יקבע העונש.

בשלב הראשון יהיו בדיקות שתן ומאוחר יותר יכנסו בדיקות הדם לצורך העניין, במסגרות האירופיות כבר התחילו עם בדיקות הדם וכבר באליפות אירופה הקרובה חלק גדול מהבדיקות יהיה בדיקות דם.

ישיבה בהתאחדות לכדורגל. יקבלו 3 מיליון (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
הישיבה בהתאחדות לכדורגל (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

לירן ליפשיץ, מנהל האגף הרפואי, אמר: "חשוב לנו לציין שבכדורגל לא תופסים הרבה בדיקות חיוביות. מטרת הבדיקות בהתאחדות לכדורגל ובאופ"א זה בעצם לחינוך, למניעה, להדרכה ולמשחק הוגן. כמובן שגם להרתעה ומי שייתפס ייענש בחומרה ויושעה מפעילות. כמות הבדיקות הולכת וגדלה, הדגש הוא על משחק הוגן ואנחנו צריכים להיות עם היד על הדופק ולבדוק".

ישיבה נגד סמים (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
ישיבה נגד סמים (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE