רנגלוב מאוכזב. יעזוב ביומיים הקרובים (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
רנגלוב מאוכזב. יעזוב ביומיים הקרובים (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

דמיטאר רנגלוב לא ימשיך במכבי תל-אביב, כך הודיעה היום (רביעי) הקבוצה באופן רשמי לחלוץ הבולגרי, שיעזוב את הקבוצה ביומיים הקרובים. כפי שהוחלט לפני כחודש, מכבי לא תממש את האופציה לעונה נוספת ונציג הבעלים ג'ק אנגלידיס ומנכ"ל הקבוצה עוזי שעיה צפויים להגיע להסדר כספי מול רנגלוב לאחריו ישוחרר השחקן מהקבוצה.

לחלוץ, שהגיע למכבי בתחילת העונה לאחר פציעתו של ברק יצחקי, הובהר שמכבי מעריכה את תרומתו העונה. רנגלוב הושאל מקבוצתו הגרמנית בורוסיה דורטמונד עד תום העונה עם אופציה לרכישת כרטיסו בתום העונה, אך מדובר על סכום גבוה ובמועדון החליטו שלא לממש את אופציית הרכישה.

אחרי שקיבל את ההודעה על שחרורו אמר רנגלוב למקורביו: “אני יכול להודות למכבי על העונה הזו. הבנתי שסכום הכסף שיצטרכו לשלם עליי מדורטמונד הוא גדול מדי בשבילם.

"אני חושב שזה צעד טוב בשבילי לחזור לדורטמונד ולנסות להשתלב שם. השתדלתי לעזור למכבי העונה ואני חושב שהצעד הזה טוב לשנינו". רנגלוב יעזוב כבר ביומיים הקרובים את הארץ.

באופן אירוני, ההודעה על אי מימוש האופציה באה ביום בו ברק יצחקי ערך לראשונה העונה אימון מלא עם הקבוצה ואף השתתף במשחקון פנימי שערכו השחקנים, מה שהעלה לא מעט חיוכים בקרית שלום.

גורם במועדון אמר ל-ONE: ”אין לנו שום כוונה למהר עם חזרתו של יצחקי להרכב, אבל בהחלט מדובר בצעד מעודד ומשמעותי בתהליך ההחלמה של החלוץ. הצוות הרפואי שלנו עוקב אחר מצב ברכו לאורך כל התקופה הזו במטרה להמשיך לשקם אותו כדי שיצחקי יהיה כשיר במאת האחוזים, כשיעלה לשחק על כר הדשא בפעם הראשונה".

שחקנים בקבוצה התייחסו גם הם לאימון המלא שערך החלוץ ואמרו: “אם אחרי הפציעה של יצחקי במשחק נגד מכבי חיפה אפשר היה לחוש את ההרגשה הקשה של השחקנים על כר הדשא בזמן שנותר עד לסוף המשחק, ברור שהיום, במיוחד לאור המצב שלנו, זה מאוד משמח לראות את החבר שלנו חוזר לתפקד כמו שאנחנו מכירים אותו".

ברק יצחקי עם יוסי זיגדון. ערך לראשונה אימון מלא (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
ברק יצחקי עם יוסי זיגדון. ערך לראשונה אימון מלא (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

בניגוד ליצחקי, מאור בוזגלו שסובל מרגישות במפשעה אחרי שנטש אמש את האימון לא התאמן גם היום. בקבוצה מאמינים ומקווים שהקשר יהיה כשיר עד יום שבת. גם הבלם אבי סטרול, שסובל מרגישות בברך, ערך אימון חלקי בלבד ולא ברור אם יהיה כשיר למשחק בשבת.