לפחות בנוער, תל-אביב צהובה. מכבי גברה היום (שבת) 0:2 על הפועל בדרבי של העיר, שנערך במתחם חודורוב בשלב שמינית גמר גביע המדינה.

הצהובים אמנם ניצחו בהפרש של שני שערים, אך בהחלט ניתן לומר שהתוצאה משקרת. שחקניו של עמיר תורג'מן היו טובים בהרבה ואלמלא יכולת טובה של אריק ינקו בשער האדומים או מעט יותר ריכוז מצידו של מואנס דבור, מכבי היתה חוגגת מספר פעמים נוספות.

כבר לאחר שמונה דקות עלו הצהובים ליתרון לאחר שגאל מרגוליס פרץ באגף ימין והעביר רוחב לרועי קהת, שדחק מקרוב.

מוליכת הטבלה המשיכה ללחוץ ובדקה ה-23 חגגה בשנית - מואנס דבור הקפיץ באלגנטיות תוך כדי סיבוב לתוך הרחבה ומושיקו לוגסי נעץ את השני.

לקראת הסיום נפצע לוגסי בגבו ונאלץ לרדת מכר הדשא כשהוא נישא על גבי אלונקה.

שחקני מכבי ת"א חוגגים בדרבי (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
שחקני מכבי ת"א חוגגים בדרבי (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

עמיר תורג'מן: "מכבי ת"א הקבוצה הבכירה בעיר בנוער"

מאמן מכבי ת"א, עמיר תורג'מן, היה מאושר בסיום ואמר: "לנצח בוולפסון זה בהחלט לא קל, אנחנו קבוצה טובה ומיוחדת. ברוב שלבי המשחק באמת היתה קבוצה אחת על המגרש, ידענו שאנחנו יותר טובים ושיש לנו שחקנים שיודעים להכריע את המשחק מהר. אנחנו ממשיכים קדימה, השחקנים יחגגו פה בחדר הלבשה ואנחנו יכולים לחגוג בלב, אבל פה זה נגמר כי אנחנו ממשיכים במשחקי הליגה".

"הוכחנו שמכבי ת"א הקבוצה הבכירה בעיר בנוער, זו פעם שניה שאנחנו מנצחים בוולפסון העונה. יש לנו קבוצה טובה עם שחקנים מוכשרים, וחלק מהם היו חסרים לנו היום כי הם עם הבוגרים. מבחינתי כל מי שעולה לבוגרים זו ברכה, כי בעצם זו העבודה שלנו". הוסיף תורג'מן.

עמיר תורג´מן ויגיל ביטון. &" (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
עמיר תורג´מן ויגיל ביטון. &" (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

קשר מכבי ת"א, רוסלן ברסקי, אמר: "אמנם ניצחנו את כל המשחקים נגד הפועל העונה, אבל הם עדיין קבוצה טובה. אני חושב שהביחד של הקבוצה שלנו זה מה שהשפיע על המשחק היום, אנחנו קבוצה מאד מגובשת, משחקים ביחד וזה גם מה שהמאמן רוצה. אנחנו שואפים ללכת עד הסוף בגביע העונה, אנחנו נמצאים במצב טוב העונה ורק רוצים להמשיך ככה".

המאמן המפסיד, אבי פיטוסי, אמר בסיום: "לא הגענו למשחק. היו הבדלי רמות ניכרים לצערי. חשבנו שבמשחק נתון אחד, משחק גביע, יהיה ניתן לצמצם את הפערים האלה, אבל לא עשינו את זה. אנחנו יודעים שמכבי קבוצה טובה יותר ומבחינת פערי הרמות אין לי מה לעשות, ניסיתי לדרבן בקטע של המוטיבציה אבל לא הצלחתי. חבל מאוד, אני מאוכזב בשביל השחקנים. העונה לא נגמרה מבחינתנו, נמשיך להתאמן ולנסות להכשיר שחקנים לקבוצה הבוגרת".
 

אבי פיטוסי ודור חי חמו (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אבי פיטוסי ודור חי חמו (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה

משחק הדרבי יצא לדרך בחודורוב. כבר בדקה השניה גאל מרגוליס איים על השער מ-25 מטרים, אך אריק ינקו היה מוכן וקלט. בדקה החמישית מואנס דבור קיבל מסירה ממושיקו לוגסי ומ-16 מטרים בעט חזק, אולם שוב ינקו היה במקום והדף. בדקה השביעית אלירן ג'ורג' הגביה מאגף ימין היישר לראשו של מואנס דבור שנגח לידיו של אריק ינקו.

רוביק זזיאן ויגיל ביטון במאבק על הכדור (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
רוביק זזיאן ויגיל ביטון במאבק על הכדור (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

דקה 8 - מכבי תל-אביב עולה ל-0:1. הלחץ הצהוב השתלם אחרי שגאל מרגוליס תיעתע בהגנת הפועל באגף ימין והעביר רוחב אותו דחק רועי קהת פנימה.

רועי קהת ומואנס דבור חוגגים, אריק ינקו, איציק בטורוב ורוביק זזיאן  (צילום: מערכת ONE)
רועי קהת ומואנס דבור חוגגים, אריק ינקו, איציק בטורוב ורוביק זזיאן מאוכזבים (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-13 גאל מרגוליס נשלח בכדור ארוך ומצא עצמו במצב של אחד על אחד מול אריק ינקו, אך בעט לגופו של השוער במקום לכבוש. בדקה ה-19 רועי קהת חדר לרחבה ובמקום לבעוט התמהמה ונבלם.

טקלה אמסלש מנסה לשמור על הכדור (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
טקלה אמסלש מנסה לשמור על הכדור (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

דקה 23 - מכבי תל-אביב כבר ב-0:2. מואנס דבור המצוין הקפיץ באלגנטיות לתוך הרחבה תוך כדי סיבוב ומושיקו לוגסי לא נכשל מול אריק ינקו כדי להכפיל את התוצאה.

מושיקו לוגסי חוגג את השני של מכבי (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
מושיקו לוגסי חוגג את השני של מכבי (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-30 גם הפועל הגיעה למשחק. גילי גילקרוב קיבל כדור בתוך הרחבה ובעט לגופו של ברק לוי, שהתייצב מצוין. בדקה ה-42 מישל נחמיאס ראה כרטיס צהוב לאחר שתפס בחולצתו של גילי גילקרוב.

מחצית שניה

אבי פיטוסי ביצע שני שינויים עם פתיחת המחצית השניה - שחר ימין ומשה דננבאום נכנסו על חשבון עבד מצליח ועלי עדאווי. בדקה ה-55 אלירן ג'ורג' הגביה מאגף ימין לפינה הרחוקה, שם המתין מואנס דבור, שנגח לרשת החיצונית.

אלירן ג´ורג´ מנסה לסגור את עדן שרם (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אלירן ג´ורג´ מנסה לסגור את עדן שרם (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-61 גאל מרגוליס פתח מבערים, עקף את איציק בטורוב, שספק הכשיל אותו בתוך הרחבה, ללא תגובת השופט. בדקה ה-64 מואנס דבור הוריד כדור ארוך לרועי קהת, שירה חזק מעל שערו של אריק ינקו. בדקה ה-66 נדב קרופניק החליף את דין אקפי.

גילי גילקרוב מוציא את הפועל קדימה (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
גילי גילקרוב מוציא את הפועל קדימה (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-69 כפיר אייזנשטיין יצא ופינה את מקומו לטובת שון מלכה. בדקה ה-75 ג'קי נתן החליף את גילי גילקרוב. בדקה ה-77 גל מאיו ראה צהוב אחרי תיקול חריף על מושיקו לוגסי, שנפצע בגבו ונאלץ לצאת מהמגרש על אלונקה. בדקה ה-85 מואנס דבור השתחרר משני שומרים, אך החמיץ שער בטוח.

מואנס דבור נוגח. החמיץ מספר מצבים (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
מואנס דבור נוגח. החמיץ מספר מצבים (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-87 אלכס בסוק החליף את פיליפ אבו מאנה. בדקה ה-88 מואנס דבור קיבל כדור על מגש של זהב, אך נגח מחמישה מטרים החותה. בדקה ה-89 אושר אבו החליף את גאל מרגוליס. בדקה ה-91 אלירן ג'ורג' ראה צהוב אחרי דחיפות עם שחקן הפועל.

מושיקו לוגסי מפונה מהמגרש (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
מושיקו לוגסי מפונה מהמגרש (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

הפועל תל-אביב: אריק ינקו, גל מאיו, רוביק זזיאן, איציק בטורוב, עבד מצליח (שחר ימין, 46'), דור חי חמו, כפיר אייזנשטיין (שון מלכה, 69'), פיליפ אבו מאנה (אלכס בסוק, 87'), גילי גילקרוב (ג'קי נתן, 75'), עלי עדאווי (משה דננבאום, 46') ועדן שרם.

מכבי תל-אביב: ברק לוי, אלירן ג'ורג', טקלה אמסלש, מישל נחמיאס, יגיל ביטון, גאל מרגוליס (אושר אבו, 89'), דין אקפי (נדב קרופניק, 66'), רוסלן ברסקי, מושיקו לוגסי (עומרי פרל, 80'), מואנס דבור ורועי קהת. 

בית"ר י-ם, הפועל כפ"ס, מכבי הרצליה, נתניה וב"ש ברבע הגמר 

מכבי חיפה העפילה לרבע הגמר אחרי שניצחה בפנדלים את הפועל ירושלים. המשחק עצמו לא היה קל עבור הירוקים והסתיים ב-0:0. בסופו של דבר, בדו-קרב מהנקודה הלבנה ניצחו הירוקים. ערן מלכין כבש את שער הניצחון.

איתי מרדכי. לא הלך קל, אבל בסוף חיפה ברבע הגמר (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
איתי מרדכי. לא הלך קל, אבל בסוף חיפה ברבע הגמר (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בית"ר ירושלים העפילה לרבע הגמר לאחר שדרסה 0:4 את הפועל עכו. צחי אליחן כבש צמד (15 ו-65), שי מזור (35) ועדן ספקוני (75) השלימו. שער בודד של אדהם מרעי בדקה ה-37 סידר להפועל כפר סבא 0:1 על בני יהודה.

מכבי הרצליה עלתה גם היא לרבע הגמר על חשבון הפועל ראשל"צ לאחר משחק דרמטי שהוכרע בדו-קרב מהנקודה הלבנה. הכתומים צעדו ביתרון 0:2, אך שושן זיגדון (75) וליאור בנארוס (82) קבעו שוויון ושלחו את המשחק להארכה ולפנדלים. תומר אריה העלה את הרצליה ל-4:5 מהנקודה הלבנה והשוער בר מנקר השלים את העבודה כשהדף את הבעיטה של שחקן ראשל"צ.

צחי אליחן חוגג. כבש צמד מול הפועל עכו (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
צחי אליחן חוגג. כבש צמד מול הפועל עכו (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

מכבי נתניה גברה 4:5 על בני סכנין בדו-קרב פנדלים לאחר 0:0 בתום 120 דקות. עמית שמילוביץ' חתום על הפנדל המנצח של הנתנייתים. הפועל ב"ש גברה 0:1 על הפועל ר"ג משער של הקפטן יונתן אוזן (73) אחרי בישול של שמעון לוגסי.