עומרי קנדה. חשד שנסחט ע"י עבריינים (צילום: מערכת ONE)
עומרי קנדה. בדרך החוצה מהפועל? (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

בהפועל אשקלון לא נחים על זרי הדפנה של הניצחון הגדול 0:4 בחוץ על הפועל ר״ג, והיום (שלישי) אחרי שהחתימו את הבלם הסלובני, סואד פילקוביץ׳, פנה הבעלים פרוספר אזגי להפועל ת״א במטרה לשאול את המגן הימני, עומרי קנדה.

האגף הימני בהגנת אשקלון זקוק לחיזוק משמעותי לקראת המשך מאבקי ההישרדות בליגת העל. בהנהלת האדומים לא דחו את הבקשה על הסף וכעת ממתינים שם להתפתחויות בימים בקרובים. אזגי אינו מתכוון לעצור בכך ולטענתו לאחר המשחק מול הפועל חיפה הוא מעוניין לצרף ״שלושה שחקנים בכירים אשר נמצאים על הכוונת״.

סואד פילקוביץ', אשר מיוצג על ידי אדם קידן וגלעד קצב, חתם באשקלון עד תום העונה עם אופציה להארכת החוזה בעונה נוספת, זאת לאחר שהותיר רושם חיובי מאוד על אנשי הצוות המקצועי שבחנו אותו לפני כשלושה שבועות וכעת השיבו אותו לישראל על מנת לחתום במקומו של מור דהן, ששוחרר מהקבוצה.

כעת, שוב עומדת מצבת הזרים של אשקלון על חמישה במספר כשפילקוביץ' מצטרף לשוער סטיבן אהורלו, לחברו לחוליית ההגנה, דארקו לובריץ' ולחלוצים אריק גאו וסרג' איילי. לכן, מחפשים כעת בקבוצה הדרומית בעיקר רכש נוסף מבין השחקנים הישראלים המצויים בשוק כמו גם יהודים אשר משחקים בחו"ל.

מי שמועמד להצטרף לקבוצה הוא קשרה של מ.ס אשדוד, עידן שדה, אשר הביע את רצונו לשחק תחת גיא עזורי, שמאוד מעריך את יכולותיו של השחקן. בנוסף ממשיכים להתאמן בקבוצה שני קשרים אחוריים יהודים מארגנטינה ומארה"ב, שינסו להותיר רושם חיובי על מנת להצטרף לקבוצה לקראת המשך העונה.

במשחק מול קבוצת הנוער גברו הכחולים 0:3 על השחקנים הצעירים של המועדון, כשאת השערים כבשו סרג׳ איילי, שי בירוק ואריק גאו.

בקרב אוהדי הקבוצה ישנה שביעות רצון גדולה מאוד מהוזלת מחירי הכרטיסים למשחק שמול הפועל חיפה בשבת. כזכור, מחירי הכרטיסים יהיו אחידים לכל הגילאים ויעמדו על 40 ש"ח, כש-2,000 כרטיסים יחולקו בבתי הספר השונים בעיר והילדים יתבקשו להגיע בחולצות בצבע כחול או לבן.

את הכרטיסים ניתן לרכוש כבר מהיום במשרדי המועדון המצויים באיצטדיון "סלה", וכמו כן בבית הקפה של רוז'ה חטב במדרחוב העירוני שבעיר הדרומית. בהנהלת אשקלון מקווים שההתעוררות שמורגשת היטב בקרב האוהדים בשבועות האחרונים תימשך והקהל יתחיל להגיע למשחקים כמו בימים עברו.

אוהדי אשקלון (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי אשקלון (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

מגנה של הקבוצה, נדב אברג'יל, עזב את הקבוצה הדרומית לאחר שלא זכה לקבל הזדמנויות מהמאמן גיא עזורי ועבר בהשאלה לקבוצת בני אילת מצמרת ליגה א' דרום, זאת בתקווה לצבור דקות משחק וניסיון בקבוצה בוגרת, דבר שלא התאפשר עבורו עד כה העונה בקבוצה בה גדל.