אלפי שחיינים צפויים לזנק מחר (שבת) החל מ-07:00 בבוקר לצליחת הכינרת ה-55 ע"ש יעקב חסיד ז"ל.

מדובר באחד מאירועי הספורט העממי הגדולים ביותר בישראל וללא ספק אחד היפים ביותר.

בשבת החל משש וחצי בבוקר יעלו השחיינים, ממגרש החנייה בבית בנדל הסמוך לחוף צמח, לאוטובוסים שייקחו אותם לשני זינוקים: המסלול הארוך ייצא מחוף האון ויסתיים בצמח – מרחק של 3.5 ק"מ, והמסלול הקצר ייצא מחוף מעגן ויסתיים גם בצמח – מרחק של 1.5 ק"מ. הזינוק למקצים הוא משעה 07:00 עד 09:00.

תמורת דמי הרשמה של 75 שקלים יזכו הצולחים להסעה מצמח לזינוק, ובסיום לתיק גב, מדליה וכמובן המנהג המסורתי מהימים הראשונים של הצליחה: שוקו ולחמנייה.

כ-30 כלי שייט (סירות, רפסודות ואוניות) יתפרסו לאורך כל המסלול, בממוצע כל 150 מטר, חלק מהסירות יהיו נייחות ועליהן ניתן יהיה לנוח ולאגור כוחות להמשך השחייה וחלקן יהיו ניידות ויקדמו את הצולחים לעבר נקודת הסיום. בנוסף יהיו גם ששה מצילים וצוות רפואי.

אישה שוחה בבריכה (צילום: jupiter images)
ציפה על הגב - אחד "מענפי הספורט" היומיומיים של הכנרת | צילום: jupiter images

תמורת 15 שקלים יוכלו בני משפחות הצולחים, שלא מתכוונים לשחות, להמתין על המדשאות בחוף צמח שם גם יתקיים טקס הסיום של האירוע.

בין אלפי הצולחים צפויים לזנק למים בני הזוג אדר - חגי בן ה-82 ועמליה בת ה-80 - שצולחים בפעם ה-51 ושיאן הצליחות, בן עמי איצקוביץ' בן ה-74, שיצלח את הכינרת בפעם ה-53. צביקה עוז (67) יצלח בפעם החמישים.

בימים היפים של הכינרת, כשהאגם היה מלא לאחר חורפים מוצלחים, היה אורך המסלול הארוך מגיע אף ל-4.2 ק"מ, אולם בשל החורפים השחונים האחרונים צפויים הצולחים ללכת כ-300 מטרים עד שיוכלו לעבור למצב שחייה.

גיורא אסתרי, מנהל מחלקת הספורט של המועצה האזורית עמק הירדן, אמר ל-ONE שהציפייה היא לכששת אלפים צולחים והוסיף: "אנו מזמינים את הציבור לבוא ולהזדהות עם המצב העגום של הכינרת ואולי נתפלל שם כולנו שיירד סוף סוף גשם".