רענן כץ, שמעון מזרחי ודיוויד פדרמן (צילום: עודד קרני)
כץ. מחכה לסיום העונה | צילום: עודד קרני

"כבר לפני שלוש ארבע שנים אמרתי שאני רוצה את שרון דרוקר", כך אמר הערב (שלישי) רענן כץ, מבעלי מכבי ת"א.

כץ אמר את הדברים בספורט 99 בשיתוף ONE וזאת יום לפני משחק הליגה נגד עפולה/גלבוע בו מכבי תנסה לעצור את רצף ההפסדים המביך בליגת ווינר.

ביום ראשון ספגה מכבי את הפסד הליגה הרביעי ברציפות - הפעם לאשקלון. זה הגיע אחרי הפסד ביתי לגליל של קטש, וגם כניעות להפועל חולון ועירוני נהריה.

נראה שמכבי לא התאוששה מהפיינל-פור האירופי. היא הפסידה לפני ההמראה למדריד וגם עם החזרה מההפסד לצסק"א מוסקבה.

"מחר זה יום חדש", אמר כץ וניסה להיות אופטימי אבל לא הסתיר את דעתו האמיתית: "אם הייתי בארץ, הייתי יושב על השחקנים ומגלה מה הבעיה. הרומאים שלטו בעולם. כשהיו מפסידים, היו אומרים שרומא תקום מחדש. היו אומרים את זה שלוש פעמים והם ניצחו בכל הקרבות".

"לדעתי יש לנו חומר שאין סיבה שלא ינצח וייקח אליפות. יש לנו מאמנים וכל אחד משמעון, דייויד וכולם, צריך לדבר עם השחקנים. כל אחד באופן נפרד. עם כל שחקן כמה דקות. לשאול מה הולך. מי זו מכבי. לפעמים אני רואה דברים שאני לא מבין".

כץ הוסיף: "אני לא רוצה לומר משהו נגד אף אחד. בואו ננסה להביא כל שחקן לשיא שלו לעוד שבועיים לפיינל-פור. אותם שחקנים ששיחקו נגד סיינה אין סיבה להביא אותם לשחק באותה צורה. אם אני הייתי בארץ, הייתי מדבר עם כל שחקן ומוצא את הבעיות. הייתי נותן להם מוטיבציה".

על ההפסדים של מכבי העונה, אמר הבעלים: "יש הפסדים אבל מצד שני למרות החלפת המאמנים, הגענו לגמר של היורוליג. הגענו כמעט לשיא ביורוליג. מבחינת הליגה, יש בעיה עם השיטה גם. דיברתי עם קופל ואולי בשנים הבאות ישחקו 4 הגדולות סדרות ואז הגמר הטוב מ-5, זה הכי הוגן".

"לקטש לא היתה כימיה עם השחקנים"

לקראת הפיינל פור הישראלי המתקרב, אמר כץ: "אני מנסה לא ליצור שום מתח, להיות 'ילד טוב' עד הגמר. אני מקווה שמי שדיברתי איתו מקשיב למה שאני אומר ויעשה כל מאמץ כדי שננצח. אין סיבה ששחקן מקצועני שמקבל שכר גבוה, לא יעשה כל המאמץ האפשרי כדי לנצח. אחרי שנזכה באליפות, יהיה זמן לדבר. אני רוצה רק את הטוב למכבי. אין לי שום הנאה אחרת. המטרה אחת - שמכבי תזכה ביורוליג ובאליפות. אני רוצה לעשות מה שאפשר, בצורה הכי מתקדמת, כדי שמכבי תהיה מספר 1 ושום דבר אחר לא יעמוד בדרכי.

"כל דבר שלילי זה התאבדות לדעתי, בוא ניתן לצביקה את כל הגיבוי. תנו לו את הצ'אנס לזכות באליפות. בזמן שעשינו את ההחלפה לא היו שום ברירות. הקבוצה לא תיפקדה. כולם ידעו מי היה המאמן, וזה לא אישי".

שרון דרוקר (צילום: עודד קרני)
דרוקר. מוערך | צילום: עודד קרני

כשנשאל האם קטש לא היה בעיה ענה הבעלים: "את מצחיקה אותי. שני דברים רעים לא עושים משהו טוב. ברור שעודד לא היה צריך להמשיך. לא היתה כימיה וזה לא הלך. הגיל לא משנה. לכל דבר יש זמן, אנחנו שבועיים לפני הפיינל פור. לפני חודש דיברנו על הפיינל פור של היורוליג. כשאתה יוצא למלחמה, אתה יוצא עם מה שיש. זה מה שיש לנו היום, בוא ניתן גיבוי לשחקנים ולמאמנים כדי שיבואו בצורה הכי טובה ומוכנה לפיינל פור ולאליפות".

על דבריו של פיני גרשון בספורט 99 בשיתוף ONE, אמר כץ: "במקום שחוזרים בתשובה, אפילו צדיקים לא יכולים לעבוד. טוב מאוחר מאשר אף פעם לא".

"דרוקר הוא בחור צעיר וכשרוני"

כץ התייחס לשרון דרוקר, ששמו עלה כמועמד לתפוס את מקומו של צביקה שרף על הקווים: "אני הייתי בעבר מאוד חיובי בנוגע לשרון דרוקר. אני מעריך את הידע שלו. הוא בחור צעיר וכישרוני. לא צריך לדבר על שום דבר עד לסוף העונה".

אחד מבעלי מכבי ת"א התייחס לכך שאי זכייה באליפות תהווה לכשלון עבור הקבוצה: "אם את חושבת שאני היום אגיד מילה על מי שעובד היום, אני לא אעשה דבר כזה. אני מקווה שהשותפים שלי יעשו מה שאפשר, אפתח את הפה אחרי הפיינל פור.

"אגיע יום לפני הפיינל פור. בדרך לכותל לא נבכה (על האליפות). אני האדם היחידי שאמר גם במדריד שיהיה כישלון אם לא ננצח את סיינה. גם לפני צסק"א אמרתי וגם לפני הפיינל פור אני אומר שזה יהיה כישלון. אנחנו לא באים בשביל ההשתתפות. זה לא כמו בקיבוץ, שהעיקר ההשתתפות".