פפי מול ג'מצ'י (צילום: מתן להב, מערכת ONE)
פפי תורג'מן עולה לסל מול ותיקי מכבי ת"א | צילום: מתן להב, מערכת ONE

קצת חדשות טובות לאוהדי הפועל ירושלים: לא רחוק היום בו פפי תורג'מן, דורון שפע, ארז חזן ואפילו עדי גורדון יעלו על הפרקט במלחה. ליתר דיוק, מדובר על עוד פחות משבועיים, ב-29 לינואר.

על אף שרבים מאוהדי הכדורסל יטענו שלחלקם יש מקום בליגת העל או לפחות בלאומית, זוהי אינה הסיבה לשמה החבורה המכובדת מתכנסת.

כבר תקופה ארוכה שגדי קידר, האחראי על מחלקות הנוער של ירושלים ומאמן העל של נבחרות הולנד (הבוגרת והצעירות) בהווה ומאמן הקבוצה הבוגרת של ירושלים בעבר, מנסה לארגן מסגרת שתפגיש את ותיקי המועדון, על בסיס קבוע. "זה כבר הרבה זמן באוויר", הוא מסביר, "אבל עכשיו קיבלנו החלטה שאנחנו הולכים על זה".

"אנחנו רוצים להחזיר את התקופה החוויתית שהיתה לנו, עם אחד הצוותים היותר מעניינים שהיו בירושלים מבחינת שחקנים", מספר קידר בהתרגשות, "אנחנו עובדים על זה יחד עם מוריס אוחיון, שהיה מנהל הקבוצה שנים רבות, ובשיתוף רשות הספורט העירונית ודני קליין".

הרשימה של השחקנים שאמורים ליטול חלק בפרויקט כוללת שמות נוספים, מלבד אלו שפורטו לעיל. "כל מי שדיברנו איתו הביע עניין, התלהב וכבר מצפה לזה", מפתיע קידר, שמציין גם את פיני לוי, אייל חי, ארז זייצ'יק ואפילו קני וויליאמס ("הוא מזוהה עם ירושלים יותר מהרבה ישראלים ששיחקו במועדון עונה או שתיים").
לאחר שנים רבות של ציפיה, קידר לא מתכוון לחכות: "בסוף החודש נקיים אימון ראשון, וכבר באמצע החודש הבא נשחק בטורניר באילת לזכרו של חברי, אודי סגל, זיכרונו לברכה".

ומה בעצם מטרתה של קבוצת הותיקים? "קודם כל הקהילה", מבהיר קידר, "וכמובן שיש פה גם עניין חברתי. אל הטורניר יגיעו גם משפחותיהם של השחקנים". האם הקהל שירצה להגיע ולצפות באליליו, יוכל לעשות זאת? "כמובן, זה פתוח וזו חלק מהמטרה", אומר קידר.

לגבי המסגרת בה תיטול הקבוצה חלק, הבשורות קצת פחות טובות, אבל יש מקום לאופטימיות. "לצערי, אין מסגרת מאורגנת של ותיקים, אבל אני מקווה שתהיה. ותיקי העמק עם בועז ינאי, ותיקי מכבי ת"א, ותיקי חיפה, אפשר לעשות את זה, להקים ליגת ותיקים".

בינתיים, תתמקד הקבוצה החדשה במשחקי ראווה. "בין אם מדובר במשחק לזכרו של מישהו, לכבוד פתיחת אולם חדש או למטרת איסוף תרומות", מסכם קידר, "נשתתף בזה. כל עוד זה למען הקהילה".