הסל השבור באולם הפחים (צילום: מערכת ONE)
הסל השבור בחולון. יסתפקו בקנס | צילום: מערכת ONE

עקב נפילת הטבעת במגרש בחולון ולאחר שאוהדי מכבי חיפה הבעירו אבוקה וזרקו רימון עשן, יועמדו שתי הקבוצות לדין ביום חמישי. חולון תועמד לדין בגין שבירת הסל במגרש הפחים. הקבוצה צפויה להיענש בעקבות הפסקת המשחק שבו אירחה את עירוני אשקלון. המשחק בין שתי הקבוצות הופסק בדקה ה-6 לאחר שהסל אליו תקפה עירוני אשקלון נשבר.

על פי דו"ח המשקיף, איתן חפר: "טבעת הסל נשברה לאחר שאחד השחקנים נתלה עליו תוך כדי משחק. לאחר המתנה של 118 דקות, הסל לא תוקן. החלטתי יחד עם שופטי המשחק (יערי רייניש, ליאור בייניש ומאיר פורטל), להפסיק את המשחק ולא לחדש אותו. לא ראיתי ערך ספורטיבי להמשיך ולחכות זמן נוסף על הזמן הארוך שכבר המתנתי, בתקווה שאפשר יהיה לחדש את המשחק".

היועץ המשפטי לאיגוד הכדורסל, עו"ד שוקי קרמר החליט להעמיד לדין את הפועל חולון, על פי סעיף 22 ח' לתקנון המשמעת בדבר: "אי קיום חובות הקבוצה הביתית". על פי עו"ד, כל קבוצה בליגת העל חייבת להחזיק ברשותה שתי מערכות סלים (לוח+טבעת) ולהיות מסוגלת להחליף סל שנשבר בזמן סביר של 30 דקות.

קרמר הוסיף בעניין זה: "הקבוצה לא פעלה בהתאם להנחיות האיגוד, לא דאגה להחזיק ברשותה שתי מערכות סלים מתאימות ובכל מקרה לא היתה מסוגלת להחליף סל שנשבר תוך 30 דקות". באיגוד אמרו כי מעשה זה חמור ויש בו זלזול.

"על כן, הוחלט כי יש לבקש מבית הדין הטלת העונשים כדלקמן: קנס כספי גבוה שלא יפחת מ-25,000 שקלים, תשלום כל הוצאות הקבוצה האורחת עירוני אשקלון ועונש על תנאי לגבי העתיד. בנסיבות העניין וכדי לשמור על ערך ספורטיבי של ליגת העל, יש לעתור לעריכת משחק חוזר בין הקבוצות", אמר קרמר.

טובי שוורץ יו"ר הפועל חולון אמר לכתבנו, שי לוי: ”אני לא רוצה להיכנס לקטע של האיגוד, כי בסה"כ היה לנו גם לוח וגם טבעת ספייר. מדובר בסל שהפירוק וההרכבה שלו לא פשוטים, זה לא סל חדיש, זה צריך לקחת קצת זמן וזו מערכת שלא עבדה. היה סיפור עם בורג שנשבר וזו היתה עבודה לא פשוטה לתקן את זה. סה"כ עכשיו הכל סודר, אני מקווה שיהיה משחק חוזר והכל יחזור למקומו בשלום".

אבי אשכנזי (צילום: עודד קרני)
אשכנזי. החשוד נעצר | צילום: עודד קרני

מכבי חיפה תעמוד לדין בגין הדלקת אבוקה וזריקת רימון עשן שהושלך מיציע אוהדי הקבוצה, סמוך לסיום במשחק הקבוצה מול מכבי תל-אביב. דו"ח משקיף המשחק שבו אירחה מכבי תל-אביב את מכבי חיפה, טוד וורניק, הועבר לעיון והחלטת היועץ המשפטי של איגוד הכדורסל, עו"ד שוקי קרמר.
.
בדו"ח נכתב ע"י וורניק כי: "כתוצאה מהעשן, הוברחו ממקומותיהם אוהדים רבים, ביציעים שהיו לצידם ומתחת לזה של אוהדי מכבי חיפה. קרוב לסיום המשחק, הובא למזכירות טלפון סלולרי שכנראה נזרק למגרש. לא ידוע לי מאיזה כיוון טלפון זה הגיע". משטרת מרחב יפתח, שפתחה בחקירה, עצרה חשוד בהשלכת האבוקה ורימון העשן, צעיר בן 21.

פרוספר וקנין, יו"ר עירוני אשקלון אמר הערב לכתבתנו, מילן בן דוד: "אנחנו מצטערים על מה שקרה אתמול. חולון עשתה את כל המאמצים על מנת לתקן את הסל ולצערנו זה לא עבד. אנחנו נכבד כל החלטה של ועדת המשמעת, גם אם יוחלט על משחק חוזר, אנחנו נבוא ונשחק".