ספסל מכבי בהלם (צילום: תומר גבאי, מערכת ONE)
אפי בירנבוים על הספסל - לא הוא קופץ לריבאונד | צילום: תומר גבאי, מערכת ONE

הרוחות הסוערות בנוקיה עדיין לא נרגעו. יממה אחרי התבוסה המשפילה להפועל ירושלים 91:77 במכבי תל-אביב ממשיכים ללקק את הפצעים ולעשות חושבים מה יהיה הצעד הבא.

לא רק תפקידו של מאמן מכבי תל-אביב, אפי בירנבוים, בסכנה. במכבי מדברים גם על שינויים גדולים שצפויים בסגל השחקנים כאשר ישנה אכזבה ענקית מיכולתם של ג'ייסון וויליאמס וטרי סימונס.

דרכו של אסטבן באטיסטה החוצה ממכבי כבר מסומנת זה זמן רב. לשחקן גם מספר הצעות מאירופה. כמו שנראה עכשיו, מדובר במהלך שככל הנראה יקרה בתחילת השנה האזרחית.

שחרור אפשרי של ג'ייסון וויליאמס יגיע אם וכאשר יעזוב אפי בירנבוים את עמדת המאמן, שכן הפורוורד הוא שחקן אותו הביא המאמן וככל הנראה גם יילך יחד עימו.

במכבי לא מאוכזבים בהכרח מרמתם של השחקנים אך בעיקר מחוסר המלחמה שהציגו על המגרש.

_OBJ

"אי אפשר לתלות את כל האשמה במאמן", אמר גורם בכיר במועדון ל-ONE, "המאמן הוא לא זה שקופץ לריבאונד או מאבד כדורים.

"יש לנו בעיה גדולה עם שחקנים שלובשים את המדים הצהובים ולא נלחמים על כל כדור. אם הכדור לא נכנס לסל, ניחא, אבל להיות כל כך קפוא כבוי ובלי שום מוטיבציה? זה משהו שקשה לנו לקבל".

במכבי דיברו על המלחמה הגדולה שראו מדריק שארפ, עומרי כספי וטל בורשטיין. גם ארויו זכה לכבוד כאשר במחצית השניה עשה הכל בכדי לנסות להשאיר את הצהובים במשחק. פרט לשחקנים אלה במכבי מאוכזבים מכל שחקן שלא נתן את הנשמה על הפרקט.

כמו בעניינו של המאמן, גם כאן צפויה למכבי בעיה קשה מבחינה כלכלית. יש לזכור כי סאגת שחרורו של רודני ווייט טרם הגיעה לסיומה כאשר אין אף קבוצה שמוכנה לשלם את הסכומים אותו משלמת מכבי לפורוורד שעדיין שוהה בארה"ב עם אשתו שילדה לפני מספר ימים את בנו הבכור, ואין לדעת מתי ואם ישוב.

מכבי אמנם חתמה על חוזה חדש עם מרכוס פייזר אך היא עדיין במצב בו היא משלמת לשחקן, שעדיין לא נותן תפוקה על המגרש וההערכות הן כי הוא ישוב לשחק רק בעוד כחודש וחצי.

אם תחליף מכבי את הצוות המקצועי אזי בכלל תישאר ללא הרבה אקסטרות להבאת שחקנים חדשים. וזה עוד לפני שהתחלנו לדבר על הבעייתיות שיש בשוק במציאת שחקנים איכותיים ומנוסים ברמה שמועדון כמו מכבי תל-אביב זקוק לו.