גיא גודס מאמן הפועל ירושלים (צילום: גיא בן זיו, מערכת ONE)
גודס. שומר על פאסון | צילום: גיא בן זיו, מערכת ONE

הפועל ירושלים חגגה הערב (חמישי) ניצחון ענק במלחה 77:91 מול מכבי ת"א, במסגרת משחק השלמה מהמחזור השני של ליגת ווינר. הירושלמים הובילו במשך כל המשחק, ולאחר שסיימו את הרבע הראשון ביתרון קטן, פתחו מבערים ברבע השני ועלו עד יתרון של 30 נקודות.

ברבע האחרון מכבי סגרה חלק מהפער, אבל כמובן שזה לא הספיק מול הירושלמים, שהשיגו ניצחון יוקרתי. מי שחגג במיוחד את הניצחון הוא מאמן ירושלים ואקס מכבי ת"א, גיא גודס, שהשיג ניצחון ראשון בפעם הראשונה שעמד על הקווים מול הצהובים.

גיא גודס אמר לאחר המשחק: "כבר לא ידעתי מה לעשות. מגיע לקהל ולשחקנים. צריך לרדת לקרקע, אלו שתי נקודות ליגה סך הכל. לא הרבה קבוצות ינצח את מכבי. חלק מהשחקנים קיבלו התכווצויות ונתנו הכל על המגרש. מחר נתאושש ונמשיך הלאה. יש לנו משחק ביום ראשון מול חיפה ואם לא ננצח לא עשינו כלום. צריך להמשיך הלאה ולעבוד קשה".

גודס הוסיף: "אני דבר ראשון מסתכל על יחס אסיסטים-איבודים. זה משחק שני שאנחנו במצב טוב, נגד רמת גן זה היה 31 לעומת 10, וגם היום זה 18 אסיסטים לעומת 10 איבודים.

"אני חושב שהחבר'ה באו נחושים למשחק, ידענו ותכננו ועבדנו כל השבוע על מכבי ת"א והדברים שלהם. איפה שאנחנו יכולים לשחק, היה לנו יתרון בפנים גם עם עומאר וגם עם טראוויס, וראו את זה בסטטיסטיקה. בתור מאמן אתה יכול כל השבוע לעבוד ולא יבצעו את הדברים במשחק".

גיא גודס: "היום גם אני נהניתי מהכדורסל, והיה פה שואו טיים שאני חושב שלא ראו הרבה שנים. שיחקנו היום יוצא מהכלל התקפית הגנתית והגיע לנו לנצח. צריך לשמור על הבית כמו שדיברנו מתחילת העונה, שאף קבוצה לא תנצח פה. להסתכל בעיניים לכל קבוצה שמפה הם לא ייצאו עם ניצחון".

מאמן הפועל ירושלים הוסיף: "מגיע גם כל הכבוד לעידוד של הקהל. היה עידוד פנטסטי וידעתי שזה יהיה. אמרתי לשחקנים שהרגליים שלהם יזוזו רק מהאנרגיות של הקהל. אני חושב שהייתה הגנה וסלים מדהימים. ערב כדורסל מדהים. זה האופי של הקבוצה, משחקים ביחד, מנצחים ביחד וגם מפסידים ביחד.

"אנחנו ממשיכים קדימה. אני לא מסתכל על מכבי, המצב של הקבוצה שלי יותר מעניין. לנסות לחזק אותה. אני ומתן עובדים ביחד כל הזמן, לילות שלמים, מנסים למצוא פתרונות להרבה דברים. מגיע קרדיט גדול למתן.

עומר סניד עצוב (צילום: גיא בן זיו, מערכת ONE)
סניד. חיכה 30 שנה | צילום: גיא בן זיו, מערכת ONE

על פאוול אמר גודס: "רוג'ר הגיע ונתן תרומה גם נגד רמת גן וגם היום. זה שחקן שאנחנו מכירים אותו וגם אני וגם מתן רצינו אותו כבר בתחילת העונה. הוא בן אדם מדהים ושחקן כדורסל יוצא מהכלל והחבר'ה קיבלו אותו כמו שמשפחה צריכה לקבל".

עוד אמר גודס: "גם אני חששתי כי מן הסתם אני מכיר את מכבי ת"א, וגם כשאמרו לי להכניס את הצעירים בסוף אמרתי לאנשים מסביבו שבשתי דקות ההפרש עוד יכול לרדת. דקה וחצי לסוף כבר הוצאתי אותם. חצי קבוצה עם התכווצויות שרירים בפסקי הזמן, דקה וחצי לסוף".

על מכבי ת"א אמר המאמן: "אין שום קשר בין מה שהיה בקיץ לי ולמכבי ת"א. הם בחרו את הדרך שלהם ואני את הדרך שלי. היום אני בהפועל ירושלים ומרוכז רק בהצלחה. אני מתרכז בקבוצה שלי. זו לא הצהרת כוונות, אני לא מתרגש לא מניצחונות כאלו ולא מהפסדים כאלו. אמרתי את זה כבר לפני כמה שבועות, זה מרתון. לקחנו את השתי נקודות ממכבי, ועכשיו אנחנו ממשיכים הלאה לחיפה. הליגה הזאת מאוד אינטנסיבית וכל קבוצה יכולה לנצח כל קבוצה ביום נתון".

"דבר ראשון אני רוצה להגיד, ש-30 שנה אני עובד בשביל האנרגיה הזאת", אמר עומאר סניד שהיה מצוין הערב והמשיך: "המאמן גודס עשה עבודה טובה, היה לנו משחק מצוין, ביצענו את תוכנית המשחק.

"הגענו לכאן לשחק כדורסל קבוצתי, וכל פעם שאנחנו עושים את זה ומגיעים ל-3-4 שחקנים בדאבל פיגרס יש לנו סיכוי טוב לנצח. זו עונה ארוכה, אבל אנחנו רוצים להגיע לפיינל פור כקבוצה".