רודני וויט (צילום: עודד קרני)
ווייט. לא ציפה להתייבש על הספסל | צילום: עודד קרני

מכבי ת"א צלחה ברגל ימין את פתיחת ליגת ווינר עם ניצחון 70:89 על גליל/גלבוע, אך מעבר לשמחה על הפרקט ובחדר ההלבשה, נראה שבגזרת רודני ווייט המצב רחוק מלהיות חיובי.

הפורוורד לא נרשם בטופס המשחק מול גליל/גלבוע ובכך הוא למעשה סיים משחק שני רצוף בשתי מסגרות שונות ללא דקת פרקט אחת ואולי חמור מכך, אפילו מבלי שלבש את הגופייה הצהובה וישב על הספסל.

המצב רחוק להיות קרוב למה שדמיין לעצמו השחקן כשחתם על חוזהו במסגרת הקבוצה. ווייט הגיע להיכל נוקיה עם ציפיות ותקוות גדולות לפרוע את השטרות על הפרקט ולהיות שחקן מוביל במכבי ת"א.

בשיחה לילית עם סוכנו של ווייט, ז'אן קרלו פוניצ'לו, הבהיר האחרון ל-ONE: "דיברתי עם שמעון מזרחי והוא נתן לי את מילתו שאין למועדון אינטרס לשחרר את רודני מהקבוצה וכי מדובר בהחלטה מקצועית של המאמן".

על השאלה איך מקבל זאת השחקן עצמו, שנראה שפוף בבגדים אזרחיים מאחורי הספסל של הצהובים, השיב פוניצ'לו: "אין ספק שזהו לא המצב האידיאלי ולא מה שציפינו".

"אף ספורטאי לא רוצה ולא אוהב לשבת על הספסל, אבל רודני הוא מקצוען אמיתי והוא ימשיך לעבוד קשה ולנסות לקבל את הדקות שלו עד שהמאמן יחליט שזה הזמן המתאים".

לשאלה האם יש אולטימטום כלשהו למצב הקיים והאם בשלב מסוים ווייט כבר לא יסכים לשבת מחוץ לספסל הצהוב, ענה פוניצ'לו: "אני לא מתכוון להגיב על השאלה הזו".

לסיום הוסיף הסוכן: "רודני מאוד אוהב את ישראל ואת העיר ת"א, הוא התחבר לאנשים וחשוב לו שהחברים שלו בקבוצה יצליחו וינצחו. בינתיים הוא מעודד אותם מהצד במשחקים ועובד קשה מאוד במהלך האימונים. רודני מאמין שהזמן שלו יגיע והוא מכבד את החלטות המאמן. כך גם אני".

המאמן אפי בירנבוים אמר על רודני ווייט ששוב נותר מחוץ לסגל של הצהובים, אמר בירנבוים: "באתי לדבר רק על שחקנים ששיחקו ואני לא מתייחס לאלה שלא שיחקו".

אפי בירנבוים ורודני וויט (צילום: עדי בן ברון, מערכת ONE)
ווייט ובירנבוים בימים טובים יותר | צילום: עדי בן ברון, מערכת ONE