טל בורשטיין מחבק את ליאור אליהו (צילום: מערכת ONE)
בורשטיין. סוף עידן | צילום: מערכת ONE

"אני לא חושב שטל בורשטיין יישאר במכבי ת"א בעונה הבאה, כרגע זה נראה כמו הסוף", כך אמר ל-ONE מאוריציו בלדוצ'י, סוכנו האיטלקי של גארד הצהובים על סאגת הישארותו במועדון הצהוב בעונה הבאה.

בכך מאשר בלדוצ'י את הפרסום הראשון ב-ONE על כך שעוד אחד מהישראלים הבכירים בקבוצה בדרך החוצה, אחרי שעומרי כספי הלך אחרי החלום שלו ל-NBA וליאור אליהו חתם על חוזה עצום בטאו ויטוריה. אחרי שנים רבות, חלקן טובות יותר וחלקן טובות יותר, מצא עצמו העונה בורשטיין עם רגל אחד מחוץ למועדון עימו הגיע להישגים.

"טל יהיה שייך לנצח למשפחת מכבי ת"א", אומר בלדוצ'י ואף מוסיף "הוא היה שם תשע שנים ואפשר להסתכל על זה כמו שנת שבתון ולא גירושים. מעבר לזה, חשוב לזכור שלא הכל לגמרי סגור עדיין עם מכבי".

דרישות השכר של בורשטיין כרגע לא מתאימות למכבי ת"א, שמעוניינת בהישארותו, אך נראה כי הפערים גדולים מידי לגישור. בלדוצ'י לא חושף את דרישותיו של מיוצגו, אך מוכן לומר כי: "כולם בארץ חושבים שהם יודעים מה טל דורש ממכבי תל אביב, אבל תאמיני לי זה לא ככה".

"לטל יש ניסיון במכבי ת"א, והוא שחקן בוגר, יכול להיות שהצדדים צריכים להיפרד לזמן מה בשביל להעריך אחד את השני יותר", אומר הסוכן שמאמין כי למרות מערכת היחסים החזקה בין טל למועדון הצהוב, אולי פרידה לזמן מה לא תזיק כל כך כשהדלתות למכבי יישארו תמיד פתוחות".

בזמן שאופציית מכבי הולכת ומתרחקת, השאלה המרכזית שמסקרנת את כולם היא האם יצליח טל למצוא לעצמו קבוצה באירופה בעונה הבאה והאם כבר זכה להצעות כאלו ואחרות. בלדוצ'י עצמו מעדיף להתעסק קודם במכבי לפני שהוא מתעסק בהצעות אחרות: "לפני שאנחנו מתפנים בכלל לבדוק אופציות אחרות לטל, אנחנו חושבים שאנחנו צריכים לסגור את העניינים עם מכבי עד תום ולהיות בטוחים שהוא לא ישחק שם, חשוב לזכור שגם בחוץ אין היום כל כך הרבה כסף".

הסוכן מבקש להוסיף כי העניין הוא לא נעוץ רק במציאת קבוצה לטל אלא גם בדברים אחרים: "יש לי ניסיון רב שנים בכדי לומר שהקבוצה הנכונה לטל תבוא בזמן הנכון, זאת גם הסיבה שטל לקח אותי כסוכן הוא יודע שאני אמצא לו קבוצה נכונה ולא סתם קבוצה אחרת. טל נכנס כרגע לשלב האחרון של הקריירה שלו והוא צריך לעשות את זה במקום טוב, לכן בחירת הקבוצה היא עניין חשוב מאוד. אם בוחרים במקום לא נכון זו עלולה להיות בעיה מאוחר יותר".

על מכבי תל אביב ועזיבת מרבית הישראלים הבכירים מוסיף בלדוצ'י: "פיני גרשון הוא אחד המאמנים הכי מוערכים באירופה וכל החלטה שלו היא מקובלת. יש גם לציין שאחרי העזיבה של ליאור אליהו ועומרי כספי מכבי עושה שינויים הכרחיים".

מאמן מכבי תל-אביב, פיני גרשון, התייחס השבוע בראיון ל-ONE לסוגיית טל בורשטיין: "עם כל ההערכה לטל, גם מכבי תרמה לו לא מעט. לא היו הרבה שחקנים בעבר של מכבי שהגיעו לסכומים כאלה. אמרתי שלא יהיו שחקנים במכבי שירוויחו יותר ממיליון דולר. יש דברים שהם ייהרג ובל יעבור מבחינת כסף. כולם ניסו להשאיר את טל וכשהיו לו הצעות מאירופה בסכומים גבוהים, מכבי היתה צריכה להתקרב לסכומים הגבוהים האלה".

"אני מאחל לו שאם יש לו חוזה יותר גבוה ממה שמכבי הציעה לו שיצליח. ההרכב סגור מבחינה כלכלית ומקצועית ואני לא רואה מצב ששחקנים בכירים יישבו על הספסל".