קוז'יקרו מול חולון (צילום: עמית מצפה, מערכת ONE)
קוז'יקרו מול חולון בגמר הגביע. פה גדול לשחקן גדול | צילום: עמית מצפה, מערכת ONE

בית הדין המשמעתי של איגוד הכדורסל, בראשות עורכי הדין עזרא האוזנר ותגר עמיאל, הטיל על שחקן מכבי חיפה, עידו קוז'יקרו, קנס על סך 2,000 ש"ח והרחקה לשלושה משחקים על תנאי למשך שנה.

כמו כן, חויב השחקן בעונש חינוכי - מתן הרצאות ביישובי ספר בעיירות פיתוח בנושא ניצחון, הפסד והגינות.

העונשים שהוטלו על סנטר מכבי חיפה היט הגיעו בעקבות דברים קשים אותם הטיח נגד השופטים, בסיום משחק ההפסד של הירוקים להפועל חולון בגמר גביע המדינה.

לפי עורך הדין שוקי קרמר, היועץ המשפטי של האיגוד, הדברים של קוז'יקרו היו ברורים. “צריך לראות את הקלטת ולהסיק מסקנות", אמר אז הסנטר.

בית הדין התרשם מעברו הנקי של קוז'יקרו והתנצלותו בתקשורת. במהלך הדיון הביע קוז'יקרו בפני השופטים התנצלות והערכה כנה לפועלם ויושרם של השופטים בישראל ובשל כך הדיינים הקלו בעונשו ובנוסף הגדירו אותו כשחקן נבחרת ישראל בכיר והגון.

במכבי חיפה קיבלו את עונשו של קוז'יקרו בהבנה ומסרו: "השחקן התנצל מיד ולכן גם העונש הוא מידתי. בית הדין לקח בחשבון את התנצלותו של עידו. אנחנו עם הפנים קדימה ולא מתעסקים יותר במה שהיה".

כזכור, קוז'יקרו כבר הספיק להתנצל על דבריו: "בלהט המשחק, אחרי שריקת הסיום, כשההפסד האכזרי בשניית הסיום במשחק כה חשוב והיסטורי, צורב בכל גופי, התבטאתי באופן בלתי יאה ביחס לשופטים וזאת בניגוד לכוונתי.

"מבלי להתכוון רמזתי רמזים שיש בהם כדי להטיל דופי ביושרם של השופטים וזאת כשלמעשה התכוונתי וביקשתי רק להביע ביקורת על כמה החלטות שיפוטיות במהלך המשחק.

"ברצוני להבהיר כי אינני עומד מאחורי דבריי ואני מתנצל עליהם, התנצלות כנה, ומבקש מכל הנוגעים בדבר להבין את תחושותיי הקשות באותם הרגעים, שלא אפשרו לי לחשוב בצלילות ובאופן שקול".