אפי בירנבוים (צילום: עודד קרני, 2 mako)
בירנבוים. לא מפחד מבעיות המשמעת של סולומון | צילום: עודד קרני, 2 mako

עד עכשיו נפוצו שמועות על סכסוך בין וויל סולומון, הרכז המיועד של מכבי ת"א לעונה הבאה, לבין המאמן שלו בפנרבחצ'ה-אולקר, בוגדאן טאנייביץ'. עכשיו מגיעה הגרסה הרשמית של המועדון לגבי העזיבה הצפויה של סולומון, שעשויה להחזיר אותו למכבי ת"א.

מדברים שאמר אחד מסגני הנשיא של פנרבחצ'ה, מחמוט נדים אוזלו, שפורסמו בעיתונות הטורקית והספרדית, מסתבר שאכן התעוררה בעיה משמעתית עם השחקן לאורך העונה שעברה, אך לאו דווקא עם המאמן.

"וויל סולומון היה מאוד יעיל מבחינתו", אמר הג'נרל מנג'ר הטורקי על הרכז, "אבל אנחנו נסיים את ההתקשרות איתו בגלל בעיות משמעתיות. לאורך העונה הוא סיפר ששתי הסבתות שלו מתו ובכל פעם שעזב לארצות הברית במהלך העונה, הוא חזר לאחר המועד שנקבע לו".

דרכו של סולומון, אם כן, סלולה למכבי ת"א והשאלה אם יחליף את וויל ביינום מותנה, כמובן, בהשגת סיכום כספי. סולומון השתכר בטורקיה כמיליון וחצי דולר בעונה שעברה, ומכבי ת"א תנסה לסגור איתו חוזה סביב הסכום הזה.

סולומון, שכבר שיחק במכבי ת"א בעונת 2005/06 ובהפועל ירושלים ב-2003/04, הוסיף למאזנו בשנתיים האחרונות בטורקיה שתי אליפויות עם פנרבחצ'ה-אולקר וזכייה אחת בגביע הנשיא הטורקי. הקריירה האירופית שלו כוללת גם עונה באריס סלוניקי ובתחילת דרכו המקצוענית שיחק בממפיס גריזליז. בכל אחת מהעונות האירופיות שלו הוא זכה בתואר ובין הישגיו שני תארים אירופיים עם אריס וירושלים והגעה לגמר היורוליג עם מכבי ת"א ב-2006.