גיא פניני (צילום: עודד קרני)
גיא פניני - נגמרה הסאגה עם הפועל ירושלים | צילום: עודד קרני

הגארד של הפועל ירושלים לשעבר גיא פניני, חתם היום (שלישי) בקבוצה הסרבית ז'לז'ניק.

ז'לז'ניק קבוצה שנחשבת מהטובות בסרביה, משתתפת במפעל היורוקאפ ובליגה האדריאטית.

כזכור, גיא פניני עמד לא מזמן במוקד סכסוך ממושך בין הפועל ירושלים למכבי תל אביב. לטענת הירושלמים, פניני ניהל מו"מ עם הצהובים עוד כששיחק במדי ירושלים.

בסופו של דבר, ולאחר תהליך בוררות ממושך, סוכם כי פניני יוכל לשחק במכבי תל אביב רק בעונת 2009/10 ולא העונה. בנוסף, נקבע כי מכבי לא ניהלה מו"מ לא חוקי עם השחקן והיא זוכתה מכל ההאשמות נגדה.

כמו כן, בוטלו כל התביעות של ירושלים נגד השחקן ושל השחקן נגד קבוצתו לשעבר.

בבוררות נקבע, כי פניני לא יוכל לשחק העונה בישראל, מה שגרם לכך שבסופו של דבר כאמור, הוא חתם בקבוצה הסרבית.

מצהוב לאדום ובחזרה
פניני בן ה-25 הוא תוצר מחלקת הנוער של מכבי ת"א ואף זכה עם קבוצת הנוער שלה בדאבל בשנת 2001.

הוא החל את קריירת הבוגרים שלו במכבי רעננה. הוא נשאר בבני-השרון לאחר שהקבוצה המאוחדת יצאה לדרך ואף היה קפטן הקבוצה.

ב-2006 הוא עבר להפועל ירושלים וב-2007 זכה בגביע המדינה עם הקבוצה לאחר ניצחון בגמר על בני השרון. גם ב-2008 פניני היה שותף לזכיה של האדומים בגביע, הפעם לאחר ניצחון בלתי נשכח בגמר מול מכבי ת"א, שכבר הובילה ב-27 נקודות הפרש.

מגדלת כשרונות סדרתית
כתבנו ערן סלע מוסיף: ז'לזניק הסרבית, קבוצתו החדשה של גיא פניני, משחקת הערב נגד אוראל גרייט בראשון מבין שני משחקים על הזכות להשתלב בבית מוקדם ביורוקאפ. הקבוצה עברה בשלב הקודם את מיי גייד אמסטרדם, קבוצתו של אריק שיבק.

זו קבוצה שידועה כמגדלת כשרונות סדרתית. בשנתיים האחרונות יצאו ממנה ארבעה שחקנים לקבוצות בכירות: זוראן ארצג לאולימפיאקוס, מילוש תיאודושיץ' לפנאתינאייקוס, אלכסנדר ראשיץ' לאפס פילזן ולאחר מכן לפרטיזן בלגרד וברנקו צווטקוביץ' לג'ירונה בספרד, ולאחר מכן לפאניוניוס.

ז'לזניק הדיחה את הפועל ירושלים בגביע יול"ב לפני שנתיים. קודם לכן, ב-2004, הדיחה אותה הפועל ירושלים מהמשך המשחקים בדרכה לזכיה בתואר עצמו. ב-2007 הפסידה ז'לזניק בחצי גמר יול"ב לריטאס וילנה.

גיא פניני נגד עומרי כספי (צילום: עודד קרני)
פניני מול כספי, בעונה הבאה ישתפו פעולה במדים הצהובים | צילום: עודד קרני

הכוכב העיקרי שלה נכון להיום הוא הפאוור פורוורד דראגן לאבוביץ' (2.07), וגם לסנטר פרדראג סמארג'יסקי מנבחרת מקדוניה יש עונה לא רעה עד עכשיו. על הסנטרים הצעירים דיאן מוסלי ומירוסלב ראדוליצה מדברים כעל שחקנים עם עתיד ורוד. ובכלל, ז'לזניק מתבססת על צעירים באופן קבוע מזה מספר שנים, שעולים מהנוער או באים מבחוץ, משחקים שנתיים-שלוש בקבוצה ונרכשים בידי קבוצות מחוץ לסרביה.

בתום ששה מחזורים בליגה האדריאטית הקבוצה מדורגת במקום העשירי מתוך 14, ומאזנה שני ניצחונות וארבעה הפסדים. המאמן הוא סלובודאן קליפה ובקבוצה אין ולו זר אחד, כך שפניני יהיה הזר היחיד בקבוצה הזו. נדיר לראות ישראלים משחקים בקבוצות מהאזור האדריאטי. האחרון שעשה זאת היה אורי יצחקי בלאשקו הסלובנית.