שאול אייזנברג (צילום: עודד קרני)
"מי שהחליט על ירידת הליגה דאז הוא לא אחר מאשר עבדכם הנאמן". שאול אייזנברג | צילום: עודד קרני

מכבי תל אביב "צודקת". רק בישראל אליפות המדינה מוכרעת במשחק אחד בין מנצחות חצי גמר הפיינל פור, משהו בנוסח גמר גביע. יש כאן ריח חריף של חוסר ספורטיביות, אבל מה לעשות והסירחון נודף אל מעבר לטענות "המוצדקות" של מכבי תל אביב, כי רק בישראל שנה ואחרי שנה ואחרי שנה האליפות מוכרעת באולמה הביתי של... מכבי תל אביב.

אם נוסיף לכם גם את המציאות העגומה והמיוחדת בישראל – שגם משחק גמר גביע המדינה מוכרע במשחק אחד באולמה הביתי של מכבי תל אביב, הרי לפניכם דבר והיפוכו. גם טענות מוצדקות, וגם ההפך מכך. אבנר קופל הקומישינר של ליגת לוטו יכול להמשיך להיות שלם עם עצמו, הרי לפניכם הוכחה שלא כל כך בטוח מי בדיוק הקוזק הנגזל.  

ג'רמי פארגו יהיה היחיד לזכות באליפות שנתיים ברציפות
במשחקי חצי הגמר הוכח שלא תמיד יש בכדורסל ניסים ונפלאות. הנה כי כן מצב העניינים הסתדר בדרך נורמלית לחלוטין. גלבוע/גליל האלופה שסיימה את העונה הרגילה במקום השני הדיחה את הפועל ירושלים שסיימה שלישית ומכבי תל אביב סגנית האלופה שסיימה את הליגה הרגילה במקום הראשון הדיחה בקלילות את מכבי ראשון לציון שנדחפה למקום הרביעי רק בזכות העובדה שיש לה מאמן שעונה לשם אפי בירנבוים.

יסלחו לי ליאור ליובין וחבורתו, אבל יש עוד משחק, שם צפוי ניצחון ברור של מכבי תל אביב. אגב, שמתם לב שג'רמי פארגו יהיה אלוף ישראל בפעם השניה ברציפות?

חייבים לבטל את החוק הרוסי
הפיינל פור מתקיים על רקע פרסום כוונותיו של אבנר קופל לבטל את את החוק הרוסי ולהגדיל את ליגת העל ל-12 קבוצות. חד משמעית שתי החלטות שרק יכולות לעשות טוב יותר לכדורסל הישראלי.  

פארגו מעופף בדרך לגמר הפיינל-פור (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אלוף פעמיים ברציפות. ג'רמי פארגו | צילום: מערכת ONE

החוק הרוסי הוא מלכתחילה משהו עקום וגם לא בהכרח משרת את האינטרסים של השחקנים הישראלים. אין מצב נורמלי יותר מכך שמאמן יכול לשתף על הפרקט את מי שהוא רוצה וכמה שהוא רוצה.

הגדלת הליגה ל-12 קבוצות תסלול את הדרך לליגת העל להפועל תל אביב. גם שונאי הצבע האדום יודעים שקופל וליגת לוטו שלו משוועים להפועל תל אביב, אותה הפועל תל אביב שלפני חמש שנים לא ירדה מליגת העל על הפרקט, אלא פשוט ויתרה על מקומה מרצון בליגה.

הפועל בליגת העל – צו השעה
מי שהחליט על ירידת הליגה דאז הוא לא אחר מאשר עבדכם הנאמן שמן הסתם בטוח שאלף חברי עמותה יצליחו בוודאי לגייס את כל המשאבים הדרושים כדי לתת מאצ'-אפ למכבי תל אביב, כפי שהיה ולא פעם אחת!

היכל נוקיה לא היה מלא בערב חצי גמר הפיינל פור, זאת למרות השתתפותן של הקבוצות הגדולות, אך לפני שלושה חודשים הפועל תל אביב היתה בערב חצי גמר גביע המדינה וההיכל היה מלא יחד עם קבוצות לא אטרקטיביות כמו נתניה ואשדוד. עם עובדות לא כדאי להתווכח. 12 קבוצות עם הפועל תל אביב זה צו השעה.