ליאור אליהו מול מלאגה (צילום: אמיר לוי, מערכת ONE)
אליהו ביורוליג. ישאר צהוב לעונה נוספת? | צילום: אמיר לוי, מערכת ONE

פערים גדולים בין הצעתה של טאו ויטוריה לבין הצעת מכבי ת"א עשויים להביא לסיום דרכו של אליהו במכבי תל אביב. כזכור, טאו מציעה לאליהו מליון יורו נטו לעונה, אך במכבי תל אביב לא מתכוונים לוותר כל כך מהר על השחקן הכי חשוב שלה.

ל-ONE נודע כי הצעתה של מכבי קרובה לחצי מהצעתה של טאו ולכך אליהו לא יסכים. עם זאת, מקורבים לשחקן סיפרו כי הוא מוכן להתפשר ולהישאר בשביל פחות ממה שמציעה לו טאו, אך לא בפערים הנוכחיים בין שתי ההצעות. "בשביל 20 אחוז פחות הוא היה מסכים להישאר, אבל בשביל 50 אחוז בשום פנים", אמרו בסביבתו.

עוד נמסר ממקורביו כי מפאת כבודו למכבי הוא לא יסגור ולא יחתום באמצע העונה בשום מקרה. "לאליהו אהבה גדולה למועדון והוא מאוד רוצה להישאר צהוב, הוא מוכן לעשות הרבה בשביל שבמכבי יהיו מרוצים", סיפר המקורב.

השחקן השני אשר מחזיק את מכבי ת"א הוא ד'אור פישר, אשר גם אותו היתה רוצה הקבוצה לראות בשורותיה בעונה הבאה.

פישר מחזיק בחוזה לעוד עונה, אך גם הוא צפוי לקבל הצעות רבות ויצפה שמכבי תפתח את החוזה עימו ותשדרגו. כידוע, פישר כרגע מחזיק במקום הראשון ביורוליג במדד איכות עם 21.67 נקודות איכות למשחק וכבר כעת ישנה התעניינות רבה לגביו, אולם אין עדיין הצעות קונקרטיות.

שחקן נוסף אותו תרצה מכבי להשאיר הוא עומרי כספי, שינסה הקיץ שוב להיבחר בדראפט ה-NBA. יש לזכור כי החוק הרוסי בליגה הישראלית הופך את הישראלים של מכבי לחשובים עוד יותר.

אליהו וכספי הם נכס במעלה ראשונה בשביל המועדון ולאורך השנים מכבי התפארה בכך שהישראלים הטובים ביותר נמצאים אצלה. אם יעזבו אליהו וכספי, תהיה לקבוצה בעיה גדולה מאוד גם בליגה הישראלית, שכן עתידו של בורשטיין לא ברור, כאשר חוזהו מסתיים ובנוסף דרור חג'ג' לא צפוי להמשיך בצהוב על אף שיש לו חוזה לעונה נוספת.