גיא גודס ועידו קוז'יקרו (צילום: אלעד ירקון, מערכת ONE)
עידו קוז'יקרו וגיא גודס במסע"ת | צילום: אלעד ירקון, מערכת ONE

רגע לפני שהן עולות על הפרקט בהיכל נוקיה למשחקי חצי גמר גביע המדינה, ערכו הפועל ירושלים, הפועל חולון, עירוני נהריה ומכבי חיפה מסיבת עיתונאים.

משחקי חצי הגמר שייתקיימו מחר בערב בהיכל נוקיה בתל אביב יפגיש את מחזיקת הגביע הפועל ירושלים מול מכבי חיפה, ואת האלופה הפועל חולון מול עירוני נהריה.

מאמני הקבוצות וארבעת הקפטנים התכנסו באולם שבו ייתקיימו המשחקים, ענו לשאלות וסיפרו , כל אחד בהקשר הקבוצה שלו על ההכנות לקראת הרגע הגדול.

הפועל ירושלים, מחזיקת הגביע הנוכחית, שתפגוש את מכבי חיפה רוצה לשמור על הגביע, ומקווה כי התבוסה למכבי תל אביב בליגה לא תשפיע על השחקנים.

במשחק השני תפגוש האלופה, הפועל חולון את הקבוצה של יעקב ג'ינו מנהריה בתקווה לקטוף תואר שנה שניה ברציפות.

מאמן ירושלים, גיא גודס, היה ראשון הדוברים: "יש לנו את הכבוד להשתתף במעמד הזה. אנחנו רוצים לעשות היסטוריה ולזכות 3 פעמים ברציפות, לא יהיה קל. אנחנו מוכנים. היתרון שלנו הוא מבחינת הקהל. הכל מסביב טוב עד המשחק עצמו. שתי הקבוצות שיעשו את הדברים הנכונים אלה הקבוצות הראויות. בגביע יש המון לחץ ומי שיעמוד בלחץ ינצח. כשמכבי לא נמצאת, מסתכלים על ירושלים כפייבוריטית".

קפטן ירושלים, ארז מרקוביץ' הוסיף: "האחריות עלינו אחרי שנתיים שהגביע אצלנו. נעשה את המקסימום כדי להוות יריבה ראויה".

אבי אשכנזי: "בערב נתון הכל יכול לקרות"
אבי אשכנזי, מאמן חיפה: "אנחנו לא באים כדי לסמן 'וי'. אנחנו רוצים לעשות את עליית המדרגה. ירושלים קבוצה עם מסורת. בערב נתון הרבה דברים יכולים לקרות. כולם יודעים את הנזק עם הפציעה של דורון פרקינס, אבל נהיה מוכנים למשחק".

עידו קוז'יקרו, סנטר וקפטן חיפה, דיבר על היריבה שלו ואמר: "אנחנו מודעים לגודל המעמד, בייחוד כשאנחנו מול קבוצה כמו הפועל ירושלים עם כל המסורת שלה. ננסה להביא כבוד לעיר".

רביב לימונד (צילום: עודד קרני)
רביב לימונד ונהריה שמחים להגיע למעמד | צילום: עודד קרני

רביב לימונד: "מתרגש מהמעמד"
יעקב ג'ינו מנהריה: "הראנו שאנחנו יכולים להפסיד ולנצח כל קבוצה. אני משוכנע שנעשה את הכי טוב ונגיע לגמר ומשם הכל פתוח. אני מקווה שקהל יבוא בהמוניו ויתנהג בצורה ספורטיבית. 1,000 האיש שיגיעו מנהריה זה כמו 10,000 מכל מקום אחר".

רביב לימונד מנהריה: "אני מתרגש מהמעמד הזה בשבילי ובשביל המועדון. עברנו עונה עם הרבה תהפוכות. זה דבר מאוד יפה שהגענו לחצי הגמר. מקווה שנעמוד בכבוד במעמד הזה. אני מקווה שנעשה את העבודה".

דני פרנקו: "מקווה שנעשה את הדברים הנכונים"
מאמן חולון, דני פרנקו: "זה כבוד להיות חלק מהמעמד הזה. עשינו כברת דרך אחרי שנת האליפות בעונה שעברה. מגיע שאפו למערכת שהעמידה קבוצה ראויה בעונה הזו. גביע זה ערב נתון ואני מקווה שנעשה את הדברים הנכונים כדי לבוא ולנצח. אנחנו מחויבים לקהל שלנו להנהלה שעושה מאמצים לתת טעם מתוק להמשך".

"הולך להיות קשה כי נהריה קבוצה טובה" אמר פורוורד חולון, כריס ווטסון והוסיף: "ננסה לבוא עם מוטיבציה וכח כדי לעשות את העבודה. אנחנו מפוקסים כדי לעשות את העבודה".